Bartosz Warchoł (Cycling Academy p/b Peter Sagan), osiągnął dziś życiowy sukces! Młody kolarz zdobył Grand Prix Polski, czyli wyścig z kalendarza UCI zaliczany do cyklu Visegrad 4 Bicycle Race.

Wyścig liczył zaledwie 135 kilometrów, ale trasa najeżona była podjazdami w okolicach Karpacza i Jeleniej Góry (m.in orlinek). Ekipa ActiveJet Team postawiła sobie za cel kontrolowanie sytuacji i narzucanie mocnego tempa. Z tego powodu większość ataków kończyła się szybko, a peleton kurczył się z każdym podjazdem.

Tempo nadawali Tomasz Mickiewicz, Arkadiusz Owsian, Kamil Gradek i Paweł Bernas. Sytuacja ta spowodowała, że po półmetku rywalizacji na czele pozostało zaledwie kilkudziesięciu kolarzy.

Po serii ataków, wykrystalizowała się decydująca akcja. Zabrakło w niej przedstawiciela grupy ActiveJet Team. Na czele znaleźli się bowiem: Leszek Pluciński (CCC Sprandi), Adam Stachowaik (Kolss BDC) i Czech Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov).

Do prowadzącej trójki przeskoczył jeszcze Bartosz Warchoł i długo nie czekając zaatakował ponownie, tym razem już samotnie pędząc do mety. Za plecami prowadzących nie było współpracy i szansa na dobry wynik odjechała. Warchoł utrzymał prowadzenie do samej mety, a podium uzupełnili Pluciński i Koudela.

 

Źródło: ActiveJet Team + własne
Fot: MTB Obiszów

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments