Od środy w Aalborg w Jutlandii, na północy Danii trwają oficjalne Mistrzostwa Świata Masters (UCI World CyclingTour) pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W piątkowy wieczór, w centrum Aalborg, w formie szalonego kryterium odbył się wyścig sztafet na rundzie o długości 1.8 km. Nie była to oficjalna konkurencja mistrzostw.

Zasady piątkowej rywalizacji były następujące:

– drużyna składała się z czterech zawodników,

– każdy kolarz pokonywał 3 okrążenia,

– zespoły tworzone były w następujący sposób: jedna zawodniczka w dowolnym wieku, jeden zawodnik w dowolnym wieku, jeden kolarz w kategorii wiekowej 40+ oraz jeden kolarz w kategorii 50+.

Najszybsza okazała się sztafeta kanadyjska, ale na doskonałym drugim miejscu zameldowali się Polacy w składzie: Agnieszka Sikora, Lechosław Michalak, Dariusz Wojciechowski, Maciej Rogulski. Brązowe medale zwisły na szyjach Belgów.

Bardzo ładne pojechała nasza druga sztafeta, która zajęła piątą pozycję. A w jej składzie znaleźli się: Sylwia Obrzud, Wojciech Bartolewski, Piotr Szafraniec i Marcin Bartolewski.

Pełne wyniki > tutaj

W środę, miejscowości Hobro o tęczowe koszulki walczono z czasem. Najlepszy z Polaków, Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team) w swojej kategorii wiekowej (45-49 lat) zajął 8 pozycję. Wśród Pań Agnieszka Sikora (Legion Serwis), uplasowała się także na 8 miejscu (19-34 lat).

Pełne wyniki > tutaj

Niedzielny wyścig ze startu wspólnego odbędzie się na trasie o długości 165 km na interwałowej trasie z obecnym chyba zawsze w tym rejonie wiatrem utrudniającym ściganie. W sumie na starcie stanie ponad 2000 zawodników z 47 krajów, z Polski będzie około 30 kolarzy. Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne medale.

Foto: uciworldcyclingtour.com