Andrea Guardini (Astana) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap wyścigu Tour de Langkawi. Liderem pozostał Caleb Ewan (Orica – GreenEDGE).

Czwarty odcinek malezyjskiego wyścigu prowadził z Kota Bharu do Kuala Berang i liczył ponad 165 kilometrów. Na kolarzy czekały trzy lotne finisze i jedna górska premia.

langkawi 4 etap

Po około 35 kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Jonathan Clarke (UnitedHealthcare), Meiyin Wang (Hengxiang Cycling Team), Elchin Asadov (Synergy Baku Cycling Project), Jamalidin Novardianto (Pegasus Continental Cycling Team), Nazim Bakirci (Torku Şekerspor), Vladimir Gusev (Skydive Dubai Pro Cycling Team) i Pierre-Luc Perichon (Bretagne – Séché Environnement).

Perichon wygrał dwie lotne premie i postanowił wrócić do peletonu. Trzeci lotny sprint wygrał Novardianto, który także jako pierwszy przejechał linię jedynej dzisiaj górskiej premii. Peleton sukcesywnie odrabiał straty i 35 kilometrów przed metą harcownicy mieli już tylko 3 minuty przewagi. Duża grupa skasowała ucieczkę na dwa kilometry przed metą.

Finiszową batalię po raz trzeci już w tej edycji wygrał Andrea Guardini (Astana). Drugi finiszował jeżdżący niestety z włoską licencją Jakub Mareczko (Southeast), a podium uzupełnił Caleb Ewan (Orica – GreenEDGE).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Caleb Ewan (Orica – GreenEDGE).

Tomasz Marczyński (Torku Şekerspor) przyjechał w peletonie i awansował na 25. miejsce w generalce.

Wyniki czwartego etapu:

1    Guardini,Andrea    AST    Astana Pro Team    3h43’14″
2    Mareczko,Jakub    STH    Southeast
3    Ewan,Caleb    OGE    Orica Greenedge
4    Reguigui,Youcef    MTN    MTN – Qhubeka
5    Hanson,Kenneth    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling
6    Salleh,Harrif    TSG    Terengganu Cycling Team
7    Sutton,Christopher    SKY    Team Sky
8    Chtioui,Rafaa    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team
9    Surutkovych,Oleksandr    BCP    Synergy Baku Cycling Project
10    Komori,Ryohei    AIS    Aisan Racing Team
11    Molano Benavides,Juan S    COL    Colombia
12    Fukuda,Shimpei    AIS    Aisan Racing Team
13    Chicchi,Francesco    AND    Androni Giocattoli – Venezuela
14    Feillu,Romain    BSE    Bretagne-Seche Environnement
15    Henao Gomez,Sebastian    SKY    Team Sky
16    Orken,Ahmet    TRK    Torku Sekerspor
17    Kolar,Michael    TCS    Tinkoff – Saxo
18    Teklehaimanot,Daniel    MTN    MTN – Qhubeka
19    Ayabe,Takeaki    AIS    Aisan Racing Team
20    Iswana,Arin    PCT    Pegasus Continental Cycling
21    Saleh,Mohd Zamri    TSG    Terengganu Cycling Team
22    Chirico,Luca    BAR    Bardiani CSF
23    Hayakawa,Tomohiro    AIS    Aisan Racing Team
24    Kim,Hyeonseok    KSP    KSPO
25    Rastra,Patria    PCT    Pegasus Continental Cycling
26    Agnoli,Valerio    AST    Astana Pro Team
27    Petacchi,Alessandro    STH    Southeast
28    Park,Sung Baek    KSP    KSPO
29    Zhang,Zheng    HEN    Hengxiang Cycling Team
30    Zhang,Wen Long    MSS    Giant-Champion System Pro
31    Sofian Nabil Omar,M. Bakr    MAS    National Sports Council Malaysia
32    Kudus,Merhawi    MTN    MTN – Qhubeka
33    Duque,Leonardo Fabio    COL    Colombia
34    Kal,Mirac    TRK    Torku Sekerspor
35    Torres Agudelo,Rodolfo A    COL    Colombia
36    M. Ameer,Ahmad Kamal        Malaysia National Team
37    Hansen,Jesper    TCS    Tinkoff – Saxo
38    Nakajima,Yasuharu    AIS    Aisan Racing Team
39    Hasnaoui,Meher    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team
40    Boswell,Ian    SKY    Team Sky
41    Beltran Suarez,Edward A    TCS    Tinkoff – Saxo
42    J. Van Rensburg,Jacques    MTN    MTN – Qhubeka
43    Jabrayilov,Samir    BCP    Synergy Baku Cycling Project
44    Blythe,Adam    OGE    Orica Greenedge
45    Deignan,Philip    SKY    Team Sky
46    Mancebo,Francisco    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team
47    Seo,Joon Yong    KSP    KSPO
48    Pate,Danny    SKY    Team Sky
49    Marczynski,Tomasz    TRK    Torku Sekerspor    
50    Zeits,Andrey    AST    Astana Pro Team
51    Berhane,Natnael    MTN    MTN – Qhubeka
52    Pires,Bruno    TCS    Tinkoff – Saxo
53    Taliani,Alessio    AND    Androni Giocattoli – Venezuela
54    Nakane,Hideto    AIS    Aisan Racing Team
55    Padour,Frantisek    AND    Androni Giocattoli – Venezuela
56    Asadov,Elchin    BCP    Synergy Baku Cycling Project
57    Perichon,Pierre-Luc    BSE    Bretagne-Seche Environnement
58    Grechyn,Sergiy    TRK    Torku Sekerspor
59    Brutt,Pavel    TCS    Tinkoff – Saxo
60    Bolivar Hernandez,Isaac    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling
61    Martnez,Daniel    COL    Colombia
62    Dal Col,Andrea    STH    Southeast
63    Mohd Saiful Anuar,Aziz    TSG    Terengganu Cycling Team
64    Reijnen,Kiel    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling
65    M. Izzat Hilmi,Abdul Halil        Malaysia National Team
66    M. Ameen,Ahmad Kamal        Malaysia National Team
67    Brun,Frederic    BSE    Bretagne-Seche Environnement
68    Frapporti,Marco    AND    Androni Giocattoli – Venezuela
69    M. Afiq Huznie,Othman    MAS    National Sports Council Malaysia
70    Othman,M. Adiq Husaini    TSG    Terengganu Cycling Team
71    Ma,Guangtong    HEN    Hengxiang Cycling Team
72    Manullang,Robin    PCT    Pegasus Continental Cycling
73    Gu,Ying Chuan    MSS    Giant-Champion System Pro
74    Euser,Lucas    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling
75    Amir Mustafa,Rusli    MAS    National Sports Council Malaysia
76    Wang,Meiyin    HEN    Hengxiang Cycling Team
77    Weening,Pieter    OGE    Orica Greenedge
78    Galviz,Carlos    AND    Androni Giocattoli – Venezuela
79    Nik M. Azwan,Zulkifle    MAS    National Sports Council Malaysia
80    Seeldraeyers,Kevin    TRK    Torku Sekerspor
81    Liu,Jianpeng    HEN    Hengxiang Cycling Team
82    Bai,Li Jun    MSS    Giant-Champion System Pro
83    Suryadi,Dadi    PCT    Pegasus Continental Cycling
84    Earle,Nathan    SKY    Team Sky
85    Haddi,Soufiane    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team
86    Aristya,Chelly    PCT    Pegasus Continental Cycling
87    M. Fairet,Rusli    MAS    National Sports Council Malaysia
88    Trusov,Nikolay    TCS    Tinkoff – Saxo
89    Suhardi,Hassan        Malaysia National Team
90    Diaz Cardenas,Edward F    COL    Colombia
91    Howard,Leigh    OGE    Orica Greenedge    a 16″
92    Bertazzo,Liam    STH    Southeast    a 20″
93    Novardianto,Jamalidin    PCT    Pegasus Continental Cycling    m.t.
94    M. Zawawi,Azman    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
95    Gusev,Vladimir    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a 38″
96    Yeon,Je Sung    KSP    KSPO    a 40″
97    Pantoja Tobar,Darwin F    COL    Colombia    m.t.
98    Al Murawwi,Mohd.    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
99    Goh,Choon Huat    TSG    Terengganu Cycling Team    m.t.
100    Tonelli,Alessandro    BAR    Bardiani CSF    m.t.
101    Sterbini,Luca    BAR    Bardiani CSF    m.t.
102    M. Faruq,Daud        Malaysia National Team    m.t.
103    Fominykh,Daniil    AST    Astana Pro Team    m.t.
104    Asanov,Enver    BCP    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
105    Sterbini,Simone    BAR    Bardiani CSF    m.t.
106    Ratto,Daniele    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
107    Wang,Bo    HEN    Hengxiang Cycling Team    m.t.
108    Kwon,Soon Yeong    KSP    KSPO    m.t.
109    Sun,Xiaolong    MSS    Giant-Champion System Pro    m.t.
110    Loh,Sea Keong        Malaysia National Team    m.t.
111    Ebsen,John Kronborg    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    a 01’12″
112    Bakirci,Nazim    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
113    Andriato,Rafael    STH    Southeast    a 01’17″
114    Xue,Cheng    MSS    Giant-Champion System Pro
115    Andreetta,Simone    BAR    Bardiani CSF    a 01’56″
116    Clarke,Jonathan    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 02’08″
117    Manan,Anuar    TSG    Terengganu Cycling Team
118    Bideau,Jean-Marc    BSE    Bretagne-Seche Environnement    a 03’21″
119    Dougall,Nicolas    MTN    MTN – Qhubeka    m.t.
120    Gong,Hyo Suk    KSP    KSPO    a 05’27″
121    Cam,Maxime    BSE    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
122    Bewley,Sam    OGE    Orica Greenedge    a 07’51″
123    Ayazbayev,Maxat    AST    Astana Pro Team    a 08’00″
124    Howson,Damien    OGE    Orica Greenedge    m.t.
125    Kozhatayev,Bakhtiyar    AST    Astana Pro Team    m.t.

