Skład Movistaru na rok 2016 nabiera kształtów. Szefostwo ekipy poinformowało o przedłużeniu kontraktów z kolejnymi siedmioma zawodnikami.

Znamy już znaczą część zawodników którzy będą jeździć w barwach ekipy sponsorowanej przez potentata telekomunikacyjnego. Kilka tygodniu temu nowe umowy podpisali Adriano Malori, Andrey Amador oraz bracia Jesus i Jose Herrada.

Teraz na przynajmniej kolejny rok ścigania w koszulkach Movistaru zdecydowali się Javi Moreno, Imanol Erviti, Francisco Ventoso, Jose Joaquin Rojas, brat Nairo Quintany – Dayer oraz drugi duet braci w drużynie – Ion i Gorka Izagirre. Długość nowych umów nie została jednak podana.

Eusebio Unzue musi być szczególnie zadowolony z podpisu Iona Izagirre. Tuż przed zwycięskim dla niego Tour de Pologne Bask opowiadał, że ma kilka ofert z innych drużyn i zamierza dobrze zaprezentować się w Polsce i rozważyć wszystkie możliwości. Zaznaczał jednak, że zależy mu na pozostaniu w obecnym teamie i tak też się stało.

Do tej pory oprócz przedłużania kontraktów z obecnymi zawodnikami Unzue sprowadził na przyszły rok dwóch nowych kolarzy. Z Lampre – Merida dołączy Portugalczyk Nelson Oliveira oraz młody Hiszpan Jorge Arcas. W mediach krążyła również plotka o tym, że szeregi Movistaru zasili także zwolniony z Ag2r Kolumbijczyk Carlos Betancur, ale póki co nie ma w tej sprawie oficjalnego potwierdzenia.

Źródło: cyclingnews.com