Manolo Sainz – legendarny Hiszpan, którego kojarzymy z bogatej w sukcesy drużyny ONCE oraz z największej afery dopingowej – Operacion Puerto, wraca do gry w kolarskim świecie.

Sainz został aresztowany przez hiszpańskie służby w 2006 roku w wyniku powiązań z Operacion Puerto. Stracił wówczas licencję Pro Tour, która została przekazana drużynie Astany. Były dyrektor sportowy ONCE i Liberty Seguros zakłada nową drużynę pod nazwą Aldro Team i jest to jego powrót do kolarstwa od czasu aresztowania. Początkowo drużyna będzie składała się z amatorów, ale według planu Sainza po pięciu latach ma zostać ekipą zawodową. Wielce prawdopodobne jest, że w skład tej ekipy wejdą zawodnicy baskijskiej ekipy U23 – Baqué Campos do której Sainz dołączył pod koniec ubiegłego roku.

Sponsorem będzie Aldro Energia – przedsiębiorstwo z Kantabrii, które zajmuje się obrotem energii. Początkowo ekipa ma liczyć 20 zawodników, głównie z Hiszpanii, a wśród sztabu mają się znaleźć m. in. Diaz Zabala oraz David Etxebarria, którzy jeździli w dowodzonym przez Sainza ONCE. Szef nowopowstającej drużyny zapowiada, że ekipa będzie szanować zasady fair play.

Niewątpliwie powrót legendarnego dyrektora sportowego to dobra wiadomość dla kolarstwa. Oby tylko stosował się do swoich zapowiedzi, a reaktywowanie jego działalności nie zakończyło się podobnym skandalem jak Operacion Puerto.

 

Źródło: velonews.com

Foto: contrameta.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments