Słowak Erik Baska został młodzieżowym Mistrzem Europy! Aktywnie jechali reprezentanci Polski, a najlepszy z nich Adrian Banaszek był dziewiąty.

161 kilometrów na rundach wokół estońskiego Tartu – to trasa Mistrzostw Europy młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego.

Patryk Stosz znalazł się z najgroźniejszej dziś akcji. Kolarz CCC Sprandi Polkowice wraz z trzema innymi rywalami zgodnie współpracowali i 20 kilometrów przed kreską mieli około 40 sekund przewagi nad peletonem. Niestety tempo pogoni wzrosło i ucieczkę z Polakiem doścignięto.

Było jeszcze kilka prób kontrataków z udziałem „biało-czerwonych”, ale ostatecznie o losach złotego medalu zadecydował sprint z dużej grupy. Wygrał go Słowak – Erik Baska. Kolarz AWT-GreenWay, czyli młodzieżowej ekipy Etixx-Quick Step pokonał Rosjanina Mamyra Stasha oraz Belga Kennetha Van Rooya.

Najlepszy z Polaków – Adrian Banaszek (Kolss-BDC) był dziewiąty. W drugiej dziesiątce na czternastym miejscu zameldował się Przemysław Kasperkiewicz (AWT GreenWay).

Pełne wyniki tutaj

Fot: Tim de Waele/AWT GreenWay

Poprzedni artykułAmy Pieters wygrała prolog La Route de France. Eugenia Bujak druga!
Następny artykułTour de Pologne 2016 odbędzie się w trakcie Tour de France. Planowany jest także etap dla kobiet.