Już w najbliższą niedzielę na kultowej trasie wokół Jeleniej Góry rozegrany zostanie Wyścig Grupy Wyszehradzkiej. Zanim na trasę wyjadą zawodowcy o godz. 11 ruszą amatorzy.

Do wybory będą dwa dystanse mini – 38 km – z podjazdem pod Orlinek oraz pełny – 62 km z podjazdem pod Orlinek oraz Zachełmie. Trasa naszpikowana jest podjazdami i trudnymi zjazdami. Nie może Cię tam zabraknąć! – Startowe to koszt 30 zł, a w ramach tej kwoty zawodnicy będą mieli możliwość startu na kultowej, co ważne – w pełni zabezpieczonej trasie, z wozami neutralnymi – mówi Artur Chodor – dyrektor wyścigu.

Do 15 maja swój udział w wyścigu zgłaszać należy drogą elektroniczną poprzez strony: www.visegrad4bicycelrace.pl oraz www.mtbobiszow.pl. Po tym terminie zapisać się będzie można w biurze zawodów: w sobotę 16 maja między 18-20 oraz w niedzielę 17 maja w godzinach 8-10. Wystartować mogą osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie, ale powyżej 16 roku życia za zgodą opiekuna prawnego. Po zakończeniu wyścigu dla amatorów na trasę wyjadą zawodowcy. Po zakończeniu zawodów oraz dekoracji wystąpi gwiazda wieczoru – Ewa Farna.

Impreza organizowana jest przez MTB Obiszów Team przy współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim oraz Miastem Jelenia Góra i pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny. Partnerem tytularnym jest KGHM. Partnerami głównymi są: Firma CCC S.A, Staropolanka oraz International Visegrad Fund.

Zapraszamy do Jeleniej Góry już w najbliższą niedzielę!

Informacja prasowa

naszosiepl patronem medialnym