Tinkoff-Saxo

Zwycięzca Giro d’Italia 2015 potwierdził, że rezygnuje z obrony tytułu, by poświęcić się przygotowaniom do Tour de France.

El Pistolero najprawdopodobniej zakończy karierę po sezonie 2016. Jego marzeniem jest odejść w pełni formy, a przygotowanie jej na Wielką Pętlę wymaga odpuszczenia Giro d’Italia. W tym roku Hiszpan próbował zwyciężyć w obu wyścigach, ale przekonał się, że jest to ponad jego siły.

Giro zawsze będzie dla mnie specjalnym wyścigiem. To najpiękniejszy wyścig na świecie, ale lepiej będzie obejrzeć go w telewizji. Będzie to trudne, ale jeśli chcę walczyć w Tour de France, myślę, że lepiej będzie odpuścić Włochy.

W następnym, być może ostatnim, sezonie Contador chce również celować w olimpijski wyścig w Rio de Janeiro, który jest bardzo górzysty (suma przewyższeń ma wynieść ponad 4000m). Różowy Wyścig oddaje komuś innemu.

Giro będzie ciężkie, jak zawsze. Pogoda w maju komplikuje wiele rzeczy, zwłaszcza w górach. To idealna trasa dla kolarzy potrafiących połączyć góry i jazdę na czas w Wielkich Tourach. Myślę, że jest perfekcyjna dla Vincenzo Nibalego.

fot.Tinkoff-Saxo/BettiniPhoto