Portal cyclingpro.net ujawnił prawdopodobną trasę przyszłorocznej Wielkiej Pętli. O tym czy ten wariat jest prawdziwy przekonamy się we wtorek podczas oficjalnej prezentacji Grand Boucle 2016.

Start wyścigu nastąpiłby w Mont Saint Michel, a po kilku etapach dla sprinterów barwny peleton ruszyłby na południe w stronę Masywu Centralnego, gdzie jeden z etapów kończyłby się w Lioran. Następnie jeden etap “przelotowy” i pierwsze prawdziwe góry. W przyszłym roku jako pierwsze na trasie pojawią się Pireneje, a wśród tych etapów jeden z metą na Andorra Arcalis, a po kolejnych dwóch dniach kolarze zameldują się na mitycznym Mount Ventoux.

Alpejskie etapy ma poprzedzić czasówka z Bourg-Saint Andeol do Vallon Pont d’Arc. Podczas wizyty w najwyższym łańcuchu górskim w Europie mety wyznaczono m. in. w Briancon, Aix – Les – Bains i Le Grand Bornard. Wielka Pętla zawita także na jeden dzień do Szwajcarii, a meta osiemnastego etapu znajdzie się w Lozannie.

Po przejeździe przez Pireneje i Alpy nie skończą się górskie emocje, gdyż organizatorzy przedostatnie dwa etapy wytyczyli przez Wogezy. Stamtąd na ostatni dzień rywalizacji kolarze przetransportują się do Chantilly w Pikardii skąd zaopatrzeni w szampany pojadą na etap przyjaźni, by ukończyć wyścig na Polach Elizejskich w Paryżu.

Nawet jeśli powyższe informacje okażą się nie w pełni zgodne z prawdą to i tak zapowiada się na to, że przyszłoroczne Tour de France będzie pasować góralom. Z powyższym zapowiedzi portalu cyclingpro.net ma być tylko jeden etap jazdy indywidualnej na czas, a poza tradycyjnymi wizytami w Alpach i Pirenejach kolarze odwiedzą jeszcze Wogezy i Masyw Centralny. Na oficjalne informacje trzeba jednak jeszcze poczekać kilka dni.

Prawdopodobna trasa Tour de France 2016:

Etap 1: Mont Saint Michel – – UTAH Beach
Etap 2 2: Saint-Lo – Cherbourg
Etap 3: Granville – Tours
Etap 4: Tours – Limoges
Etap 5: Limoges – Lioran
Etap 6: Saint-Flour – Montauban
Etap 7: Montauban – Auch
Etap 8: Auch – Vielha – Bacqueret
Etap 9: Saint-Girons – Arcalis (Andorra)
Etap 10: Arcalis – Revel
Etap 11: Carcassonne – Montpellier
Etap 12: Montpellier – Mont Ventoux
Etap 13: Bourg-Saint Andeol – Vallon Pont d’Arc (ITT)
Etap 14: Vaison La Romaine – Digne
Etap 15: Digne – Briancon
Etap 16: Serre – Chevalier – Aix-Les-Bains
Etap 17: Chambery – Le Grand-Bornard
Etap 18: Megeve – Lausanne (Svizzera)
Etap 19: Pontarlier – Colmar
Etap 20: Strabourg – Mulhouse
Etap 21: Chantilly – Paris

Źródło / foto: cyclingpro.net/spaziociclismo