Skoda Velo Toruń już w następną niedzielę, 17 maja. Mistrz świata, Michał Kwiatkowski wystartuje w wyścigu na najdłuższym dystansie. Oto co powiedział podczas oficjalnego otwarcie studia bikefittingu – VeloArt w Warszawie:

Myślę, że taka impreza dla amatorów jest bardzo potrzebna, widzę jaka rzesza ludzi przyjeżdża na chociażby wspólny trening organizowany w VeloArcie w Warszawie, gdzie było ponad 500 osóbMyślę, że warto chociaż raz w roku zorganizować coś z prawdziwego zdarzenia. Organizujemy więc 17 maja Skoda Velo Toruń.

Chcemy aby wyścigi były zorganizowane profesjonalnie, bezpiecznie, na najwyższym poziomie. Zależy mi na tym, aby miłośnicy kolarstwa mogli przejechać się i pościgać ze mną na najdłuższym dystansie. Liczę na to, że to pomoże w promocji kolarstwa, w promocji dyscypliny i zarazem będę mógł spotkać się z kibicami właśnie w Toruniu. Taka jest misja mistrza świata.

Pojawię się na starcie, nie na honorowym, tylko tym ostrym, w ramach treningu. Nie wiem na jakim poziomie są amatorzy, ale mam nadzieję, ze będę mógł podjąć walkę z nimi i zobaczyć jak to jest pościgać się w takiej grupie. Na pewno wystartuje i będzie to fajne spędzenie niedzieli. Wszystkich zapraszam do Torunia.

Wyścigi dla amatorów odbędą się na trzech dystansach, tak aby każdy miłośnik dwóch kółek znalazł coś dla siebie, będzie to: 42, 70 i 120 kilometrów. Hasło imprezy to „Be a pro for a day” i na pewno będziecie mogli poczuć się jak zawodowcy. Wszystkie dystanse poprowadzone będą zamkniętymi drogami, na których w młodości trenował sam mistrz świata i po których jeździ obecnie, jak tylko jest w Toruniu.

Zapisać na „Velo Toruń” możecie się tutaj. Limit uczestników to 3000 osób. Udział w imprezie zapowiadają amatorzy z całej Europy, ponadto inni zawodowi kolarze oraz ludzie świata kultury i sportu.

W trakcie kolarskiego święta w Toruniu będziecie mieli okazję obejrzeć i przetestować kilkadziesiąt rowerów marki Specialized, na których ściga się obecnie Michał Kwiatkowski. Jednym ze sponsorów będzie firma Etixx – producent odżywek i suplementów dla sportowców, która do Torunia przywiezie swoją ciężarówkę.

Organizacją imprezy zajmie się firma G&G Promotion Grzegorza Golonko i jego zespół, który od ponad 15 lat na najwyższym poziomie organizuje imprezy rowerowe i triathlonowe. Współorganizatorem będzie Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

Przyjeżdżajcie do Torunia już 16 maja, w sobotę na rekonesans trasy. Zabierzcie rodziny i znajomych, bo Toruń to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski, a od 1997 roku starówka miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

naszosiepl patronem medialnym