Już 2 sierpnia rozpocznie się największy kolarski wyścig w Polsce – Tour de Pologne. Na starcie 72. edycji tej imprezy, która rozpocznie się w Warszawie, a zakończy w Krakowie, kibice zobaczą wielu znakomitych kolarzy, w tym mistrza świata Michała Kwiatkowskiego. Dzięki relacjom Eurosportu i Eurosportu 2 wyścig będą mogli oglądać widzowie w 69 krajach Europy i regionu Azji i Pacyfiku. W Polsce zmagania kolarzy będzie można śledzić na żywo w Eurosporcie 2.

Tour de Pologne zapowiada się niezwykle interesująco. Tegoroczna edycja wyścigu rozegrana zostanie pod hasłem „Łączymy stolice”. Rywalizacja rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zwycięzcę poznamy na krakowskim rynku 8 sierpnia. Trasa 7-etapowego wyścigu jest bardzo zróżnicowana – nie brakuje płaskich oraz górskich etapów. Na starcie kibice zobaczą wielu znakomitych kolarzy, wśród których powinni znaleźć się między innymi Carlos Betancur, Fabio Aru czy Marcel Kittel, oraz liczne grono polskich zawodników. Udział w imprezie zadeklarowali między innymi Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Przemysław Niemiec i Maciej Bodnar.  Przed rokiem triumfował Rafał Majka, który obecnie rywalizuje w Tour de France.

Tour de Pologne na antenie Eurosportu 2 komentować będą Adam Probosz oraz trzykrotny zwycięzca tej imprezy (1991-1993) Dariusz Baranowski. Łącznie kanały Eurosport i Eurosport 2 wyemitują ponad 60 godzin relacji.

Informacja prasowa

Foto: Lang Team / Szymon Gruchalski