Eugenia Bujak obroniła tytuł Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas wśród elity kobiet! Srebrny medal odebrała najlepsza orliczka Katarzyna Niewiadoma a brąz dla Katarzyny Pawłowskiej!

Kategorie orliczki oraz elity kobiet tradycyjnie zostały połączone, dzięki czemu najmocniejsze zawodniczki poniżej 23 roku życia mogły rywalizować również wśród najwyższej kategorii. Trasa miała długość 22km i stanowiła pętlę Strzelin-Kondratowice-Strzelin. Jako pierwsze do boju ruszyły orliczki. Pierwsza pojawiła się Natalia Nowotarska (UKS Mróz Jedynka Kórnik), a listę liczącą 17 nazwisk zamykała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv).

Wśród elity, do której zgłosiło się 14 zawodniczek, rozpoczęła Paulina Cywińska (LKS Atom Mat Dzierżoniów), a zakończyła broniąca tytuł Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Niestety na starcie nie pojawiła się Sylwia Kapusta-Szydło (LKS Atom Mat Dzierżoniów). Na mecie pierwsza pojawiła się Natalia Nowotarska, która uzyskała 32:08.53, jednak została wyprzedzona już przez kolejną cyklistkę – Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Prowadzenie, przez dłuższy czas, utrzymywała Natalia Radzicka (UKS Mróz Jedynka Kórnik) z czasem 30:58.63. Ostatecznie zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik musiały uznać wyższość Katarzyny Niewiadomej (Rabobank Liv), która uzyskała 29:47.45 i mogła śmiało liczyć na medal wśród elity!

Wśród elity zawodniczki uzyskiwały bardzo dobre czasy, ale nie były w stanie wyprzedzić świetnie dysponowanej Kasi Niewiadomej. Srebrne miejsce długo utrzymywała Martyna Klekot (Unipol Częstochowa) z czasem 30:43.90. Jej czas został pobity przez Małgorzatę Jasińską (Ale Cipollini), która uzyskała 30:07.90!

Jeszcze lepiej pojechała Katarzyna Pawłowska (Boels Dolman), która pobiła Małgorzatę o niewiele ponad dwie sekundy – 30:05.78. Wszystkie rywalki pogodziła broniąca tytułu Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)! Uzyskała czas 29:38.38 i ponownie zdobyła złoty medal! Srebro dla najlepszej orliczki – Kasi Niewiadomej (RaboLiv), a brąz dla Kasi Pawłowskiej (Boels Dolmans).

Elita:
1. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)
2. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv)
3. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolman)

Orliczki:
1. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv)
2. Natalia Radzicka (UKS Mróz Jedynka Kórnik)
3. Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik)

Michał Kapusta

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2015: Dublet GKS Cartusia Kartuzy w czasówce juniorów! Sajnok ze złotem!
Następny artykułMistrzostwa Polski 2015: Sensacja w Strzelinie – Marcin Białobłocki najlepszy na czas!