Michael Matthews (Orica GreenEdge), jadąc w różowej koszulce lidera, wygrał 3. etap Giro d’Italia. Aktywnie jechał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), a groźną kraksę zaliczył Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale).

T15_MadonnaDC_2_alt

Trzeci etap Giro d’Italia to odcinek z miejscowości Rapallo do Sestri Levante. Na dystansie 136 kilometrów, dla kolarzy przygotowano kilka podjazdów. W sumie rozegrano dwie górskie premie, ale w rzeczywistości zawodnicy cały czas pokonywali małe “hopki”. Najtrudniejsze wzniesienie rozpoczynało się na nieco ponad 50 kilometrów przed metą, czyli Barbagelata. Długość 8.7km, średnie nachylenie 5.2%. Ze szczytu pozostawało 43.5km zjazdów i płaskiej końcówki.

Liczną ucieczkę dnia utworzyli: Philippe Gilbert (BMC), Darwin Atapuma (BMC), Marcus Burghardt (BMC), Jesus Herrada (Movistar Team), Rubén Fernandez (Movistar Team), Cedric Pineau (FDJ), Maurilo Fischer (FDJ), Edoardo Zardini (Bardiani-CSF), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), Pavel Kochetkov (Katusha), Simon Clarke (Orica-GreenEdge), Esteban Chaves (Orica-GreenEdge), Adam Hansen (Lotto-Soudal), Tom Boonen (Etixx-QuickStep), Diego Ulissi (Lampre-Merida), Davide Vilella (Cannondale), Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo) oraz Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo).

Peleton nie chciał odpuścić mocnej czołówki, więc grupa Tinkoff-Saxo cały czas kontrolowała stratę peletonu do prowadzących. Dojeżdżając do decydującego podjazdu, grupka Paterskiego miała 50 sekund przewagi. Pod górę bardzo mocną pracę wykonał Samoilau, a kilku zawodników zaczęło tracić kontakt z ucieczką. Po premię górską 2. kategorii i prowadzenie w klasyfikacji górskiej, skutecznie zaatakował Kochetkov.

Na zjazdach bardzo groźną kraksę w grupie zaliczył lider Ag2r La Mondiale – Domenico Pozzovivo. Włoch stracił przytomność i bardzo długo zajmowali się nim ratownicy medyczni, oczekując na karetkę pogotowia. Wkrótce odzyskał jednak świadomość, ale musiał wycofać się z wyścigu.

Tymczasem Kochetkov uciekł od grupki w której było dwóch zawodników CCC Sprandi Polkowice. 35 kilometrów przed metą, miał już 30 sekund nad pościgiem i 50 sekund nad grupą z liderem – Michaela Matthewsa (Orica GreenEdge).

15 kilometrów dalej różnica dzieląca peleton od Kochetkova i grupki Paterskiego malała. Współpraca jednak nie układała się najlepiej, więc zaatakował Adam Hansen. Na kole Australijczyka szybko pojawili się: Paterski i Clarke. Trójka na “dychę” przed metą dogoniła samotnie uciekającego Rosjanina, ale przewaga wynosiła tylko 16 sekund.

Jak można było się spodziewać, ucieczkę doścignięto, a o etapowy triumf walczyła cała grupa. Najszybszy okazał się Michael Matthews (Orica GreenEdge), pokonując Fabio Felline (Trek Factory Racing) oraz Philipe’a Gilberta (BMC Racing). Na kilometr przed metą bardzo dobrą pozycję miał Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), ale chwilę później Słoweniec został zamknięty. Ostatecznie zajął jedenaste miejsce.

1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 3:33:53
2 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
4 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
6 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
7 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
8 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
9 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
10 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
11 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
13 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
14 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
15 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
16 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
17 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
18 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
19 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
20 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
21 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
22 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
24 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
26 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
27 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
28 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
31 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
33 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
34 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
35 Richie Porte (Aus) Team Sky
36 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
37 Igor Anton (Spa) Movistar Team
38 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
40 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
41 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
42 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step
43 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
44 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
45 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
46 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
47 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
49 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
50 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
51 Leopold Konig (Cze) Team Sky
52 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
53 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
54 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
55 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
58 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
59 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
60 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
61 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
62 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
63 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
64 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
65 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
67 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
68 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
69 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
70 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
71 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
72 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
73 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
74 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
75 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:03:18
76 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:04:08
77 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:08:35
79 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
80 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
81 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
82 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
83 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
84 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
85 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
87 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:10:05
88 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
89 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
90 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
91 Sebastian Henao (Col) Team Sky
92 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
93 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
94 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
95 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
96 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
97 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:14:07
98 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
99 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
102 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
103 Elia Viviani (Ita) Team Sky
104 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
105 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
107 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
108 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
109 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
110 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
111 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
112 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
113 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
114 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
116 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
117 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
118 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
119 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
120 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
122 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
123 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
124 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
125 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini
126 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
127 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step 0:17:18
128 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
129 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
131 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
132 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
133 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
134 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
135 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
136 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
137 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
138 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
140 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 0:22:12
141 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
142 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
143 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
144 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
145 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
146 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
147 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step
148 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
149 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
150 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
151 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
152 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
153 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
154 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
155 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
156 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
157 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Androni Giocattoli
158 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
159 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini
160 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
161 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
162 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
163 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
164 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
165 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
166 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
167 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
168 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
169 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
170 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
171 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
172 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
173 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
174 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
175 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
177 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
178 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
179 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
180 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
181 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
182 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
183 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
184 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
185 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
186 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
187 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
188 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
189 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step
DNS Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
DNF Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 8:06:27
2 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:00:06
3 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:00:10
4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:00:17
6 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
7 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
8 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:23
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
10 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
12 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
13 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:25
15 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:00:29
16 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
17 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team 0:00:31
18 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
19 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
20 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
21 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:00:33
22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:35
23 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
25 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:00:36
27 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
28 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
29 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:00:37
30 Richie Porte (Aus) Team Sky
31 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
32 Leopold Konig (Cze) Team Sky
33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
34 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
35 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal 0:00:39
37 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
38 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:46
39 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 0:00:47
40 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
41 Igor Anton (Spa) Movistar Team 0:00:50
42 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:00:55
43 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
44 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 0:00:58
45 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 0:01:02
46 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
47 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:03
48 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
49 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
50 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
51 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:07
52 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 0:01:22
53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:32
54 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:01:40
55 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:01:44
56 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:01:46
58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:01:54
59 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:01:56
60 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
61 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:02:04
62 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:02:18
63 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
64 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
65 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
66 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 0:02:22
67 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling 0:02:23
68 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:03:07
69 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:03:32
70 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:04:25
71 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling 0:04:47
72 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:04:52
73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:05:06
74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:41
75 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:05:46
76 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:07:51
77 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:08:11
78 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:09:10
79 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 0:09:37
80 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:10:22
81 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:10:31
82 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:10:39
83 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:42
84 Sebastian Henao (Col) Team Sky
85 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:10:51
86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:01
87 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:18
88 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:12:07
89 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:12:23
90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:13:25
91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:14:04
92 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:14:28
93 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:14:34
94 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:14:46
95 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:15:05
96 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling 0:15:09
97 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:15:14
98 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
99 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli 0:15:20
100 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:15:23
101 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:15:26
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:15:33
103 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:15:43
104 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:15:47
105 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 0:15:52
106 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:16:04
107 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing 0:16:07
108 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:16:23
109 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:17:22
110 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 0:17:37
111 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:17:43
112 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step 0:17:47
113 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:17:53
114 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:17:57
115 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:17:58
116 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 0:18:09
117 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:18:32
118 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:18:42
119 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:19:07
120 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team 0:19:21
121 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 0:19:43
122 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:19:48
123 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
124 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:20:00
125 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:20:06
126 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:20:08
127 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge 0:20:14
128 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 0:20:20
129 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:20:51
130 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:20:59
131 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:22:08
132 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:22:27
133 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:22:28
134 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:22:35
135 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:22:37
136 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 0:22:41
137 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr 0:22:48
138 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:22:49
139 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:22:59
140 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:23:01
141 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:23:07
142 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
143 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:23:08
144 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin 0:23:11
145 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal 0:23:12
146 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:23:18
147 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:19
148 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:23:22
149 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:23:37
150 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:23:46
151 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling 0:23:49
152 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 0:23:50
153 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:23:56
154 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:24:08
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 0:24:12
156 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:24:45
157 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:24:51
158 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:25:29
159 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 0:25:44
160 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:26:08
161 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:26:13
162 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 0:26:26
163 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:26:30
164 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:26:34
165 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini
166 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:36
167 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:26:49
168 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 0:26:52
169 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 0:26:58
170 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:27:11
171 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:27:21
172 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:27:41
173 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:27:43
174 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 0:27:58
175 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:28:03
176 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 0:28:08
177 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 0:28:14
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 0:28:15
179 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 0:29:05
180 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 0:29:08
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:29:22
182 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 0:29:28
183 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling 0:29:31
184 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo 0:34:01
185 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:34:19
186 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:35:01
187 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:35:51
188 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Androni Giocattoli 0:36:04
189 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:36:59
190 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing 0:43:37
191 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:43:45
192 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:44:38
193 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 0:46:58

Andrzej Gucwa

Foto: RCS Sport