Chloe Dygert (Stany Zjednoczone) zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Daria Pikulik była siódma, a Agnieszka Skalniak dziewiąta!

Juniorki rywalizujące na trasie mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas musiały pokonać dystans 15 km. Profil rundy był płaski, a na starcie mieliśmy dwie reprezentantki Polski, Darię Pikulik i Agnieszkę Skalniak.

Już na samym początku rywalizacji, bardzo dobrze spisała się Amerykanka Chloe Dygert. Reprezentantka gospodarzy na mecie uzyskała rewelacyjny czas 20 minut i 18 sekund. Po przyjeździe na metę – Daria Pikulik uplasowała się za Amerykanką, tracąc do niej aż 1 minutę i 41 sekund!

Gdy wszystkie zawodniczki zameldowały się na punkcie pomiaru czasu, czas Darii Pikulik dawał jej w tym momencie czwarte miejsce. Agnieszka Skalniak zaczęła nieco wolniej i była trzynasta ze stratą około 35 sekund.

Niestety na trasie bardzo dobrze radziła sobie kolejna z Amerykanek – Emma White oraz Francuska Juliette Labus. Obie spisały się lepiej od Pikulik, ale gorzej od prowadzącej Dygert. Polka w tym momencie spadła na czwarte miejsce.

Agnieszka Skalniak w drugiej części trasy przyspieszyła, ale ostatecznie pojechała gorzej od Darii Pikulik do rodaczki straciła 6 sekund.

Na trasie pozostawały jeszcze m.in ubiegłoroczne medalistki w tej konkurencji, czyli Anna-Leeza Hull (Australia) oraz wicemistrzyni świata Pemille Mathiesen (Dania). Na niekorzyść Polek obie spisały się dobrze. Australijka wskoczyła na najniższy stopień podium, a Dunka uplasowała się na czwartym miejscu.

To oznaczało, że dublet zaliczyły Amerykanki. Złoto zawisło na szyi Chloe Dygert, która pokonała aż o 1 minutę i 5 sekund Emmę White.

Daria Pikulik po raz drugi w karierze ukończyła mistrzostwa świata na czas w pierwszej dziesiątce! Przed rokiem była dziewiąta, a tym razem siódma. Agnieszka Skalniak była dziewiąta.