Linda Villumsen (Nowa Zelandia) wywalczyła w Richmond tytuł mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas elity Pań! Polki uplasowały się w trzeciej dziesiątce.

Najlepsze Panie na świecie miał dziś do pokonania dystans 30 kilometrów. Na starcie pojawiły się dwie reprezentantki Polski – Katarzyna Pawłowska i Eugenia Bujak.

O bardzo dobry wynik pokusiła się startująca jako jedna z pierwszych Kirstin Armstrong. Amerykanka pojechała znakomicie i wykręciła czas 40 minut i 50 sekund. Warto zaznaczyć, że dla tej zawodniczki ten sezon jest pierwszym po dwuletniej przerwie! Ostatecznie nie udało jej się wywalczyć dziś medalu, choć piąta pozycja jest imponująca.

Przyzwoicie na trasie radziły sobie Polki. Obie pojechały bardzo podobnie, ale o 6 sekund szybciej pojechała Kasia Pawłowska. Dało jej to 20 miejsce. Gienia Bujak ostatecznie uplasowała się na 22 pozycji.

Złoty medal z czasem 40:29 wywalczyła Linda Villumsen z Nowej Zelandii! Zawodniczka UnitedHealthcare pokonała o nieco ponad 2 sekundy Holenderkę Annę van der Breggen oraz ubiegłoroczną triumfatorkę Lisę Brennauer (Niemcy) o 5 sekund.

Poprzedni artykułKolarstwo a zdrowie prostaty
Następny artykułRichmond 2015: Zapowiedź wyścigu jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn.