Mateusvicius Gytis (Villkaviskis SM-DSK Air) w młodziczkach, Kacper Dudziak (UKS Peleton Nowa Sól) w młodzikach i Gracjana Radzica (UKS Jedynka Limaro Kórnik) w juniorkach młodszych. To zwycięzcy Ślężańskiego Mnicha.

Ślężański Mnich rozpoczął się o godzinie 12:00. W dwuminutowych interwałach wystartowały młodziczki, juniorki młodsze, młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorki i elita kobiet.

Pierwsze na metę dojechały najmłodsze – młodziczki (roczniki 2001-2002). Miały do pokonania dystans 17km, a więc jednego okrążenia. Najszybsze okazały się reprezentantki Litwy – Mateusvicius Gytis (Vilkaviskis SM-DSK Aira) pokonała na finiszu swoją koleżankę klubową Graubaskas Povilas. Trzecia, ze stratą ponad dwóch minut, na metę przyjechała rodaczka zwyciężczyni – Gedrajtytf Akvile (DSK Fortuna PKKS Litwa). Najlepsza Polka – Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń) – przegrała walkę o podium o 2 sekundy i zameldowała się na czwartej lokacie.

Kolejni na metę przyjechali młodzicy. Do przejechania mieli dwukrotnie większy dystans od ich rówieśniczek, a więc 34km. Zwyciężył Kacper Dudziak (UKS Peleton Nowa Sól) przed Robertem Gaszteckim (UKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a podium uzupełnił Patryk Bogdanik (UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice)

Taką samą odległość jak najmłodsi kolarze do pokonania miały juniorki młodsze (roczniki 1999-2000). Pierwsza linię mety przekroczyła Gracjana Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik), a za nią przyjechały Alicja Gałas (UKKS „Sigo-GIM1” w Chojnowie) i Nikola Bartków (LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author).

W gronie ich rówieśników, najlepszy był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy), który pokonał Mikołaja Koniecznego (KKS Gostyń) oraz Damiana Mądrzejewskiego (TKK Pacific Toruń)

Wyniki – młodzicy

Wyniki – młodziczki

Wyniki – junior młodszy

Wyniki – juniorki młodsze

Michał Kapusta

Poprzedni artykułCircuit des Ardennes: Tronet wygrywa etap i zgarnia koszulkę lidera