Alexander Kristoff (Katusha) umocnił się na prowadzeniu w wyścigu Tour of Norway. Norweg wygrał drugi etap wyścigu, rozgrywanego w swojej ojczyźnie.

Drugi dzień rywalizacji, to blisko 200 kilometrowy etap z Drammen do Langesund, O zwycięstwo ponownie walczyli sprinterzy, a najszybszy okazał się Alexander Kristoff. Faworyt publiczności, podobnie jak wczoraj pokonał Caleba Ewana (Orica GreenEdge). Na trzeciej pozycji finiszował Andrew Fenn (Sky Team). Kolarze CCC Sprandi Polkowice przyjechali w peletonie.

Wyniki:

1 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha NOR 05h05’33” 10”
2 53 EWAN Caleb Orica Greenedge AUS 05h05’33” 6”
3 23 FENN Andrew Team Sky GBR 05h05’33” 4”
4 105 LOOIJ André Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
5 66 TRUSOV Nikolay Tinkoff – Saxo RUS 05h05’33”
6 92 GULDHAMMER Rasmus CULT Energy Pro Cycling DEN 05h05’33”
7 3 GUARNIERI Jacopo Team Katusha ITA 05h05’33”
8 124 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h05’33”
9 11 BOASSON HAGEN Edvald MTN-Qhubeka NOR 05h05’33”
10 163 GROENDAHL JANSEN Amund Team Joker NOR 05h05’33”
11 45 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal NED 05h05’33”
12 143 BROCHNER Nicolai Riwal Platform C.T. DEN 05h05’33”
13 103 KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
14 91 GERDEMANN Linus CULT Energy Pro Cycling GER 05h05’33”
15 75 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA ESP 05h05’33”
16 172 LANDA Oscar Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
17 175 HOELGAARD Markus Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
18 36 STEEGMANS Gert Trek Factory Team BEL 05h05’33”
19 104 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
20 171 NOR1930817 HAUSKEN JACOBSEN Tormod Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
21 96 WEGMANN Fabian CULT Energy Pro Cycling GER 05h05’33”
22 126 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h05’33”
23 72 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP 05h05’33”
24 203 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 05h05’33”
25 151 BALCK Sebastian Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h05’33”
26 145 MYGIND Rasmus Riwal Platform C.T. DEN 05h05’33”
27 106 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
28 176 JENSEN August Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
29 156 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h05’33”
30 161 EIKING Odd Christian Team Joker NOR 05h05’33”
31 201 AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sør NOR 05h05’33”
32 46 VANENDERT Dennis Lotto Soudal BEL 05h05’33”
33 93 HNIK Karel CULT Energy Pro Cycling CZE 05h05’33”
34 84 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 05h05’33”
35 125 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h05’33”
36 146 OLLEGAARD Morten Riwal Platform C.T. DEN 05h05’33”
37 43 LIGHART Pim Lotto Soudal NED 05h05’33”
38 206 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sør NOR 05h05’33”
39 102 HOOGERLAND Johnny Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
40 71 GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 05h05’33”
41 95 REIHS Michael CULT Energy Pro Cycling DEN 05h05’33”
42 21 NORDHAUG Lars Petter Team Sky NOR 05h05’33”
43 133 EIJSSEN Yannick Wanty – Groupe Gobert BEL 05h05’33”
44 173 GALTA Frederik Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
45 76 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA POR 05h05’33”
46 74 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP 05h05’33”
47 113 GLASSPOOL James Team Novo Nordisk AUS 05h05’33”
48 204 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør NOR 05h05’33”
49 2 BYSTROM Sven Erik NOR19920121 Team Katusha NOR 05h05’33”
50 94 LARSSON Gustav CULT Energy Pro Cycling SWE 05h05’33”
51 14 PAUWELS Serge MTN-Qhubeka BEL 05h05’33”
52 44 VALLEE Boris Lotto Soudal BEL 05h05’33”
53 181 AUSTEVOLL Ole Andre Team FixIT.no NOR 05h05’33”
54 33 POPOVYCH Yaroslav Trek Factory Team UKR 05h05’33”
55 73 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 05h05’33” 6”
56 134 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 05h05’33”
57 142 BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Platform C.T. DEN 05h05’33”
58 61 BRUTT Pavel Tinkoff – Saxo RUS 05h05’33”
59 121 DE KETELE Kenny Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h05’33”
60 162 NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Joker NOR 05h05’33”
61 15 THOMSON Jay MTN-Qhubeka RSA 05h05’33”
62 122 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h05’33”
63 86 SHUMACHER Stefan CCC Sprandi Polkowice GER 05h05’33”
64 135 SEYNAEVE Lander Wanty – Groupe Gobert BEL 05h05’33”
65 164 LAENGEN Vegard Stake Team Joker NOR 05h05’33”
66 186 REGE Even Team FixIT.no NOR 05h05’33”
67 42 DE BIE Sean Lotto Soudal BEL 05h05’33”
68 85 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 05h05’33”
69 174 HAGEN Krister Team Coop-Øster Hus NOR 05h05’33”
70 101 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 05h05’33”
71 62 HANSEN Jesper Tinkoff – Saxo DEN 05h05’33”
72 183 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 05h05’33”
73 24 LOPEZ GARCIA David Team Sky ESP 05h05’33”
74 4 HALLER Marco Team Katusha AUT 05h05’33”
75 65 SÖRENSEN Chris Anker Tinkoff – Saxo DEN 05h05’33”
76 155 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h05’33”
77 165 LUNKE Sindre Skjostad Team Joker NOR 05h05’33”
78 63 PETROV Evgeny Tinkoff – Saxo RUS 05h05’33”
79 56 SANTAROMITA Ivan Orica Greenedge ITA 05h05’33”
80 152 ERIKSSON Lucas Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h05’33”
81 34 RAST Grégory Trek Factory Team SUI 05h05’33”
82 31 JUNGELS Bob Trek Factory Team LUX 05h05’33”
83 132 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 05h05’33”
84 153 FAGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h05’33”
85 41 BREEN Vegard Lotto Soudal NOR 05h05’33”
86 81 BROZYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice POL 05h05’33”
87 166 SKAARSETH Anders Team Joker NOR 05h05’33” 3”
88 196 WORMSEN Kristoffer Sommer Team Ringeriks – Kraft NOR 05h05’33”
89 25 SUTTON Christopher Team Sky AUS 05h05’33”
90 194 LUKKEDAL Øyvind Team Ringeriks – Kraft NOR 05h05’33”
91 54 AUS19780420 HAYMAN Mathew Orica Greenedge AUS 05h05’33”
92 55 BEL19881123 KEUKELEIRE Jens Orica Greenedge BEL 05h05’33”
93 195 WILMANN Frederik Team Ringeriks – Kraft NOR 05h05’33”
94 35 SCHLECK Franck Trek Factory Team LUX 05h05’33”
95 82 CERNY Josef CCC Sprandi Polkowice CZE 05h05’33”
96 83 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice CZE 05h05’33”
97 184 HAFSAS Marius Team FixIT.no NOR 05h05’33”
98 144 HERBÆK GRØN Martin Riwal Platform C.T. DEN 05h05’33”
99 192 KLEIVEN Njal Eivind Team Ringeriks – Kraft NOR 05h05’33”
100 32 MOLLEMA Bauke Trek Factory Team NED 05h05’33”
101 64 SAGAN Juraj Tinkoff – Saxo SVK 05h05’51” 18”
102 51 BLYTHE Adam Orica Greenedge GBR 05h06’02” 29”
103 16 VENTER Jaco MTN-Qhubeka RSA 05h07’30” 01’57”
104 205 MØRLAND Morten Team Sparebanken Sør NOR 05h07’30” ”
105 202 BUGGE Vegard Robinson Team Sparebanken Sør NOR 05h07’30” ”
106 141 AISTRUP Nikola Riwal Platform C.T. DEN 05h07’30” ”
107 191 FORFANG Ole Team Ringeriks – Kraft NOR 05h08’35” 03’02” 1”
108 123 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 05h08’35” ” 2”
109 52 DOCKER Mitch Orica Greenedge AUS 05h10’13” 04’40”
110 12 DOUGALL Nick MTN-Qhubeka RSA 05h10’26” 04’53”
111 116 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk AUS 05h12’27” 06’54”
112 154 HOOG Gustav Team Tre Berg-Bianchi SWE 05h12’27” ”
113 182 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no NOR 05h12’27” ”
114 193 KØRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft NOR 05h12’27” ”
115 22 EARLE Nathan Team Sky AUS 05h12’27” ”
116 111 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk IRL 05h12’27” ”
117 114 LEFRANCOIS Nicolas Team Novo Nordisk FRA 05h12’27” ”
118 115 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk NED 05h12’27” ”
119 13 JIM Songezo MTN-Qhubeka RSA 05h12’27” ”
120 5 KOZONTCHUK Dmitry Team Katusha RUS 05h15’28” 09’55”
121 6 SILIN Egor Team Katusha RUS 05h15’28” ”
122 112 DE KEIJZER Gérd Team Novo Nordisk NED 05h15’28” ”

General:
1 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha NOR 09h47’18”
2 53 EWAN Caleb Orica Greenedge AUS 09h47’26” 08”
3 164 LAENGEN Vegard Stake Team Joker NOR 09h47’32” 14”
4 73 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 09h47’32” ”
5 172 LANDA Oscar NOR9930815 Team Coop-Øster Hus NOR 09h47’33” 15”
6 23 FENN Andrew Team Sky GBR 09h47’34” 16”
7 11 BOASSON HAGEN Edvald MTN-Qhubeka NOR 09h47’34” ”
8 166 SKAARSETH Anders Team Joker NOR 09h47’35” 17”
9 66 TRUSOV Nikolay Tinkoff – Saxo RUS 09h47’38” 20”
10 45 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal NED 09h47’38” ”
11 143 BROCHNER Nicolai Riwal Platform C.T. DEN 09h47’38” ”
12 75 TXURRUKA Amets Caja Rural – Seguros RGA ESP 09h47’38” ”
13 96 WEGMANN Fabian CULT Energy Pro Cycling GER 09h47’38” ”
14 92 GULDHAMMER Rasmus CULT Energy Pro Cycling DEN 09h47’38” ”
15 175 HOELGAARD Markus Team Coop-Øster Hus NOR 09h47’38” ”
16 72 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP 09h47’38” ”
17 91 GERDEMANN Linus CULT Energy Pro Cycling GER 09h47’38” ”
18 46 VANENDERT Dennis Lotto Soudal BEL 09h47’38” ”
19 21 NORDHAUG Lars Petter Team Sky NOR 09h47’38” ”
20 93 HNIK Karel CULT Energy Pro Cycling CZE 09h47’38” ”
21 176 JENSEN August Team Coop-Øster Hus NOR 09h47’38” ”
22 173 GALTA Frederik Team Coop-Øster Hus NOR 09h47’38” ”
23 44 VALLEE Boris Lotto Soudal BEL 09h47’38” ”
24 76 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA POR 09h47’38” ”
25 61 BRUTT Pavel Tinkoff – Saxo RUS 09h47’38” ”
26 133 EIJSSEN Yannick Wanty – Groupe Gobert BEL 09h47’38” ”
27 94 LARSSON Gustav CULT Energy Pro Cycling SWE 09h47’38” ”
28 14 PAUWELS Serge MTN-Qhubeka BEL 09h47’38” ”
29 86 SHUMACHER Stefan CCC Sprandi Polkowice GER 09h47’38” ”
30 85 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 09h47’38” ”
31 24 LOPEZ GARCIA David Team Sky ESP 09h47’38” ”
32 62 HANSEN Jesper Tinkoff – Saxo DEN 09h47’38” ”
33 101 HONIG Reinier Roompot Oranje Peloton NED 09h47’38” ”
34 65 SÖRENSEN Chris Anker Tinkoff – Saxo DEN 09h47’38” ”
35 31 JUNGELS Bob Trek Factory Team LUX 09h47’38” ”
36 204 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør NOR 09h47’38” ”
37 125 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h47’38” ”
38 206 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sør NOR 09h47’38” ”
39 55 KEUKELEIRE Jens Orica Greenedge BEL 09h47’38” ”
40 161 EIKING Odd Christian Team Joker NOR 09h47’48” 30”
41 43 LIGHART Pim Lotto Soudal NED 09h47’48” ”
42 104 KREDER Michel Roompot Oranje Peloton NED 09h47’51” 33”
43 126 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h47’51” ”
44 103 KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton NED 09h47’51” ”
45 106 VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton NED 09h47’51” ”
46 156 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h47’51” ”
47 71 GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 09h47’51” ”
48 201 AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sør NOR 09h47’51” ”
49 2 BYSTROM Sven Erik Team Katusha NOR 09h47’51” ”
50 95 REIHS Michael CULT Energy Pro Cycling DEN 09h47’51” ”
51 84 KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 09h47’51” ”
52 134 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 09h47’51” ”
53 162 NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Joker NOR 09h47’51” ”
54 122 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h47’51” ”
55 152 ERIKSSON Lucas Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h47’51” ”
56 56 SANTAROMITA Ivan Orica Greenedge ITA 09h47’51” ”
57 165 LUNKE Sindre Skjostad Team Joker NOR 09h47’51” ”
58 132 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 09h47’51” ”
59 35 SCHLECK Franck Trek Factory Team LUX 09h47’51” ”
60 32 MOLLEMA Bauke Trek Factory Team NED 09h47’51” ”
61 195 WILMANN Frederik Team Ringeriks – Kraft NOR 09h47’51” ”
62 41 BREEN Vegard Lotto Soudal NOR 09h47’51” ”
63 54 HAYMAN Mathew Orica Greenedge AUS 09h47’51” ”
64 121 DE KETELE Kenny Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h48’09” 51”
65 124 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h48’17” 59”
66 155 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h48’23” 01’05”
67 194 LUKKEDAL Øyvind Team Ringeriks – Kraft NOR 09h48’25” 01’07”
68 105 LOOIJ André Roompot Oranje Peloton NED 09h48’27” 01’09”
69 145 MYGIND Rasmus Riwal Platform C.T. DEN 09h48’27” ”
70 102 HOOGERLAND Johnny Roompot Oranje Peloton NED 09h48’27” ”
71 81 BROZYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice POL 09h48’27” ”
72 82 CERNY Josef CCC Sprandi Polkowice CZE 09h48’27” ”
73 163 GROENDAHL JANSEN Amund Team Joker NOR 09h48’37” 01’19”
74 25 SUTTON Christopher Team Sky AUS 09h48’41” 01’23”
75 36 STEEGMANS Gert Trek Factory Team BEL 09h48’45” 01’27”
76 42 DE BIE Sean Lotto Soudal BEL 09h48’45” ”
77 34 RAST Grégory Trek Factory Team SUI 09h48’45” ”
78 4 HALLER Marco Team Katusha AUT 09h48’47” 01’29”
79 203 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 09h48’50” 01’32”
80 181 AUSTEVOLL Ole Andre Team FixIT.no NOR 09h48’50” ”
81 174 HAGEN Krister Team Coop-Øster Hus NOR 09h48’50” ”
82 196 WORMSEN Kristoffer Sommer Team Ringeriks – Kraft NOR 09h48’50” ”
83 192 KLEIVEN Njal Eivind Team Ringeriks – Kraft NOR 09h48’50” ”
84 83 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice CZE 09h48’55” 01’37”
85 33 POPOVYCH Yaroslav Trek Factory Team UKR 09h48’57” 01’39”
86 151 BALCK Sebastian Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h49’53” 02’35”
87 146 OLLEGAARD Morten Riwal Platform C.T. DEN 09h49’56” 02’38”
88 74 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP 09h49’56” ”
89 15 THOMSON Jay MTN-Qhubeka RSA 09h49’56” ”
90 142 BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Platform C.T. DEN 09h49’56” ”
91 135 SEYNAEVE Lander Wanty – Groupe Gobert BEL 09h49’56” ”
92 183 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 09h49’56” ”
93 153 FAGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h49’56” ”
94 184 HAFSAS Marius Team FixIT.no NOR 09h49’56” ”
95 202 BUGGE Vegard Robinson Team Sparebanken Sør NOR 09h50’17” 02’59”
96 123 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 09h50’51” 03’33”
97 63 PETROV Evgeny Tinkoff – Saxo RUS 09h50’58” 03’40”
98 3 GUARNIERI Jacopo Team Katusha ITA 09h51’32” 04’14”
99 191 FORFANG Ole Team Ringeriks – Kraft NOR 09h51’32” ”
100 64 SAGAN Juraj Tinkoff – Saxo SVK 09h52’06” 04’48”
101 51 BLYTHE Adam Orica Greenedge GBR 09h52’17” 04’59”
102 52 DOCKER Mitch Orica Greenedge AUS 09h53’21” 06’03”
103 16 VENTER Jaco MTN-Qhubeka RSA 09h53’45” 06’27”
104 12 DOUGALL Nick MTN-Qhubeka RSA 09h53’50” 06’32”
105 171 HAUSKEN JACOBSEN Tormod Team Coop-Øster Hus NOR 09h53’51” 06’33”
106 113 GLASSPOOL James Team Novo Nordisk AUS 09h53’51” ”
107 144 HERBÆK GRØN Martin Riwal Platform C.T. DEN 09h53’51” ”
108 186 REGE Even Team FixIT.no NOR 09h53’57” 06’39”
109 193 KØRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft NOR 09h55’44” 08’26”
110 141 AISTRUP Nikola Riwal Platform C.T. DEN 09h55’47” 08’29”
111 205 MØRLAND Morten Team Sparebanken Sør NOR 09h55’48” 08’30”
112 154 HOOG Gustav Team Tre Berg-Bianchi SWE 09h56’50” 09’32”
113 115 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk NED 09h56’50” ”
114 182 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no NOR 09h57’13” 09’55”
115 111 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk IRL 09h58’42” 11’24”
116 13 JIM Songezo MTN-Qhubeka RSA 09h58’42” ”
117 116 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk AUS 10h00’45” 13’27”
118 114 LEFRANCOIS Nicolas Team Novo Nordisk FRA 10h00’45” ”
119 22 EARLE Nathan Team Sky AUS 10h00’53” 13’35”
120 5 KOZONTCHUK Dmitry Team Katusha RUS 10h03’46” 16’28”
121 6 SILIN Egor Team Katusha RUS 10h03’46” ”
122 112 DE KEIJZER Gérd Team Novo Nordisk NED 10h14’56” 27’38”