W piątek obejrzymy pierwsze wyścigi ze startu wspólnego. Wśród juniorek brązu bronić będzie Agnieszka Skalniak!

Wszystkie wyścigi ze startu masowego będą rozgrywane na tej samej, szesnastokilometrowej, rundzie.

Peleton ruszy na zachód z Centrum Richmond do Monument Avenue, brukowanej, historycznej alei, która została nazwana jedną z „10 Wspaniałych Ulic Ameryki”. Następnie 180-stopniowy zakręt przy monumencie Jeffersona Davisa. Kolejny kierunek to Górne Miasto i Virginia Commonwealth University.

W połowie okrążenia grupa ruszy w kierunku Shockoe Bottom i Great Shiplock Park, gdzie zaczyna się Główny Szlak Virginii. Ostry zakręt przy Rocketts Landing rozpocznie wąski, kręty 200-metrowy podjazd pod Libby Hill Park w historycznej okolicy Church Hill.

Szybki zjazd, po którym pojawią się trzy trudne, ostre zakręty prowadzi na 100-metrowy podjazd pod 23. Ulicę. Jest to stromy (20%), brukowany podjazd, po którym nastąpi powrót do Shockoe Bottom. Tam czeka 300-metrowy podjazd pod Governor Street i 680-metrowa końcowa prosta.

Jako pierwsze na starcie pojawią się juniorki (Agnieszka Skalniak, Daria Pikulik, Marta Lach i Wiktora Pikulik). Będą one miały do pokonania cztery rundy w sumie dające 64.9km i 412m przewyższenia. Pomimo pozornie niedługiego dystansu trudności mogą mocno poszatkować stawkę. Jeśli do mety dojedzie niewielka grupka, wśród faworytek z pewnością będą Polki – brązowa medalistka sprzed roku Agnieszka Skalniak i Daria Pikulik, które w tego typu finiszach czują się jak ryby w wodzie!

Wieczorem natomiast czekają na nas zmagania orlików. 10 rund, w sumie 162.2km i 1030m przewyższenia. Liczby nie przerażają, ale dziesięciokrotne pokonanie brukowanego podjazdu pod 23. Ulicę czy końcowej wspinaczki pod Governor Street zostawi swój ślad. W zeszłym roku znakomitym zmysłem taktycznym i siłą w końcówce popisał się Norweg Sven Erik Bystrom. Kto wie, może tym razem pora na Polaka? W naszej kadrze pojadą: Michał Paluta, Jakub Kaczmarek oraz Adrian Banaszek.

Profil:

start wspólny

Faworyci według naszosie.pl:

Wyścig juniorek:

  • Nadia Quagliotto (Włochy)
  • Nikola Noskova (Czechy)
  • Agnieszka Skalniak (Polska)

Wyścig orlików:

  • Erik Baska (Słowacja)
  • Soren Kragh Andersen (Dania)
  • Mamyr Stash (Rosja)

 

Lista startowa orlicy > tutaj

Lista startowa juniorki > tutaj

 

Fot: Artur Machnik