Nie zawsze choroba przewlekła musi być powodem sportowej bierności. Dobrym tego przykładem jest 15-letni Przemysław Kotulski, diabetyk i uczestnik Talent ID Camp.

Wspomniany obóz odbywa się na University of Giorgia, gdzie w okresie wakacyjnym kolarze mają do dyspozycji wszystkie obiekty, a także mogą spokojnie spać. W sumie, w zajęciach bierze udział 20 utalentowanych chłopców z całego świata, którzy ostatnio mieli przyjemność pracować pod okiem Phila Southerlanda, dyrektora Team Novo Nordisk.

Mieszkam w pokoju z kolegą z Pakistanu, wymieniamy się doświadczeniami. Bardzo tu zielono i gorąco, temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza, ale dajemy radę! W nogach 100 km i testy wydolnościowe, podczas których miałem jeden z najlepszych wyników w grupie. Treningi są inne niż w Polsce dlatego, że w klubie tylko ja mierzę poziom cukru a tu robimy to wszyscy. – powiedział Kotulski.

Warto przypomnieć, że zespół Novo Nordisk podpisuje umowy tylko z zawodnikami chorymi na cukrzycę, co może sugerować, że kolarze trenujących na podobnych zgrupowaniach mają szansę angażu w zawodowej grupie legitymującej się statusem Pro-Conti.