Nieczęsto samochody i rowery współpracują tak wspaniale jak w prototypie Civic Tourer od Hondy. Pełna wersja zostanie przedstawiona na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, ale plany już zachwycają.

Wersja Active Life jest dwumiejscowa. Dzięki nietypowemu, centralnemu bakowi paliwa samochód zyskał 1668 litrów pojemności bagażnika, w którym zastosowano sporo udogodnień dla kolarzy – między innymi dwa wbudowane stojaki rowerowe. Chowany uchwyt może zostać wyciągnięty przy otwartej klapie bagażnika i utworzyć stojak do naprawienia roweru.

W miejscu, gdzie normalnie znalazłaby się tylna kanapa można zobaczyć wyciąganą ławeczkę oraz skrzynkę z narzędziami. Kolejną powierzchnię użytkową zapewnia wbudowany w dach bagażnik. Co ciekawe, Civic Tourer wyposażony jest w silnik diesela i-DTEC 1.6l. Napęd ten zdobył niedawno rekord Guinessa dla najmniejszego spalania – 2.82l/100km podczas podróży przez 24 europejskie kraje liczącej 13498km.

Chociaż często się zdarza, że prototypy nie zostają wprowadzone na rynek, to same pomysły zaproponowane przez Hondę pokazują, że samochody i rowery mogą współpracować. Oby we Frankfurcie okazało się, że w niedługim czasie będziemy świadkami wprowadzenia tych wynalazków na rynek.

źródło: bikeradar

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments