Zwycięstwem etapowym Mauritsa Lammertinka (Roompot), zakończyła się etapówka Tour du Limousin. W klasyfikacji generalnej dzięki bonifikatom i lepszemu bilansowi miejsc na etapach triumfował Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Zawodnicy startowali dziś w miejscowości Aixe-sur-Vienne, a po 164 kilometrach finiszowali w Limoges. Na trasie znajdowało się kilka podjazdów, a do ucieczki dnia “załapali się”: Yannick Martinez (Europcar), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Etienne Van Empel (Roompot) oraz Romain Combaud (Armée de Terre).

Peleton nie zamierzał odpuścić ucieczki, ale też harcownicy nie poddawali się. Na 12 kilometrów przed kreską, dwójka Martinez i Domont miała 45 sekund przewagi nad zasadniczą grupą.

Ostatecznie wszystkich skasowano, a linię mety pierwsze przekroczył Holender Lammertink. Triumfator Karpackiego Wyścigu Kurierów z 2012 roku, pokonał Sonny’ego Colbrelliego i Thomasa Sprengersa (Topsport Vlaanderen).

Colbrelli miał w klasyfikacji generalnej taki sam czas co Jose Herrada (Movistar), ale wygrał Tour du Limousin dzięki lepszemu bilansowi miejsc na poszczególnych etapach.

Wyniki czwartego etapu:

1 LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED les 164,7 km en 4h01’56” (moy. 40,85 km/h) (b : 10”)
2 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA (b : 9”)
3 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL (b : 4”)
4 PRADES Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP
5 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA
6 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL
7 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA
8 ROUX Anthony FDJ FRA
9 RENAULT Maxime Auber 93 FRA
10 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL
11 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environneme FRA
12 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA (b : 1”)
13 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA
14 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA
15 HERRADA Jesus Movistar Team ESP (b : 2”
16 PACHER Quentin Armée de Terre FRA
17 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA
18 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
19 SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA
20 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED
21 MENUT David Auber 93 FRA
22 JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP
23 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU
24 FINETTO Mauro Southeast ITA
25 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA
26 VACHON Florian Bretagne – Séché Environneme FRA
27 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO
28 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED
29 CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini ITA
30 JEROME Vincent Team Europcar FRA
31 PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA COL
32 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP
33 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
34 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED
35 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED
36 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
37 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA
38 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA
39 JEANNESSON Arnold FDJ FRA
40 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED
41 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA
42 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA
43 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL
44 GUAY Julien Auber 93 FRA
45 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
46 BIDARD François AG2R la Mondiale FRA
47 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environneme FRA
48 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA
49 SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA
50 COMBAUD Romain Armée de Terre FRA 6”
51 LABORIE Christophe Bretagne – Séché Environneme FRA
52 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA
53 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environneme FRA
54 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL
55 CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA
56 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU
57 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA
58 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
59 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL
60 GADRET John Movistar Team FRA
61 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environneme FRA
62 VIMPERE Théo Auber 93 FRA
63 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA
64 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA
65 PONZI Simone Southeast ITA 04h02’09” 13”
66 BERLATO Giacomo Nippo – Vini Fantini ITA 18”
67 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 20”
68 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA ‘
69 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA ‘
70 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 22”
71 MALAGUTI Alessandro Nippo – Vini Fantini ITA 28”
72 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 37”
73 STACCHIOTTI Riccardo Nippo – Vini Fantini ITA 49”
74 FEDI Andrea Southeast ITA ‘
75 VICHOT Arthur FDJ FRA 01’07”
76 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 01’54”
77 QUINTANA Dayer Movistar Team COL 02’05”
78 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 02’30”
79 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘ (b : 3”)
80 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 03’12”
81 PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA 03’50”
82 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘
83 BIHEL César Auber 93 FRA ‘
84 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
85 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED ‘ (b : 3”)
86 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN ‘
87 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL ‘
88 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL ‘
89 GENE Yohann Team Europcar FRA ‘
90 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA ‘
91 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM FRA ‘
92 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
93 ROY Jérémy FDJ FRA 05’45”
94 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA 06’20”
95 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA ‘
96 JAUN Lukas Roth – Skoda SUI 06’32”
97 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI ‘
98 TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA 07’01”
99 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
100 FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP ‘
101 ANTON Igor Movistar Team ESP ‘
102 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
103 TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA ‘
104 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA ‘
105 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
106 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA ‘
107 LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA ‘
108 TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA ‘
109 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
110 ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA 04h08’57” ‘
111 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL ‘
112 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED ‘
113 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 08’44”

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA les 715,4 km en 17h55’41” (moy. 39,9 km/h)
2 HERRADA Jesus Movistar Team ESP
3 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA 02”
4 VACHON Florian Bretagne – Séché Environnement FRA 07”
5 LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED 11”
6 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA 13”
7 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA 14”
8 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
9 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
10 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 16”
11 COMBAUD Romain Armée de Terre FRA ‘
12 PACHER Quentin Armée de Terre FRA 18”
13 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA ‘
14 SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 20”
15 PRADES Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP 22”
16 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
17 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
18 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED ‘
19 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL ‘
20 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
21 RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
22 CUNEGO Damiano Nippo – Vini Fantini ITA ‘
23 FINETTO Mauro Southeast ITA ‘
24 PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA COL ‘
25 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED ‘
26 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
27 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL ‘
28 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED ‘
29 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
30 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
31 CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA ‘
32 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
33 GADRET John Movistar Team FRA ‘
34 VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
35 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 29”
36 FONSECA Armindo Bretagne – Séché Environnement FRA 38”
37 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA ‘
38 ROUX Anthony FDJ FRA 43”
39 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
40 MENUT David Auber 93 FRA 48”
41 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO ‘
42 JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
43 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP ‘
44 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
45 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA ‘
46 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
47 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 52”
48 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA 17h56’38” 57”
49 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 01’05”
50 PONZI Simone Southeast ITA 01’22”
51 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement FRA 01’29”
52 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
53 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 01’37”
54 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 01’45”
55 JEANNESSON Arnold FDJ FRA 01’58”
56 JEROME Vincent Team Europcar FRA 02’03”
57 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA 02’18”
58 QUINTANA Dayer Movistar Team COL 02’27”
59 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environnement FRA 02’38”
60 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 02’44”
61 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 02’46”
62 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA 03’04”
63 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 03’18”
64 SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA 03’29”
65 FEDI Andrea Southeast ITA 03’43”
66 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 04’02”
67 TRONET Steven Auber 93 FRA 04’12”
68 VICHOT Arthur FDJ FRA 04’15”
69 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 04’22”
70 PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA 04’24”
71 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL 05’11”
72 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 05’19”
73 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU 05’24”
74 BIDARD François AG2R la Mondiale FRA 06’04”
75 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 06’19”
76 STACCHIOTTI Riccardo Nippo – Vini Fantini ITA 06’27”
77 ROY Jérémy FDJ FRA 06’33”
78 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘
79 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA 07’23”
80 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED 07’35”
81 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 07’37”
82 BERLATO Giacomo Nippo – Vini Fantini ITA 07’50”
83 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 08’33”
84 ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA 08’38”
85 TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA 09’36”
86 LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA 10’09”
87 PERICHON Pierre-Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 10’40”
88 MALAGUTI Alessandro Nippo – Vini Fantini ITA 11’24”
89 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 11’47”
90 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 11’49”
91 LABORIE Christophe Bretagne – Séché Environnement FRA 11’53”
92 GENE Yohann Team Europcar FRA 11’55”
93 FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP 11’58”
94 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 12’34”
95 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED 12’36”
96 GESLIN Anthony FDJ FRA 13’29”
97 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL 15’02”
98 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 16’15”
99 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN 16’49”
100 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 17’17”
101 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 18’14”
102 ANTON Igor Movistar Team ESP 19’35”
103 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 20’52”
104 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 20’59”
105 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 21’05”
106 JAUN Lukas Roth – Skoda SUI 21’28”
107 TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA 21’58”
108 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA 23’59”
109 BIHEL César Auber 93 FRA 24’18”
110 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 24’30”
111 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL 25’46”
112 TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA 28’33”
113 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 32’27”