Poniedziałek to dzień, w którym składy ogłaszają drużyny mające w swych składach największych faworytów do zwycięstwa w tegorocznej edycji Tour de France. Wiemy już kto pomoże Nairo Quintanie i obrońcy tytułu – Vincenzo Nibalemu. 

To jest bardzo zrównoważony skład, który zapewni nam pewność siebie w każdym terenie. Już budowanie składu na Giro d`Italia było bardzo trudne, ale na Tour okazało się jeszcze trudniejsze. Naszym niekwestionowanym liderem jest Nairo Quintana, ale w odwodzie zostaje Alejandro Valverde – powiedział Eusebio Unzue, szef Movistaru.

Pełny skład Movistar Team: Nairo Quintana, Alejandro Valverde, Imanol Erviti, Jonathan Castroviejo, Gorka Izagirre, José Herrada, Adriano Malori, Alex Dowsett oraz Winner Anacona.

To będzie mój piaty Tour de France. Do tej pory dwukrotnie stawałem na podium. Jestem zadowolony z tego, jak nasz zespół został zbudowany. Mówi się, że ciężka praca zawsze się opłaca, a my naprawdę ciężko pracowaliśmy – skomentował Nibali.

Pełny skład Astany: Vincenzo Nibali, Michele Scarponi, Jakob Fuglsang, Lars Boom, Lieuwe Westra, Tanel Kangert, Rein Taaramäe, Andrei Grivko oraz Dmitriy Gruzdev.

Foto: Tim De Waele