Dariusz Wojciechowski i Piotr Urbanowicz (OKS Warmia i Mazury Olsztyn) oraz Aleksandra Wnuczek i Iwona Podkościelna (KKT Hetman Lublin) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii niewidomych i niedowidzących.

Rywalizacja mężczyzn okazała się niezwykle zacięta. Różnice między czterema pierwszymi tandemami była minimalna, a o podziale medali decydowały ułamki sekund. Ostatecznie Wojciechowski i Urbanowicz wyprzedzili Marcina Polaka i Michała Ładosza (KKT Hetman Lublin), a trzecie miejsce zajęli Artur Korc i Przemysław Wegner (Razem Poznań), którzy dwa dni temu triumfowali w czasówce. Koszulka pasuje znakomicie, rewelacja. Na razie jesteśmy zmęczeni, jeszcze kręcimy nogami, mentalnie jeszcze jesteśmy na rowerze. Ale entuzjazm pojawi się na pewno, jak dojdzie do nas to, co osiągnęliśmy – mówił po dekoracji Urbanowicz. Dla Wojciechowskiego to pierwsza koszulka w tandemach, ale smak mistrzostwa Polski już zna – w 1996 roku zdobył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. Jestem szczęśliwy, że udało się powtórzyć ten sukces, oczywiście w innej roli. To był trudny wyścig – było dość gorąco, kilka podjazdów, no i startowała cała czołówka. Tempo było wysokie, ale okazało się, że finisz jest naszą mocną stroną – mówił Wojciechowski.

Wśród kobiet układ sił na podium był dokładnie taki sam, jak podczas środowej czasówki. Mistrzowską koszulkę po raz drugi założyły Aleksandra Wnuczek i Iwona Podkościelna. W czasie wyścigu miałyśmy przymusową przerwę, bo zawiódł nas sprzęt. Mogłyśmy liczyć na doping kibiców, którzy dopisali na trasie. Ani przez chwilę nie dopuszczałyśmy myśli, że nie zdobędziemy złota – mówiły na mecie zwyciężczynie. Srebro zdobyły Marta Stramek i Anna Skalniak, a brąz Katarzyna Pakulska i Anna Dudzikowska (wszystkie OKS Warmia i Mazury Olsztyn).

Wyniki: Niedowidomi i Niedowidzacy K Wspólny

Wyniki: Niedowidomi i Niedowidzacy K Wspólny

Źródło: mpkol.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments