Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają na finał ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych.

Etap VI odbędzie się w sobotę 10 października w Nałęczowie. Finałowa trasa jest kwintesencją wszystkich poprzednich etapów. Będzie ciężko wydolnościowo i technicznie z licznymi podjazdami. Dużym walorem etapu jest bardzo malownicze otoczenie. Miasteczko stanie na przepięknie zagospodarowanym terenie przy termach pałacowych w Uzdrowisku Nałęczów.

Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach Fit 27 km oraz Mega 62 km.

Wyścig Kross Road Tour daje możliwość poczucia się jak zawodowy kolarz. Pomaga w tym oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze.

Podczas wyścigu do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który do tej pory nie był używany w Polsce podczas imprez amatorskich. To kolejny element, który przybliża nowy cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i generalna w kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja Open na dłuższym dystansie Mega. Wyścig otwarty jest także dla początkujących zawodników, którzy nie posiadają rowerów szosowych. Dla nich stworzony będzie specjalny sektor startowy.

Organizator przygotował atrakcje dla dzieci. O najmłodszych zawodników zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Podczas zawodów głównych rozegrany będzie wyścig dla dzieci
do lat 8. Trasa to specjalnie przygotowana i zabezpieczona pętla o długości 300 – 400 metrów. Stacja MiniMini+ przygotuje także ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla najmłodszych.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych.

Kross Road Tour 2015

Program zawodów:

Piątek (09.10)

  • 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

Sobota (10.10)

  • 8.00-10.30 – zapisy w biurze zawodów

  • 8.00-10.30 – wydawanie czipów za kaucjąnaszosiepl patronem medialnym

  • 11.00 – start dystansu Mega

  • 11.02 – start dystansu Fit

  • 13.00 – dekoracja dystansu Fit

  • 14.00 – dekoracja dystansu Mega

  • 15.00 – dekoracja klasyfikacji generalnej cyklu Kross Road Tour 2015

ETAP I – WARSZAWA (09.05)

ETAP II – GŁOWNO (20.06)

ETAP III – NOWY TARG (18.07)

ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V – RAWA MAZOWIECKA (19.09)

ETAP VI – NAŁĘCZÓW (10.10)

Informacja prasowa