Po kilkunastu dniach przerwy od startów, drużyna CCC Sprandi Polkowice wraca do ścigania w Małopolskim Wyścigu Górskim. Wystąpi w nim sześciu „pomarańczowych”, a wśród nich jeden kolarz, który ukończył Giro d’Italia.

W składzie na Małopolski Wyścig Górski, znalazło się dwóch orlików – zwycięzca ostatniego Pucharu Polski U23, Patryk Stosz oraz Piotr Brożyna. Pojadą również Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, a także triumfator Bałtyk – Karkonosze Tour, Leszek Pluciński oraz uczestnik Giro d’Italia, Łukasz Owsian.

Patrząc na profile etapów trudno przewidzieć jak ułoży się ten wyścig. Trzeba jechać uważnie, zawsze mieć swojego przedstawiciela w odjeździe, bo na każdym z etapów ucieczka ma szansę dojechać do mety. W składzie są zarówno zawodnicy, którzy lubią i potrafią atakować, jak i kolarze, którzy są w stanie nadać mocne tempo w peletonie, jeśli będzie taka potrzeba – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Leszek Pluciński jest w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie. Był 2. w Visegrad 4 Bicycle Race-GP Polski i wygrał Bałtyk-Karkonosze, więc liczymy na jego dobrą jazdę. Trudno przewidzieć jak spisze się Łukasz Owsian, po trzytygodniowych zmaganiach we Włoszech. Jest to jednak bardzo ambitny zawodnik i na pewno da z siebie wszystko.

Małopolski Wyścig Górski to impreza kategorii 2.2 UCI. Liczy trzy etapy o pofałdowanym profilu, z czego dwa ostatnie wydają się być najtrudniejsze. Zmagania tradycyjnie poprzedzi Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które w poprzednich latach kilkakrotnie padło łupem Tomasza Kiendysia. Wyniki kryterium nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale wyłoni ono pierwszych właścicieli koszulek liderów poszczególnych klasyfikacji.

Skład na Małopolski Wyścig Górski: Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński, Piotr Brożyna, Patryk Stosz,

Program Wyścigu:

11 czerwca, Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa

12 czerwca, 1. etap – Alwernia-Miechów, 135 km

13 czerwca, 2. etap – Niepołomice – Szczyrzyc, 152 km

14 czerwca, 3. etap – Nowy Targ – Stary Sącz, 142 km

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments