fot. ASO

Alexis Vuillermoz (AG2R) po pięknym ataku na finałowym podjeździe, został triumfatorem ósmego etapu Tour de France. Liderem wciąż Chris Froome (Sky).

W sobotę kolarze wystartowali z Rennes, by po 181 kilometrach dojechać do Mur de Bretagne. Cała trasa była lekko pofałdowana, a w sumie wyznaczono dwie górskie premie. Pierwsza, czwartej kategorii znajdowała się na 99,5 km po starcie, a druga trzeciej kategorii – to finałowy podjazd.

Ostatnie 2 kilometry prowadziły cały czas pod górę. Średnie nachylenie wynosiło prawie 7 %, ale maksymalne to ponad 12 %.

tdf 8 etap

Po raz pierwszy w tej edycji wyścigu w ucieczce dnia pojawił się reprezentant Polski. Dziś padło na Bartosza Huzarskiego (Bora Argon 18), a oprócz niego odjechali także: Sylvain Chavanel (IAM), Romain Sicard (Europcar) oraz Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché).

120 kilometrów przed metą, ich przewaga wynosiła dwie i pół minuty. Tempo peletonu dyktowali kolarze Lotto-Soudal. Kolejne kilometry nie przyniosły zbyt dużych zmian. Przewaga ucieczki oscylowała w granicach dwóch minut, a w peletonie na czele zmieniały się grupy sprinterów.

Premię górską na Col du Mont Bel-Air wygrał Romain Sicard (Europcar), natomiast na sprincie w Gare du Moncontour, po pięknej walce z Bartkiem Huzarskim (Bora-Argon 18) najlepszy był Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché). W walce o piąte miejsce najlepszy był Andre Greipel (Lotto-Soudal), który powiększył swoją przewagę w klasyfikacji punktowej.

70 km przed finiszem, po premii lotnej w Montcontour, peleton rozerwał się na dwie duże części. Pierwsza bardzo szybko zlikwidowała ucieczkę czteroosobowej grupki. W czołówce zameldowali się m.in. Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), Andre Greipel (Lotto-Soudal), Michał Kwiatkowski (Etixx-Quickstep), Michał Gołaś (Etixx-Quickstep) czy Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18).

Polacy byli bardzo aktywni i na zmianę atakowali. W końcu 66km przed metą odjechali Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), Michał Gołaś (Etixx-Quickstep) oraz Lars Bak (Lotto Soudal). Za nimi, ze stratą 25 sekund, jechała dwunastoosobowa grupa z Michałem Kwiatkowskim (Etixx-Quickstep). Peleton prowadzony przez Cannondale-Garmin tracił 40 sekund.

60 km przed finiszem na czele pozostawała już tylko trójka – Michał Gołaś (Etixx-Quickstep), Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) oraz Lars Bak (Lotto Soudal). Ich przewaga nad grupą zasadniczą wynosiła jednak zaledwie 45 sekund. Dalsza jazda przyniosła lekkie powiększenie przewagi trio nad zasadniczą grupą – 35 km przed metą wynosiła ona 1’01”.

Michał Gołaś Bartosz Huzarski Lars Bak

Im bliżej mety, tym tempo w peletonie rosło, głównie za sprawą kolarzy BMC, Sky i Cannondale-Garmin. Przygoda Bartka zakończyła się 10 kilometrów przed kreską, a Michała i Larsa dwa kilometry dalej. Wyścig zaczął się od nowa.

Na finałowy podjazd wjechał cały peleton. Niestety na 1,5 km przed metą z tyłu został Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step). Gdy do kreski został kilometr, na czele porwanego peletonu tempo jechał lider Chris Froome (Sky).

Na 700 metrów przed metą “na solo” zaatakował Alexis Vuillermoz (AG2R), za nim ruszył Daniel Martin (Cannondale-Garmin). Dzielny Francuz w pięknym stylu dojechał do mety, drugi zameldował się Martin, finisz z grupki wygrał Alejandro Valverde (Movistar).

Zieloną koszulkę, najlepszego sprintera, dzięki czwartej pozycji na etapie założył Peter Sagan (Tinkoff-Saxo).

Wyniki 8 etapu Tour de France:

1 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM 4:20:55
2 Daniel MARTIN IRL TCG +5
3 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +10
4 Peter SAGAN SVK TCS +10
5 Tony GALLOPIN FRA LTS +10
6 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +10
7 Adam YATES GBR OGE +10
8 Christopher FROOME GBR SKY +10
9 Bauke MOLLEMA NED TFR +10
10 Tejay VAN GARDEREN USA BMC +10
11 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFR +10
12 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +10
13 Warren BARGUIL FRA TGA +10
14 Alberto CONTADOR VELASCO ESP TCS +10
15 Rigoberto URAN URAN COL EQS +10
16 Roman KREUZIGER CZE TCS +10
17 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +10
18 Julien SIMON FRA COF +10
19 Robert GESINK NED TLJ +10
20 Pierre ROLLAND FRA EUC +10
21 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +10
22 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +10
23 Simon YATES GBR OGE +10
24 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +10
25 Mathias FRANK SUI IAM +10
26 Paul MARTENS GER TLJ +10
27 Bob JUNGELS LUX TFR +10
28 Serge PAUWELS BEL MTN +20
29 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +20
30 Vincenzo NIBALI ITA AST +20
31 Andrew TALANSKY USA TCG +20
32 Thibaut PINOT FRA FDJ +25
33 Jan BAKELANTS BEL ALM +31
34 Romain BARDET FRA ALM +31
35 Paul VOSS GER BOA +33
36 Dominik NERZ GER BOA +33
37 Cyril GAUTIER FRA EUC +33
38 Zdenek STYBAR CZE EQS +33
39 Marcel WYSS SUI IAM +33
40 Simon GESCHKE GER TGA +33
41 Jarlinson PANTANO COL IAM +41
42 Thomas VOECKLER FRA EUC +41
43 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +45
44 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ +45
45 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE +45
46 Pierrick FEDRIGO FRA BSE +45
47 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +45
48 Geraint THOMAS GBR SKY +59
49 Tiago MACHADO POR KAT +59
50 Giampaolo CARUSO ITA KAT +59
51 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +59
52 Tanel KANGERT EST AST +59
53 Edvald BOASSON HAGEN NOR MTN +1:02
54 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +1:02
55 Anthony DELAPLACE FRA BSE +1:02
56 Jakob FUGLSANG DEN AST +1:09
57 Georg PREIDLER AUT TGA +1:09
58 Laurens TEN DAM NED TLJ +1:09
59 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +1:09
60 Mikael CHEREL FRA ALM +1:09
61 Winner ANACONA GOMEZ COL MOV +1:09
62 Rafael VALLS FERRI ESP LAM +1:13
63 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN +1:13
64 Armindo FONSECA FRA BSE +1:13
65 Jan BARTA CZE BOA +1:40
66 Brice FEILLU FRA BSE +1:40
67 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR BOA +1:40
68 Stef CLEMENT NED IAM +2:00
69 Jerome COPPEL FRA IAM +2:00
70 Koen DE KORT NED TGA +2:00
71 Bram TANKINK NED TLJ +2:00
72 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +2:00
73 Geoffrey SOUPE FRA COF +2:08
74 Steve MORABITO SUI FDJ +2:08
75 Andriy GRIVKO UKR AST +2:26
76 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +2:26
77 Roy CURVERS NED TGA +2:26
78 Sep VANMARCKE BEL TLJ +2:36
79 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS ESP MOV +2:49
80 Kristijan KOREN SLO TCG +2:49
81 Kristijan DURASEK CRO LAM +2:49
82 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ +2:49
83 Ben GASTAUER LUX ALM +2:49
84 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +2:49
85 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +2:49
86 Perrig QUEMENEUR FRA EUC +3:05
87 Bryan NAULLEAU FRA EUC +3:05
88 Jos VAN EMDEN NED TLJ +3:08
89 Filippo POZZATO ITA LAM +3:08
90 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +3:08
91 Ramon SINKELDAM NED TGA +3:08
92 Luke DURBRIDGE AUS OGE +3:08
93 Wilco KELDERMAN NED TLJ +3:08
94 Thomas LEEZER NED TLJ +3:08
95 Adam HANSEN AUS LTS +3:08
96 Michał KWIATKOWSKI POL EQS +3:08
97 Richie PORTE AUS SKY +3:08
98 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +3:26
99 Tim WELLENS BEL LTS +3:26
100 Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ +3:34
101 Matteo BONO ITA LAM +3:59
102 Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL LAM +3:59
103 Arnaud GERARD FRA BSE +4:02
104 Florian VACHON FRA BSE +4:02
105 Christophe LAPORTE FRA COF +4:02
106 Leopold KONIG CZE SKY +4:07
107 Alexandre GENIEZ FRA FDJ +4:28
108 Marco HALLER AUT KAT +4:39
109 Thomas DE GENDT BEL LTS +4:52
110 Bryan COQUARD FRA EUC +4:52
111 Arnaud DEMARE FRA FDJ +4:55
112 Angelo TULIK FRA EUC +4:55
113 Pieter WEENING NED OGE +5:14
114 Daniele BENNATI ITA TCS +5:42
115 Michael ROGERS AUS TCS +5:42
116 Ryder HESJEDAL CAN TCG +5:42
117 Damiano CARUSO ITA BMC +5:42
118 Alexander KRISTOFF NOR KAT +5:42
119 Tyler FARRAR USA MTN +6:12
120 Ivan BASSO ITA TCS +6:12
121 Julien VERMOTE BEL EQS +6:12
122 Grégory RAST SUI TFR +6:12
123 Stijn DEVOLDER BEL TFR +6:12
124 Florian SENECHAL FRA COF +6:12
125 Lars Ytting BAK DEN LTS +6:12
126 Michael VALGREN DEN TCS +6:12
127 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +6:12
128 Rein TAARAMAE EST AST +6:12
129 Marcel SIEBERG GER LTS +6:12
130 André GREIPEL GER LTS +6:12
131 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +6:12
132 Stephen CUMMINGS GBR MTN +6:12
133 Imanol ERVITI ESP MOV +6:12
134 Daniel OSS ITA BMC +6:12
135 Ian STANNARD GBR SKY +6:12
136 Matteo TRENTIN ITA EQS +7:58
137 Matteo TOSATTO ITA TCS +7:58
138 Christophe RIBLON FRA ALM +7:58
139 Nicolas ROCHE IRL SKY +7:58
140 Michael SCHÄR SUI BMC +7:58
141 Manuel QUINZIATO ITA BMC +7:58
142 Rohan DENNIS AUS BMC +7:58
143 Sébastien CHAVANEL FRA FDJ +7:58
144 Jérémy ROY FRA FDJ +7:58
145 Lars BOOM NED AST +7:58
146 Danilo WYSS SUI BMC +7:58
147 Martin ELMIGER SUI IAM +7:58
148 Lieuwe WESTRA NED AST +7:58
149 Pierre-Luc PERICHON FRA BSE +7:58
150 Matthias BRANDLE AUT IAM +7:58
151 Laurent DIDIER LUX TFR +7:58
152 Michał GOŁAŚ POL EQS +7:58
153 Rafał MAJKA POL TCS +7:58
154 Bartosz HUZARSKI POL BOA +7:58
155 John DEGENKOLB GER TGA +7:58
156 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +7:58
157 Yohann GENE FRA EUC +7:58
158 Sam BENNETT IRL BOA +7:58
159 Svein TUFT CAN OGE +7:58
160 Zakkari DEMPSTER AUS BOA +7:58
161 Peter KENNAUGH GBR SKY +9:09
162 Michael MATTHEWS AUS OGE +9:09
163 Mark CAVENDISH GBR EQS +9:09
164 Alex DOWSETT GBR MOV +9:09
165 Luke ROWE GBR SKY +9:09
166 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN ERI MTN +9:09
167 Mark RENSHAW AUS EQS +9:09
168 Albert TIMMER NED TGA +9:09
169 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +9:09
170 Frédéric BRUN FRA BSE +9:09
171 Romain SICARD FRA EUC +9:09
172 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST +9:09
173 Adriano MALORI ITA MOV +9:09
174 Louis MEINTJES RSA MTN +9:09
175 Michele SCARPONI ITA AST +9:09
176 Nicolas EDET FRA COF +9:49
177 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +9:49
178 Dylan VAN BAARLE NED TCG +10:58
179 Davide CIMOLAI ITA LAM +10:58
180 Nathan HAAS AUS TCG +10:58
181 Sebastian LANGEVELD NED TCG +10:58
182 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU TCG +10:58
183 Wouter POELS NED SKY +10:58
184 Emanuel BUCHMANN GER BOA +10:58
185 Damien GAUDIN FRA ALM +10:58
DNS Luca PAOLINI ITA KAT

 

Klasyfikacja generalna po 8 etapie:

Rank Name Nation Team Time
1 Christopher FROOME GBR SKY 31:01:56
2 Peter SAGAN SVK TCS +11
3 Tejay VAN GARDEREN USA BMC +13
4 Tony GALLOPIN FRA LTS +26
5 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +28
6 Rigoberto URAN URAN COL EQS +34
7 Alberto CONTADOR VELASCO ESP TCS +36
8 Warren BARGUIL FRA TGA +1:07
9 Zdenek STYBAR CZE EQS +1:15
10 Bauke MOLLEMA NED TFR +1:32
11 Robert GESINK NED TLJ +1:39
12 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +1:47
13 Vincenzo NIBALI ITA AST +1:48
14 Roman KREUZIGER CZE TCS +1:51
15 Geraint THOMAS GBR SKY +1:52
16 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +1:56
17 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +2:00
18 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +2:07
19 Andrew TALANSKY USA TCG +2:49
20 Romain BARDET FRA ALM +3:15
21 Jan BAKELANTS BEL ALM +3:45
22 Mathias FRANK SUI IAM +3:55
23 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +4:33
24 Jakob FUGLSANG DEN AST +4:48
25 Dominik NERZ GER BOA +4:57
26 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +5:26
27 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +6:03
28 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +6:18
29 Thibaut PINOT FRA FDJ +6:33
30 Kristijan KOREN SLO TCG +7:07
31 Daniel MARTIN IRL TCG +7:53
32 Edvald BOASSON HAGEN NOR MTN +8:19
33 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +8:44
34 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +8:45
35 Pierre ROLLAND FRA EUC +10:02
36 Paul VOSS GER BOA +10:16
37 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE +10:40
38 Jarlinson PANTANO COL IAM +10:43
39 Koen DE KORT NED TGA +12:37
40 Bram TANKINK NED TLJ +12:47
41 Adam YATES GBR OGE +12:48
42 Simon YATES GBR OGE +13:32
43 Mikael CHEREL FRA ALM +14:14
44 Michal KWIATKOWSKI POL EQS +14:34
45 Steve MORABITO SUI FDJ +14:52
46 Simon GESCHKE GER TGA +15:11
47 Michael ROGERS AUS TCS +15:14
48 Cyril GAUTIER FRA EUC +15:33
49 Andriy GRIVKO UKR AST +15:41
50 Lars Ytting BAK DEN LTS +15:43
51 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +16:47
52 Christophe LAPORTE FRA COF +17:10
53 Geoffrey SOUPE FRA COF +18:10
54 Daniel OSS ITA BMC +18:38
55 Marcel SIEBERG GER LTS +19:15
56 Michael SCHÄR SUI BMC +19:36
57 Michał GOŁAŚ POL EQS +19:39
58 Roy CURVERS NED TGA +19:40
59 Julien VERMOTE BEL EQS +19:49
60 André GREIPEL GER LTS +20:17
61 Ramon SINKELDAM NED TGA +20:17
62 Rein TAARAMAE EST AST +20:19
63 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS ESP MOV +20:30
64 Mark CAVENDISH GBR EQS +20:36
65 John DEGENKOLB GER TGA +20:39
66 Arnaud DEMARE FRA FDJ +21:21
67 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +21:29
68 Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ +21:29
69 Bryan COQUARD FRA EUC +21:43
70 Jos VAN EMDEN NED TLJ +21:47
71 Sep VANMARCKE BEL TLJ +21:53
72 Grégory RAST SUI TFR +22:02
73 Julien SIMON FRA COF +22:34
74 Romain SICARD FRA EUC +22:41
75 Florian SENECHAL FRA COF +23:11
76 Tiago MACHADO POR KAT +23:13
77 Armindo FONSECA FRA BSE +23:16
78 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ +23:18
79 Danilo WYSS SUI BMC +23:46
80 Serge PAUWELS BEL MTN +23:48
81 Thomas LEEZER NED TLJ +24:19
82 Daniele BENNATI ITA TCS +24:43
83 Zakkari DEMPSTER AUS BOA +25:08
84 Alexander KRISTOFF NOR KAT +25:22
85 Nicolas ROCHE IRL SKY +25:25
86 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU TCG +25:34
87 Jan BARTA CZE BOA +25:46
88 Georg PREIDLER AUT TGA +25:46
89 Ian STANNARD GBR SKY +26:04
90 Manuel QUINZIATO ITA BMC +26:21
91 Paul MARTENS GER TLJ +26:29
92 Rohan DENNIS AUS BMC +26:30
93 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +26:35
