21 czerwca Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na kolejne już ściganie w tym sezonie. Tym razem spotykamy się po raz pierwszy w Sopocie, niby po raz pierwszy dla nas jako Organizatorów ale jest to „powrót do korzeni” – bo właśnie tam jeszcze dekadę temu odbywało się regularne ściganie na poziomie Mistrzostw Okręgu.

Tym razem to kolejna impreza dla kolarzy amatorów, z dozwolonym startem na dowolnym rowerze, wymogiem jest kask na głowie i dwa sprawne hamulce. Nie ma obowiązku startu „na szosie” ale na pewno jadący na takim rodzaju rowerze będą mieli znaczną przewagę.

Dla uczestników to miejsce, które zapewne bardzo duża grupa doskonale zna – Pętla Reja, miejsce wręcz kultowe dla Trójmiejskich kolarzy, a dla tych którzy jeszcze nie byli – niepowtarzalna okazja do poznania wspaniałego miejsca do jazdy na rowerze, biegania i wszelkiego rodzaju aktywności.

cyklotelenot2k-01 (1)

TELENOT CYKLO Sopot to wyścig na rundzie o długości 5,2 km z podjazdem tzw. sztywnym, przez który zawodnicy w ciągu całego dnia ścigania będą przejeżdzać łącznie kilkadziesiąt razy. To również niesamowita okazja do kibicowania na tzw. „ostrym podjeździe” i tam też organizatorzy zaplanowali Konkurs na najlepszy doping – o szczegółach już wkrótce! Na pewno będzie warto zedrzeć trochę gardła.

Każda kategoria wiekowa startuje osobno, dzięki czemu uczestnicy rywalizują tylko ze swoimi rówieśnikami, jest to podyktowane m.in. względami bezpieczeństwa i „ograniczoną pojemnością” Pętli Reja.

Atrakcja będzie również dekoracja najlepszych 5 zawodników (we wszystkich kategoriach!) na Molo oraz start honorowy i przejazd przez Sopot w asyście pilota Policji do Pętli Reja, gdzie odbędzie się start ostry (dotyczy kategorii wiekowych M2, M3, M4) z Sopockiego Mola.

Nasz wyścig jest objęty Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu – Jacka Karnowskiego.

naszosiepl patronem medialnym

Foto: Szymon Gruchalski / Cyklo Gniewino