Duńczyk Rasmus Pedersen wygrał ostatni etap Wyścigu Pokoju Juniorów, a piąty był Szymon Sajnok. Klasyfikację generalną zgarnął Amerykanin Brandon Mcnulty. Sajnok uplasował się na 18. pozycji.

W ostatnim dniu Course de la Paix Juniors młodzi kolarze mieli do pokonania niespełna 100 kilometrów na odcinku Terezín – Litoměřice. Trasa była dość pagórkowata i trzeba było wspiąć się na trzy górskie premie.

wyścig pokoju juniorów 4 etapNajwięcej sił na ostatni etap zachował Rasmus Pedersen. Duńczyk o 15 sekund wyprzedził dużą grupę, a na piątym miejscu finiszował Szymon Sajnok.

W klasyfikacji generalnej dominacja Amerykanów. Wygrał Brandon Mcnulty, a drugi był Adrien Costa. Na najniższym stopniu podium w generalce uplasował się Rosjanin Nikolai Ilichev. Osiemnaste miejsce w generalce zajął Szymon Sajnok.

Wyniki ostatniego etapu:

1 *PEDERSEN Rasmus DEN DENMARK les 99,8 km en 2h24’58” (moy. 41,306 km/h) (b : 10”)
2 *PRONSKIY Vadim KAZ KAZAKHSTAN 00:05 (b : 6”)
3 APPELT Leo GER GERMANY 00:15 (b : 4”)
4 ROSTOVTSEV Sergey RUS RUSSIA 00:15 (b : 1”)
5 SAJNOK Szymon POL POLAND 00:15
6 HALLER Patrick GER GERMANY 00:15
7 CIMA Imerio ITA ITALY 00:15
8 KULIKOVSKIY Aleksandr RUS RUSSIA 00:15 (b : 4”)
9 RAJOVIC Dusan SRB SERBIA 00:15
10 AUER Tim GER GERMANY 00:15
11 ILICHEV Nikolai RUS RUSSIA 00:15
12 MONCASSIN Maxence FRA FRANCE 00:15
13 GUGLIELMI Simon FRA FRANCE 00:15
14 LEYMAN Celestin BEL BELGIUM 00:15
15 GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA 00:15
16 VEREECKEN Thomas BEL BELGIUM 00:15
17 *JERMAN Žiga SLO SLOVENIA 00:15
18 PER Gorazd SLO SLOVENIA 00:15
19 *ULYSBAYEV Dinmukh KAZ KAZAKHSTAN 00:15
20 STOKBRO Andreas DEN DENMARK 00:15
21 GHYS Robbe BEL BELGIUM 00:15
22 PERSEVICS Davis LAT LATVIA 00:15
23 COSTA Adrien USA USA 00:15
24 KOOISTRA Marten NED NETHERLANDS 00:15
25 REYNOLDS Ethan USA USA 00:15
26 SHEVCHUK Taras UKR UKRAINE 00:15
27 FOSS Tobias NOR NORWAY 00:15 (b : 1”)
28 RUBENIS Klavs LAT LATVIA 00:15
29 BEULLENS Cedric BEL BELGIUM 0 00:15
30 FINKŠT Tilen SLO SLOVENIA 00:15
31 LÜBBERS Dorian GER GERMANY 00:15
32 NEKRASOV Denis RUS RUSSIA 00:15
33 SINGER Max GER GERMANY 00:15
34 GAMPER Patrick AUT AUSTRIA 00:15
35 *GALL Felix AUT AUSTRIA 00:15
36 MILLASSEAU Guillaume FRA FRANCE 00:15
37 *POGAČAR Tadej SLO SLOVENIA 00:15
38 GALENO Fabrizio ITA ITALY 00:15
39 *VAN DEN BERG Lars NED NETHERLANDS 00:15
40 BERNARD Enzo FRA FRANCE 00:15
41 SIGGAARD Soren DEN DENMARK 00:15
42 SAUGSTAD Lars NOR NORWAY 00:15
43 RUDLAND Hans NOR NORWAY 00:15
44 *EINHAUS Frederik GER GERMANY 00:15
45 BEVILACQUA Simone ITA ITALY 00:15
46 *LAVRIČ Martin SLO SLOVENIA 00:15
47 *MCNULTY Brandon USA USA 00:15
48 *NISELL Felix SWE SWENDEN 00:15
49 VYATKIN Kiril KAZ KAZAKHSTAN 00:15
50 *CAKSS Niklavs LAT LATVIA 00:15
51 EAST Evan USA USA 00:15
52 CZE CZECH REPUBLIC 00:15
53 *PRIMOŽIČ Jaka SLO SLOVENIA 00:15
54 CIARDO Stefano ITA ITALY 00:15
55 *OTTEVANGER Bas NED NETHERLANDS 00:15
56 *PEKALA Piotr POL POLAND 00:15
57 *MONACO Alessandro ITA ITALY 00:15
58 ĆATOVIĆ Elvedin SRB SERBIA 00:15
59 *MURIAS Jakub POL POLAND 00:15
60 KATZMAYER Daniel AUT AUSTRIA 00:15
61 ANDERSSON Gustaf SWE SWENDEN 00:15
62 *KÖNIG Christian AUT AUSTRIA 00:15
63 EENKHOORN Pascal NED NETHERLANDS 00:15
64 FRIEDL Nils AUT AUSTRIA 00:15
65 INKELAAR Kevin NED NETHERLANDS 00:15
66 LARSEN Niklas DEN DENMARK 00:15
67 LUCCA Riccardo ITA ITALY 00:15
68 *HECHT Gage USA USA 0 00:15
69 LUNDMARK Viktor SWE SWENDEN 00:15
70 RIOU Alan FRA FRANCE 00:15 (b : 3”)
71 *CHARMIG Anthon DEN DENMARK 00:48
72 LARSEN Christian DEN DENMARK 00:48
73 *SOKOLOV Nikita KAZ KAZAKHSTAN 01:46
74 WELTEN Bram NED NETHERLANDS 00:15
75 *ČAPEK Tomáš CZE CZECH REPUBLIC 02:37
76 SOLTASIUK Vladyslav UKR UKRAINE 02:39
77 SLEEN Torjus NOR NORWAY 02:50
78 MRÓWKA Adrian POL POLAND 08:30
79 BRÁZDA Michal CZE CZECH REPUBLIC 08:30 (b : 3”)
80 *BŘEZINA Jonáš CZE CZECH REPUBLIC 08:30
81 KUNT Lukáš CZE CZECH REPUBLIC 08:30
82 NICOLAS Théo FRA FRANCE 08:30
83 *HOLSTAD Ludvik NOR NORWAY 08:30
84 *ANDERSSON Vincent SWE SWENDEN 08:30
85 *SVESHNIKOV Pavel RUS RUSSIA 14:02
86 *TRACZ Szymon POL POLAND 14:02
87 *SHCHERBAN Vladyslav UKR UKRAINE 14:02
88 *VAVILOV Ivan RUS RUSSIA 14:08
89 ZIMÁNY Kristián SVK SLOVAKIA 14:17
90 SLAWEK Damian POL POLAND 18:26
91 *PETROVIĆ Aleksandar SRB SERBIA 19:09
92 MALYNIVSKIY Mykhayl UKR UKRAINE 19:11
93 *BURCHENIA Yurii UKR UKRAINE 19:11
94 NIMČEVIČ Dario SRB SERBIA 19:11
95 RIEKSTINS Matiss LAT LATVIA 19:19
96 TJAGUNOVS Ilja LAT LATVIA 19:31

Abandons :
NOVAKOVSKYI Vitalii UKR UKRAINE
JASPERS Ward BEL BELGIUM

Końcowa klasyfikacja generalna:
1 *MCNULTY Brandon USA USA les 374,9 km en 9h26’57” (moy. 39,663 km/h)
2 COSTA Adrien USA USA 00:27
3 ILICHEV Nikolai RUS RUSSIA 02:43
4 FOSS Tobias NOR NORWAY 02:43
5 VEREECKEN Thomas BEL BELGIUM 03:02
6 VYATKIN Kiril KAZ KAZAKHSTAN 03:59
7 CIARDO Stefano ITA ITALY 04:07
8 *POGAČAR Tadej SLO SLOVENIA 04:28
9 Dinmukh KAZ KAZAKHSTAN 04:40
10 *PEDERSEN Rasmus DEN DENMARK 04:41
11 *GALL Felix AUT AUSTRIA 05:21
12 *OTRUBA Jakub CZE CZECH REPUBLIC 05:31
13 EENKHOORN Pascal NED NETHERLANDS 06:08
14 MONCASSIN Maxence FRA FRANCE 06:09
15 *MONACO Alessandro ITA ITALY 06:12
16 INKELAAR Kevin NED NETHERLANDS 06:54
17 LARSEN Niklas DEN DENMARK 07:11
18 SAJNOK Szymon POL POLAND 07:15
19 HALLER Patrick GER GERMANY 07:23
20 RIOU Alan FRA FRANCE 07:27
21 GUGLIELMI Simon FRA FRANCE 07:31
22 STOKBRO Andreas DEN DENMARK 07:33
23 AUER Tim GER GERMANY 07:39
24 *PRIMOŽIČ Jaka SLO SLOVENIA 07:42
25 APPELT Leo GER GERMANY 07:42
26 RAJOVIC Dusan SRB SERBIA 07:47
27 LÜBBERS Dorian GER GERMANY 07:51
28 SINGER Max GER GERMANY 07:55
29 RUDLAND Hans NOR NORWAY 07:56
30 NEKRASOV Denis RUS RUSSIA 07:58
31 *PRONSKIY Vadim KAZ KAZAKHSTAN 08:00
32 LUCCA Riccardo ITA ITALY 08:06
33 EAST Evan USA USA 08:07
34 GHYS Robbe BEL BELGIUM 08:11
35 SHEVCHUK Taras UKR UKRAINE 08:15
36 *EINHAUS Frederik GER GERMANY 08:50
37 LEYMAN Celestin BEL BELGIUM 08:54
38 KULIKOVSKIY Aleksandr RUS RUSSIA 09:04
39 *VAN DEN BERG Lars NED NETHERLANDS 09:13
40 KATZMAYER Daniel AUT AUSTRIA 09:23
41 *LAVRIČ Martin SLO SLOVENIA 09:32
42 *CHARMIG Anthon DEN DENMARK 09:37
43 *SOKOLOV Nikita KAZ KAZAKHSTAN 09:47
44 REYNOLDS Ethan USA USA 10:23
45 SLEEN Torjus NOR NORWAY 11:27
46 SOLTASIUK Vladyslav UKR UKRAINE 11:33
47 MILLASSEAU Guillaume FRA FRANCE 11:39
48 BERNARD Enzo FRA FRANCE 12:20
49 ANDERSSON Gustaf SWE SWEDEN 12:24
50 GAMPER Patrick AUT AUSTRIA 14:18
51 BEULLENS Cedric BEL BELGIUM 14:24
52 *HECHT Gage USA USA 15:11
53 FINKŠT Tilen SLO SLOVENIA 15:20
54 FRIEDL Nils AUT AUSTRIA 15:56
55 PER Gorazd SLO SLOVENIA 16:06
56 SIGGAARD Soren DEN DENMARK 16:29
57 LARSEN Christian DEN DENMARK 16:57
58 *NISELL Felix SWE SWEDEN 17:41
59 ROSTOVTSEV Sergey RUS RUSSIA 18:09
60 KOOISTRA Marten NED NETHERLANDS 9:45:57 0 19:00
61 BEVILACQUA Simone ITA ITALY 9:46:07 0 19:10
62 GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA 19:21
63 WELTEN Bram NED NETHERLANDS 19:49
64 *JERMAN Žiga SLO SLOVENIA 19:56
65 SAUGSTAD Lars NOR NORWAY 20:09
66 *PEKALA Piotr POL POLAND 20:10
67 GALENO Fabrizio ITA ITALY 20:12
68 ĆATOVIĆ Elvedin SRB SERBIA 23:03
69 KUNT Lukáš CZE CZECH REPUBLIC 23:40
70 *KÖNIG Christian AUT AUSTRIA 23:45
71 *HOLSTAD Ludvik NOR NORWAY 23:56
72 *MURIAS Jakub POL POLAND 0 26:41
73 BRÁZDA Michal CZE CZECH REPUBLIC 27:17
74 *ANDERSSON Vincent SWE SWEDEN 27:27
75 LUNDMARK Viktor SWE SWEDEN 27:43
76 MRÓWKA Adrian POL POLAND 28:35
77 CIMA Imerio ITA ITALY 29:11
78 *ČAPEK Tomáš CZE CZECH REPUBLIC 29:53
79 PERSEVICS Davis LAT LATVIA 9:57:37 30:40
80 RUBENIS Klavs LAT LATVIA 30:57
81 *OTTEVANGER Bas NED NETHERLANDS 31:04
82 ZIMÁNY Kristián SVK SLOVAKIA 31:31
83 NICOLAS Théo FRA FRANCE 33:48
84 *TRACZ Szymon POL POLAND 33:55
85 *BŘEZINA Jonáš CZE CZECH REPUBLIC 10:01:48 0 34:51
86 *SHCHERBAN Vladyslav UKR UKRAINE 43:57
87 *CAKSS Niklavs LAT LATVIA 44:19
88 *BURCHENIA Yurii UKR UKRAINE 46:21
89 *VAVILOV Ivan RUS RUSSIA 47:37
90 SLAWEK Damian POL POLAND 52:24
91 *SVESHNIKOV Pavel RUS RUSSIA 54:11
92 RIEKSTINS Matiss LAT LATVIA +1:01:16
93 MALYNIVSKIY Mykhaylo UKR UKRAINE +1:01:50
94 TJAGUNOVS Ilja LAT LATVIA +1:08:28
95 *PETROVIĆ Aleksandar SRB SERBIA +1:16:20
96 NIMČEVIČ Dario SRB SERBIA +1:26:23

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments