Rudy Molard (Cofidis) zwyciężył na trzecim etapie Tour du Limousin. Liderem pozostał Jesús Herrada (Movistar).

Przedostatni etap Tour du Limousin to kolejny pagórkowaty odcinek. Kolarze zaczęli ściganie w Saint-Dizier-Leyrenne, by po niespełna 186 kilometrach finiszować w Aigurande. Po drodze czekały na nich trzy górskie premie.

limousin 3 etapDopiero po 40 kilometrach zawiązała się ucieczka, w którą zabrał się Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice). Obok Polaka na przodzie kręcili: Alexandre Pichot (Europcar), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Florian Vachon (Bretagne-Séché), Rudy Molard (Cofidis), Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini), Clément Saint-Martin (Marseille 13 KTM) i Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole).

Mający tylko 20 sekund straty w generalce Vachon i Molard zbierali bonusowe sekundy na lotnych finiszach, a na górskich premiach brylował Berlato. 40 kilometrów przed metą peleton tracił do harcowników jeszcze 4 minuty.

Współpraca w ucieczce doskonale się układała i na 10 kilometrów przed metą mieli oni realne szanse na dojechanie do mety przed dużą grupą. Z peletonu na 3 kilometry przed metą zaatakowali Nicolas Edet (Cofidis) i Quentin Pacher (Equipe Cycliste Armée de Terre).

W nerwowej końcówce najwięcej sił zachował Rudy Molard (Cofidis). Drugi był Florian Vachon (Bretagne-Séché), a trzeci Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole). Siódme miejsce wywalczył Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice).

Peleton przyjechał ze stratą tylko 4 sekund do uciekinierów. Liderem pozostał Jesús Herrada (Movistar).

Wyniki trzeciego etapu:

1 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA les 185,9 km en 4h24’51” (moy. 42.11 km/h) (b : 15”)
2 VACHON Florian Bretagne -0 Séché Environneme FRA 04h24’51” (b : 11”)
3 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 04h24’51” (b : 4”)
4 * PACHER Quentin Armée de Terre FRA 04h24’51”
5 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 04h24’51”
6 * BERLATO Giacomo Nippo -0 Vini Fantini ITA 04h24’51”
7 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 04h24’51”
8 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA 04h24’51”
9 * SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 04” (b : 2”)
10 * COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA ‘ (b : 3”)
11 PONZI Simone Southeast ITA ‘
12 ROUX Anthony FDJ FRA ‘
13 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
14 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED ‘
15 * FEDI Andrea Southeast ITA ‘
16 * VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL ‘
17 * JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural -0 Seguros RGA ESP ‘
18 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL ‘
19 FONSECA Armindo Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
20 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
21 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
22 * DUVAL Julien Armée de Terre FRA ‘
23 DE NEGRI Pier paolo Nippo -0 Vini Fantini ITA ‘
24 PASQUALON Andrea Roth -0 Skoda ITA ‘ (b : 2”)
25 PRADES Eduard Caja Rural -0 Seguros RGA ESP ‘
26 * MENUT David Auber 93 FRA ‘
27 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO ‘
28 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA ‘
29 * ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA ‘
30 * HERRADA Jesus Movistar Team ESP ‘
31 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA ‘
32 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED ‘
33 * PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA ‘
34 * TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
35 * PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural -0 Seguros RGA COL ‘
36 FINETTO Mauro Southeast ITA ‘
37 * SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL ‘
38 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
39 * LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED ‘ (b : 1”)
40 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP ‘
41 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
42 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL ‘
43 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL ‘
44 FEILLU Brice Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
45 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA ‘
46 * COMBAUD Romain Armée de Terre FRA ‘
47 * VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL ‘
48 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
49 * VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL ‘
50 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA ‘
51 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL ‘
52 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED ‘
53 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA ‘
54 DELAPLACE Anthony Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
55 * QUINTANA Dayer Movistar Team COL ‘
56 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
57 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
58 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED ‘
59 * DE TIER Floris Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL ‘
60 * TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA ‘
61 * BIDARD François AG2R la Mondiale FRA ‘
62 CUNEGO Damiano Nippo -0 Vini Fantini ITA ‘
63 * STACCHIOTTI Riccardo Nippo -0 Vini Fantini ITA ‘
64 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA ‘
65 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED ‘
66 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA ‘
67 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
68 * RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
69 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural -0 Seguros RGA ESP ‘
70 BOULO Matthieu Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
71 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL ‘
72 * CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA ‘
73 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
74 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA ‘
75 * DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA ‘
76 GENE Yohann Team Europcar FRA ‘
77 * VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
78 SANZ Enrique Movistar Team ESP ‘
79 LABORIE Christophe Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
80 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
81 * VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits BEL ‘
82 GADRET John Movistar Team FRA ‘
83 ROY Jérémy FDJ FRA ‘
84 FEDRIGO Pierrick Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
85 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘
86 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL ‘
87 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN ‘
88 VACCHER Andrea Roth -0 Skoda ITA ‘
89 PERICHON Pierre-Luc Bretagne -0 Séché Environneme FRA ‘
90 JEANNESSON Arnold FDJ FRA ‘
91 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA ‘
92 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA ‘
93 MALAGUTI Alessandro Nippo -0 Vini Fantini ITA ‘
94 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA ‘
95 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA ‘
96 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
97 VICHOT Arthur FDJ FRA 04h25’07” 16”
98 JEROME Vincent Team Europcar FRA 04h25’07” ‘
99 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 04h25’07” ‘
100 * VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 04h27’36” 02’45”
101 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 04h27’36” ‘
102 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA 04h27’59” 03’08”
103 * TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA 04h27’59” ‘
104 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL 04h29’17” 04’26”
105 * BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 04h29’30” 04’39”
106 * FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP 04h29’30” ‘
107 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 04h29’30” ‘
108 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 04h29’34” 04’43”
109 * BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 04h30’43” 05’52”
110 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 09’59”
111 JAKIN Alo Auber 93 EST 04h35’24” 10’33”
112 * CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits FRA 04h35’24” ‘
113 * JAUN Lukas Roth -0 Skoda SUI 04h35’24” ‘
114 * TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA 04h35’24” ‘
115 EIJSSEN Yannick Wanty Groupe Gobert BEL 04h35’24” ‘
116 ANTON Igor Movistar Team ESP 04h37’07” 12’16”
117 CAPECCHI Eros Movistar Team ITA 04h37’07” ‘
118 * VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 04h37’07” ‘
119 * RUFFONI Nicola Bardiani CSF ITA 04h37’07” ‘
120 BIHEL César Auber 93 FRA 04h37’42” 12’51”
121 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 04h37’42” ‘
122 POZZO Mattia Nippo -0 Vini Fantini ITA 04h37’42” ‘
123 BRÜNGGER Nico Roth -0 Skoda SUI 04h37’42” ‘
124 * GROSU Eduard Michael Nippo -0 Vini Fantini ROU 04h37’42” ‘
125 * BRESCIANI Michael Roth -0 Skoda ITA 04h37’42” ‘
126 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA 04h37’42” ‘
127 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 04h37’42” ‘
128 * GRIJALBA Fernando Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 04h37’42” ‘
129 * TEKLEHAIMANOT Temesgen Roth -0 Skoda ERI 04h37’42” ‘
130 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 04h37’42” ‘

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 * HERRADA Jesus Movistar Team ESP les 550,7 km en 13h53’47” (moy. 39,62 km/h)
2 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h53’48” 01”
3 VACHON Florian Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h53’52” 05”
4 * COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 13h53’54” 07”
5 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h53’58” 11”
6 PASQUALON Andrea Roth -0 Skoda ITA 13h53’59” 12”
7 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 13h53’59” ‘
8 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 13h54’01” 14”
9 * SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 13h54’03” 16”
10 * PACHER Quentin Armée de Terre FRA 13h54’03” ‘
11 LEVARLET Guillaume Auber 93 FRA 13h54’03” ‘
12 * SAINT MARTIN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 13h54’05” 18”
13 * LAMMERTINK Maurits Roompot Oranje Peloton NED 13h54’06” 19”
14 PRADES Eduard Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 13h54’07” 20”
15 TRONET Steven Auber 93 FRA 13h54’07” ‘
16 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL 13h54’07” ‘
17 * VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 13h54’07” ‘
18 PATERSKI Maciej CCC Sprandi Polkowice POL 13h54’07” ‘
19 FEILLU Brice Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h54’07” ‘
20 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED 13h54’07” ‘
21 * TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 13h54’07” ‘
22 * COMBAUD Romain Armée de Terre FRA 13h54’07” ‘
23 DE MAAR Marc Roompot Oranje Peloton NED 13h54’07” ‘
24 CUNEGO Damiano Nippo -0 Vini Fantini ITA 13h54’07” ‘
25 * PARRA Heiner Rodrigo Caja Rural -0 Seguros RGA COL 13h54’07” ‘
26 * DE TIER Floris Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 13h54’07” ‘
27 FINETTO Mauro Southeast ITA 13h54’07” ‘
28 * RENAULT Maxime Auber 93 FRA 13h54’07” ‘
29 DE GREEF Francis Wanty Groupe Gobert BEL 13h54’07” ‘
30 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU 13h54’07” ‘
31 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 13h54’07” ‘
32 TERPSTRA Mike Roompot Oranje Peloton NED 13h54’07” ‘
33 * CHIRICO Luca Bardiani CSF ITA 13h54’07” ‘
34 * QUINTANA Dayer Movistar Team COL 13h54’07” ‘
35 GUAY Julien Auber 93 FRA 13h54’07” ‘
36 GADRET John Movistar Team FRA 13h54’07” ‘
37 * VIMPERE Théo Auber 93 FRA 13h54’07” ‘
38 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 13h54’14” 27”
39 * PEREIRA Florent AG2R la Mondiale FRA 13h54’19” 32”
40 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA 13h54’22” 35”
41 FONSECA Armindo Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h54’23” 36”
42 BATTAGLIN Enrico Bardiani CSF ITA 13h54’23” ‘
43 ROUX Anthony FDJ FRA 13h54’28” 41”
44 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 13h54’28” ‘
45 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA 13h54’28” ‘
46 * MENUT David Auber 93 FRA 13h54’33” 46”
47 BOLE Grega CCC Sprandi Polkowice SLO 13h54’33” ‘
48 SANZ Enrique Movistar Team ESP 13h54’33” ‘
49 * JIMENEZ Carlos Antonio Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 13h54’33” ‘
50 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis, Solutions Crédits ESP 13h54’33” ‘
51 * VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 13h54’33” ‘
52 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA 13h54’33” ‘
53 ROY Jérémy FDJ FRA 13h54’33” ‘
54 FEDRIGO Pierrick Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h54’33” ‘
55 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA 13h54’33” ‘
56 VACCHER Andrea Roth -0 Skoda ITA 13h54’37” 50”
57 PONZI Simone Southeast ITA 13h54’54” 01’07”
58 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 13h54’54” ‘
59 GHYSELINCK Jan Wanty Groupe Gobert BEL 13h55’06” 01’19”
60 BOULO Matthieu Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h55’14” 01’27”
61 * ANTONINI Simone Wanty Groupe Gobert ITA 13h55’22” 01’35”
62 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA 13h55’22” ‘
63 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 13h55’22” ‘
64 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 13h55’30” 01’43”
65 JEANNESSON Arnold FDJ FRA 13h55’43” 01’56”
66 MEDEREL Maxime Team Europcar FRA 13h55’43” ‘
67 JEROME Vincent Team Europcar FRA 13h55’48” 02’01”
68 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 13h55’52” 02’05”
69 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 13h56’13” 02’26”
70 * TARRIDE Grégoire Team Marseille 13 KTM FRA 13h56’20” 02’33”
71 DELAPLACE Anthony Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h56’23” 02’36”
72 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 13h56’31” 02’44”
73 * FEDI Andrea Southeast ITA 13h56’39” 02’52”
74 DE NEGRI Pier paolo Nippo -0 Vini Fantini ITA 13h56’49” 03’02”
75 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 13h56’52” 03’05”
76 VICHOT Arthur FDJ FRA 13h56’53” 03’06”
77 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA 13h56’53” ‘
78 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h57’14” 03’27”
79 PERICHON Pierre-Luc Bretagne -0 Séché Environnement FRA 13h57’24” 03’37”
80 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 13h57’47” 04’00”
81 * DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 13h57’51” 04’04”
82 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 13h58’28” 04’41”
83 * FERNANDEZ Ruben Movistar Team ESP 13h58’42” 04’55”
84 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 13h59’04” 05’17”
85 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU 13h59’09” 05’22”
86 * BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 13h59’12” 05’25”
87 KREDER Raymond Roompot Oranje Peloton NED 13h59’20” 05’33”
88 * STACCHIOTTI Riccardo Nippo -0 Vini Fantini ITA 13h59’23” 05’36”
89 * BIDARD François AG2R la Mondiale FRA 13h59’49” 06’02”
90 * BERLATO Giacomo Nippo -0 Vini Fantini ITA 14h01’17” 07’30”
91 MINNAARD Marco Wanty Groupe Gobert NED 14h01’20” 07’33”
92 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 14h01’22” 07’35”
93 * VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL 14h01’46” 07’59”
94 GENE Yohann Team Europcar FRA 14h01’50” 08’03”
95 * VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 14h02’32” 08’45”
96 GESLIN Anthony FDJ FRA 14h03’24” 09’37”
97 * BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 14h04’01” 10’14”
98 MALAGUTI Alessandro Nippo -0 Vini Fantini ITA 14h04’41” 10’54”
99 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 14h05’34” 11’47”
100 * VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits BEL 14h05’38” 11’51”
101 LABORIE Christophe Bretagne -0 Séché Environnement FRA 14h05’38” ‘
102 IZAGUIRRE Jon Movistar Team ESP 14h06’00” 12’13”
103 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 14h06’10” 12’23”
104 ANTON Igor Movistar Team ESP 14h06’19” 12’32”
105 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Southeast VEN 14h06’44” 12’57”
106 CAPECCHI Eros Movistar Team ITA 14h07’34” 13’47”
107 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 14h07’36” 13’49”
108 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 14h07’49” 14’02”
109 * GRIJALBA Fernando Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 14h08’09” 14’22”
110 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 14h08’09” ‘
111 * JAUN Lukas Roth -0 Skoda SUI 14h08’41” 14’54”
112 * TONELLI Alessandro Bardiani CSF ITA 14h08’42” 14’55”
113 CECCHINEL Giorgio Southeast ITA 14h11’24” 17’37”
114 JAKIN Alo Auber 93 EST 14h11’55” 18’08”
115 EIJSSEN Yannick Wanty Groupe Gobert BEL 14h11’55” ‘
116 DELLE STELLE Christian CCC Sprandi Polkowice POL 14h12’30” 18’43”
117 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 14h13’00” 19’13”
118 * DUVAL Julien Armée de Terre FRA 14h13’14” 19’27”
119 BIHEL César Auber 93 FRA 14h14’13” 20’26”
120 PENVEN Clément Team Marseille 13 KTM FRA 14h14’25” 20’38”
121 * TORTELIER Etienne Armée de Terre FRA 14h15’17” 21’30”
122 * RUFFONI Nicola Bardiani CSF ITA 14h17’18” 23’31”
123 BRÜNGGER Nico Roth -0 Skoda SUI 14h19’40” 25’53”
124 * CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits FRA 14h21’25” 27’38”
125 * GROSU Eduard Michael Nippo -0 Vini Fantini ROU 14h21’47” 28’00”
126 * TEKLEHAIMANOT Temesgen Roth -0 Skoda ERI 14h23’43” 29’56”
127 * VAN MEIRHAEGHE Jef Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 14h25’18” 31’31”
128 POZZO Mattia Nippo -0 Vini Fantini ITA 14h25’20” 31’33”
129 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA 14h25’20” ‘
130 * BRESCIANI Michael Roth -0 Skoda ITA 14h25’20” ‘