W Warszawie rozegrano finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym – 6. Memoriał Stanisława Królaka. W elicie triumfowali w nim Kamil Gradek oraz Anna Plichta.

Zawodnicy i zawodniczki ścigali się w centrum Warszawy. Zarówno start, jak i meta usytuowane były na ul. Krakowskie Przedmieście, na wysokości kościoła św. Anny. Najpierw do walki ruszyły kobiety z kategorii open, U23 i juniorki. Rywalizowały one na dystansie 30 kilometrów, na co składało się 10 okrążeń po 3 kilometry. Najwięcej punktów uzbierała Anna Plichta (TKK Pacific Toruń). Pokonała ona swoją koleżankę z ekipy Paulinę Brzeźną-Bentkowską, a trzecia była Nikol Płosaj (UKS Jedynka Mróz Kórnik). W klasyfikacji kryterium po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), a w kategorii U23 najlepsza był Łucja Pietrzak (LKS Atom Mat Dzierżoniów).

Wyniki – kobiety open

Klasyfikacja końcowa – kobiety open

Klasyfikacja końcowa – kobiety U23

Wśród juniorek jako pierwsza linię mety przekroczyła Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Toruń). W Warszawie nie zdobyła co prawda punktów, ale sięgnęła po końcowe zwycięstwo w mistrzostwach Polski.

Klasyfikacja końcowa – juniorka

Po zmaganiach kobiet, na trasę ruszyli juniorzy. Mięli oni przed sobą ten sam dystans co zawodniczki, 30 kilometrów. Całe podium zajęli kolarze BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – wygrał Norbert Banaszek, przed Stanisławem Aniołkowskim i Alanem Banaszkiem. Aniołkowski stanął także na najwyższym stopniu podium w ogólnej klasyfikacji.

Wyniki – juniorzy

Klasyfikacja końcowa – juniorzy

Do wyścigu elity mężczyzn, z bardzo dużym zapasem punktowym przystąpił lider cyklu, Kamil Zieliński. Obronił on prowadzenie i mógł na koniec cieszyć się z mistrzostwa Polski w kryterium. Podczas niedzielnej rywalizacji najlepszy okazał się Kamil Gradek (ActiveJet), który zaatakował samotnie w końcówce i dzięki temu sięgnął po zwycięstwo. Pokonał on Łukasza Owsiana i Jarosława Marycza (obaj CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki – elita mężczyzn

Klasyfikacja końcowa – elita mężczyzn

Klasyfikacja końcowa – mężczyźni U23

 

Fot: Zbigniew Świderski

Źródło: Pzkol