Stefano Feltrin, dyrektor generalny grupy Tinkoff – Saxo położył kres plotkom mówiącym o tym, że “El Pistolero” pojedzie trzeci Wielki Tour w tym roku.

W ciągu ostatnich kilku dni spekulowano, że Alberto Contador wystartuje we Vuelta a Espana. O tym, że zwycięzca tegorocznego Giro d’Italia będzie bronił tytułu z ubiegłego roku we Vuelcie pisało wiele portali internetowych, a przez media społecznościowe przewijały się podobne opinie.

Vuelta zapowiada się jako wielki rewanż za Tour de France. Swój start do tej pory potwierdzili Chris Froome, Nairo Quintana, Alejandro Valverde, Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Mikel Landa, Tejay van Garderen, Joaquim Rodriguez, Domenico Pozzovivo czy Rafał Majka…

Powyższa lista nazwisk robi ogromne wrażenie i wielu liczyło, że Alberto Contador do niej dołączy i spróbuje ustrzelić dublet Giro – Vuelta, zwłaszcza, że nie powiódł się plan wygrania Giro i Touru w jednym sezonie. Plotki o starcie “Księgowego” we Vuelcie można by nazwać wyssanymi z palca, zwłaszcza po zapowiedziach samego Contadora, który powiedział, że ten sezon dla niego się już skończył.

Stefano Feltrin powiedział portalowi CyclingTips “Alberto nie pojedzie Vuelty” i tym sposobem definitywnie uciął wątek startu Hiszpana w ostatnim z trzytygodniowych wyścigów w tym roku.

Źródło: cyclingtips.com.au

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments