CCC Sprandi Polkowice ogłosiło skład na zbliżające się mistrzostwa Polski Par i Drużyn w Opatówku i Godzieszowie Wielkim oraz niemiecki klasyk Sparkassen Münsterland Giro.

Zeszłoroczne mistrzostwa były dla nas bardzo udane i chcielibyśmy nie tylko powtórzyć, co nawet powięszyć dorobek medalowy sprzed roku, gdyż wystawimy również drużynę i dwójki w kategorii U23. Na starcie staną wszyscy nasi ubiegłoroczni medaliści z elity, a także medaliści mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej orlików – Michał Paluta, który ścigał się również w mistrzostwach świata oraz Patryk Stosz – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice.

W krajowym czempionacie wystartują zatem Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Jarosław Marycz, a także Piotr Brożyna, Eryk Latoń, Michał Paluta i Patryk Stosz.

Wyścig parami odbędzie się 2 października na dystansie 30,2 kilometra, na trasie wokół Opatówka (przez Brzeziny), a jazda drużynowa rozegrana zostanie 4 października na trasie Godziesze Wielkie – Brzeziny – Opatówek – Godziesze Wielkie. Łącznie tego dnia kolarze przejadą 58 kilometrów.

Przed rokiem „pomarańczowi” sięgnęli po tytuł mistrzów kraju w drużynówce, dwójka Kurek-Kiendyś zdobyła złoto, a Taciak-Marycz brąz w jeździe parami.

W tym sezonie „Pomarańczowi” dwukrotnie stawali na podium jazdy drużynowej. Wygrali etap we włoskim Coppi e Bartali, gdzie pokonali m.in. ekipę Sky, a także zajęli 3.miejsce na etapie Czech Cycling Tour. Podopieczni Piotra Wadeckiego wspólnie walczyli z czasem również w Giro d’Italia, gdzie wśród grup UCI WorldTour, wykręcili 15.czas.

Skład na Mistrzostwa Polski Dwójek i Drużyn (2-4.10): Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Jarosław Marycz, Piotr Brożyna i Eryk Latoń, Michał Paluta i Patryk Stosz

Na pozostałą część składu CCC Sprandi Polkowice, czeka start w niemieckim wyścigu o kategorii 1.HC, Sparkassen Münsterland Giro. Rozegrany zostanie on w sobotę, 3 października.

Profil wyścigu oraz wyniki poprzednich edycji pozwalają przypuszczać, że rywalizacja zakończy się sprintem z dużej grupy. Z tego powodu w składzie „pomarańczowych” znalazło się dwóch sprinterów – Grzegorz Stępniak, a także Christian Delle Stelle. Na końcowych kilometrach będą oni mogli liczyć na rozprowadzenie szybkiego, Bartłomieja Matysiaka.

Marek Rutkiewicz co prawda znany jest bardziej z dobrej jazdy w górach, ale pokazał w 2011 roku, że potrafi też być szybki na finiszu, gdyż zajął 12.miejsce po masowym sprincie w 6.edycji Sparkassen Münsterland Giro. Był to jedyny start „pomarańczowych” w tej imprezie.

W składzie na niemiecką jednodniówkę znaleźli się również, mający za sobą start w mistrzostwach świata w Richmond, Josef Cerny i Jakub Kaczmarek oraz najmłodszy w ekipie, Kamil Małecki.

Sparkassen Münsterland Giro liczy 179,9 kilometra. Trasa jest lekko pofałdowana, jednak wzniesienia nie są na tyle strome i długie, by mocno poszarpać peleton. Końcowe kilometry są zupełnie płaskie i uciekinierom będzie niezwykle trudno utrzymać prowadzenie do mety. Zmagania rozpoczną się w miejscowości Ibbenbüren, a zakończą czterema, 4,8-kilometrowymi okrążeniami w Münster.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sparkassen Münsterland Giro (3.10, 1.HC): Grzegorz Stępniak. Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Marek Rutkiewicz, Josef Cerny, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki

 

Źródło: CCC Sprandi Polkowice