Stefan Poustuma (Cycling Team Jo Piels) wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza. Nowym liderem został Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2 UCI) prowadził z Ciechanowa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Etap liczył 156 kilometrów i nie brakowało na nim lotnych premii.

Dzięki bonifikatom – Grzegorz Stępniak odrobił cenne sekundy w klasyfikacji generalnej. Sprinter CCC Sprandi Polkowice został nowym liderem zawodów, choć nie stanął dziś na etapowym podium.

Najszybszy okazał się dziś 23-letni Holender Stefan Poustuma. Drugi był Willi Willwohl (LKT Brandenburg), a trzeci Andriy Kulyk (Kolss-BDC). Najlepszy z Polaków – Kacper Gronkiewicz (KS Mostostal Puławy) zajął ósmą pozycję.