Wicemistrz Polski – Michał Gołaś, od nowego roku będzie kolarzem Team Sky!

Transfer “Gołego” jest już oficjalnie potwierdzony przez brytyjski zespół. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że potwierdzenie przenosin Michała Kwiatkowskiego do Team Sky, jest już po prostu kwestią czasu. Polski duet do tej pory bronił barw belgijskiej grupy Etixx – Quick Step.

Jak podaje oficjalna strona “podniebnych”, pozyskanie Gołasia jest jednoznaczne z dołączeniem do drużyny jednego z najlepszych pomocników na świecie, ale także bardzo mocnego i wszechstronnego kolarza, który potrafi walczyć na własne konto.

“Jestem bardzo dumny z dołączenia do zespołu Sky i bardzo zmotywowany na przyszły sezon. Zawsze podziwiałem filozofię Sky oraz sukcesy jakie osiągnęła ta grupa w ciągu kilku ostatnich lat. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć naukę od najlepszych zawodników na świcie”, powiedział Polak.

“Michał jest silny, solidny i wszechstronny. Idealnie pasuje do “maszynowni” tego zespołu. On oferuje solidność, której od dawna szukaliśmy. Jesteśmy podekscytowani tym, że mamy go na pokładzie”, dodał szef drużyny – David Brailsford.