Mimo wielu protestów ze strony kibiców, na trwającym zjeździe UCI w Richmond zapadła decyzja o dopuszczeniu używania radia w wyścigach niższej kategorii elity mężczyzn. 

Jak co roku podczas szosowych mistrzostw świata, do jednego miasta zjechała cała śmietanka działaczy Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Celem spotkania rządzących światowym kolarstwem była modernizacja przestarzałych modeli organizacyjnych, która ma pomóc w dalszym rozwoju dyscypliny.

Podczas dwóch dni obrad ustalono między innymi kalendarz WorldTour 2016, w którym zmieniły się zaledwie terminy rozgrywania Tour de Pologne i Eneco Tour. Ustalono także datę rozegrania przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Walka o tęczową koszulkę na bliskim wschodzie rozegra się w dniach 9-16 października.

Najważniejszą kwestią jest jednak zezwolenie na używanie radia w wyścigach niższych kategorii elity mężczyzn. W komunikacie UCI czytamy, że:

Używanie radia bądź innych środków komunikacji pomiędzy kolarzami i obsługą będzie dozwolone w wyścigach World Tour, kategorii HC oraz 1 elity mężczyzn, a także w wyścigach World Tour, oraz pucharze świata kategorii 1 elity kobiet. 

Z pewnością decyzja UCI jest dość kontrowersyjna. Należy jednak pamiętać, że niezadowoleni z takiego obrotu spraw będą jedynie kibice i… Thomas Voeckler.