Ion Izagirre po dwóch drugich miejscach w Tour de Pologne 2013 i 2014, wreszcie zdobył w Krakowie żółtą koszulkę!

Jestem bardzo szczęśliwy. Wygrana w wyścigu zawsze cieszy, a zwłaszcza jeśli jest to impreza z kalendarza WorldTour. Dodatkowo miałem tutaj już kilka miejsc na podium, a brakowało tego najwyższego stopnia. Dziękuję bardzo za pomoc mojej drużynie, a także kibicom przy trasie. Dopingowali mnie mocno podczas dzisiejszej czasówki, nawet jeśli wiedzieli, że nie jestem Polakiem.

Mam udany sezon. Wiosną zająłem trzecie miejsce w wyścigu Dookoła Kraju Basków, a teraz wygrałem Tour de Pologne. Oba te wyścigi to imprezy z najwyższej półki. Mój kontrakt kończy się po obecnym sezonie. Mam nadzieję, że wyniki pozwolą mi wynegocjować dobre warunki z Movistarem lub przyciągną uwagę któregoś z innych zespołów.