94 Tanel KANGERT EST AST +26:47
95 Tyler FARRAR USA MTN +26:58
96 Mark RENSHAW AUS EQS +27:10
97 Michael VALGREN DEN TCS +27:22
98 Anthony DELAPLACE FRA BSE +27:23
99 Florian VACHON FRA BSE +28:16
100 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +28:39
101 Adriano MALORI ITA MOV +28:51
102 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ +29:04
103 Angelo TULIK FRA EUC +29:56
104 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +29:59
105 Filippo POZZATO ITA LAM +30:34
106 Ben GASTAUER LUX ALM +30:46
107 Yohann GENE FRA EUC +30:49
108 Matteo TRENTIN ITA EQS +30:52
109 Wilco KELDERMAN NED TLJ +31:21
110 Marcel WYSS SUI IAM +31:29
111 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN +31:44
112 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +31:51
113 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +32:09
114 Pierrick FEDRIGO FRA BSE +32:46
115 Tim WELLENS BEL LTS +32:47
116 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +33:19
117 Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL LAM +33:22
118 Bartosz HUZARSKI POL BOA +33:40
119 Lieuwe WESTRA NED AST +34:13
120 Jérémy ROY FRA FDJ +34:20
121 Damien GAUDIN FRA ALM +34:41
122 Stef CLEMENT NED IAM +34:42
123 Arnaud GERARD FRA BSE +34:44
124 Ryder HESJEDAL CAN TCG +35:00
125 Matthias BRANDLE AUT IAM +35:29
126 Kristijan DURASEK CRO LAM +35:39
127 Luke ROWE GBR SKY +35:55
128 Michele SCARPONI ITA AST +36:18
129 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +36:26
130 Damiano CARUSO ITA BMC +36:29
131 Luke DURBRIDGE AUS OGE +37:37
132 Perrig QUEMENEUR FRA EUC +37:47
133 Julian David ARREDONDO MORENO COL TFR +38:29
134 Christophe RIBLON FRA ALM +38:37
135 Leopold KONIG CZE SKY +38:58
136 Nathan HAAS AUS TCG +39:02
137 Brice FEILLU FRA BSE +39:20
138 Giampaolo CARUSO ITA KAT +39:43
139 Sébastien CHAVANEL FRA FDJ +39:59
140 Bob JUNGELS LUX TFR +40:32
141 Rafal MAJKA POL TCS +40:34
142 Martin ELMIGER SUI IAM +41:45
143 Alexandre GENIEZ FRA FDJ +41:47
144 Jerome COPPEL FRA IAM +42:46
145 Imanol ERVITI ESP MOV +42:53
146 Pierre-Luc PERICHON FRA BSE +43:16
147 Richie PORTE AUS SKY +44:04
148 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +44:24
149 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +44:54
150 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +45:06
151 Davide CIMOLAI ITA LAM +45:17
152 Wouter POELS NED SKY +46:09
153 Albert TIMMER NED TGA +46:16
154 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST +47:08
155 Matteo TOSATTO ITA TCS +47:12
156 Peter KENNAUGH GBR SKY +47:28
157 Matteo BONO ITA LAM +47:32
158 Sebastian LANGEVELD NED TCG +47:49
159 Rafael VALLS FERRI ESP LAM +48:01
160 Lars BOOM NED AST +48:08
161 Laurent DIDIER LUX TFR +48:15
162 Dylan VAN BAARLE NED TCG +48:27
163 Winner ANACONA GOMEZ COL MOV +48:36
164 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +48:36
165 Stephen CUMMINGS GBR MTN +49:56
166 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN ERI MTN +50:28
167 Ivan BASSO ITA TCS +50:56
168 Bryan NAULLEAU FRA EUC +51:13
169 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR BOA +51:23
170 Marco HALLER AUT KAT +51:24
171 Thomas VOECKLER FRA EUC +51:49
172 Stijn DEVOLDER BEL TFR +51:54
173 Pieter WEENING NED OGE +52:12
174 Louis MEINTJES RSA MTN +52:32
175 Emanuel BUCHMANN GER BOA +53:23
176 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +55:11
177 Laurens TEN DAM NED TLJ +55:30
178 Sam BENNETT IRL BOA +56:28
179 Thomas DE GENDT BEL LTS +57:42
180 Svein TUFT CAN OGE +59:20
181 Frédéric BRUN FRA BSE +1:00:38
182 Adam HANSEN AUS LTS +1:01:05
183 Alex DOWSETT GBR MOV +1:07:14
184 Nicolas EDET FRA COF +1:07:23
185 Michael MATTHEWS AUS OGE +1:11:13

 

Foto: Cyclingweekly