Lennard Kamna od przyszłego sezonu będzie ścigał się w czołowych europejskich wyścigach. Wszystko dzięki podpisanemu kontraktowi z grupą Cult Energy-Stolting.

Świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Świata w jeździe na czas w kategorii młodzieżowców, podpisał swój pierwszy w pełni zawodowy kontrakt. Do tej pory ścigał się w kontynentalnej grupie Stolting, ale dziś potwierdzono, że 19-latek pozostanie w niemieckim zespole, który w przyszłym roku łączy się z duńskim Cult Energy i będzie posiadał licencję „drugiej dywizji”.

Warto przypomnieć, że obecny sezon jest dopiero jego pierwszym w kategorii U-23. Rok temu w Ponferradzie zdobył złoty medal w czasówce juniorów. W czerwcu ścigał się w Polsce, gdzie zajął 12. miejsce w Małopolskim Wyścigu Górskim.

Poprzedni artykułRichmond 2015: Kiryienka najlepszym czasowcem na świecie! Polacy w top 10!
Następny artykułKoszulka Mistrza Polski znowu w World Tour! „Maniek” w Lotto!