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1    Ewan,Caleb    OGE    Orica Greenedge    14h46’02″
2    Berhane,Natnael    MTN    MTN – Qhubeka    a 17″
3    Reguigui,Youcef    MTN    MTN – Qhubeka    a 20″
4    Perichon,Pierre-Luc    BSE    Bretagne-Seche Environnement    m.t.
5    Mancebo,Francisco    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
6    Duque,Leonardo Fabio    COL    Colombia    a 22″
7    Brun,Frederic    BSE    Bretagne-Seche Environnement    a 23″
8    Zhang,Wen Long    MSS    Giant-Champion System Pro    a 24″
9    Liu,Jianpeng    HEN    Hengxiang Cycling Team    m.t.
10    Manullang,Robin    PCT    Pegasus Continental Cycling    a 25″
11    Feillu,Romain    BSE    Bretagne-Seche Environnement    a 26″
12    Chirico,Luca    BAR    Bardiani CSF    m.t.
13    Agnoli,Valerio    AST    Astana Pro Team    m.t.
14    Henao Gomez,Sebastian    SKY    Team Sky    m.t.
15    Chtioui,Rafaa    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
16    Kudus,Merhawi    MTN    MTN – Qhubeka    m.t.
17    Hayakawa,Tomohiro    AIS    Aisan Racing Team    m.t.
18    Teklehaimanot,Daniel    MTN    MTN – Qhubeka    m.t.
19    Hansen,Jesper    TCS    Tinkoff – Saxo    m.t.
20    J. Van Rensburg,Jacques    MTN    MTN – Qhubeka    m.t.
21    Torres Agudelo,Rodolfo A    COL    Colombia    m.t.
22    Zeits,Andrey    AST    Astana Pro Team    m.t.
23    Boswell,Ian    SKY    Team Sky    m.t.
24    Taliani,Alessio    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
25    Marczynski,Tomasz    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
26    Frapporti,Marco    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
27    Martnez,Daniel    COL    Colombia    m.t.
28    Deignan,Philip    SKY    Team Sky    m.t.
29    Beltran Suarez,Edward A    TCS    Tinkoff – Saxo    m.t.
30    Euser,Lucas    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
31    Bolivar Hernandez,Isaac    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
32    Pate,Danny    SKY    Team Sky    m.t.
33    Aristya,Chelly    PCT    Pegasus Continental Cycling    m.t.
34    Pires,Bruno    TCS    Tinkoff – Saxo    m.t.
35    Padour,Frantisek    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
36    Galviz,Carlos    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
37    Suryadi,Dadi    PCT    Pegasus Continental Cycling    m.t.
38    Seeldraeyers,Kevin    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
39    Brutt,Pavel    TCS    Tinkoff – Saxo    m.t.
40    Weening,Pieter    OGE    Orica Greenedge    a 38″
41    Haddi,Soufiane    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a 01’57″
42    Reijnen,Kiel    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 02’21″
43    Howard,Leigh    OGE    Orica Greenedge    a 05’55″
44    Clarke,Jonathan    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 06’53″
45    Ratto,Daniele    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    a 07’51″
46    Bewley,Sam    OGE    Orica Greenedge    a 16’57″
47    Guardini,Andrea    AST    Astana Pro Team    a 24’33″
48    Wang,Meiyin    HEN    Hengxiang Cycling Team    a 24’53″
49    Othman,M. Adiq Husaini    TSG    Terengganu Cycling Team    a 24’56″
50    Asadov,Elchin    BCP    Synergy Baku Cycling Project    a 24’57″
51    M. Afiq Huznie,Othman    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
52    M. Izzat Hilmi,Abdul Halil        Malaysia National Team    m.t.
53    M. Fairet,Rusli    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
54    Ma,Guangtong    HEN    Hengxiang Cycling Team    a 24’58″
55    Manan,Anuar    TSG    Terengganu Cycling Team    a 24’59″
56    Bai,Li Jun    MSS    Giant-Champion System Pro    a 25’01″
57    Salleh,Harrif    TSG    Terengganu Cycling Team    a 25’03″
58    Orken,Ahmet    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
59    Molano Benavides,Juan S    COL    Colombia    m.t.
60    Surutkovych,Oleksandr    BCP    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
61    Chicchi,Francesco    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    m.t.
62    Zhang,Zheng    HEN    Hengxiang Cycling Team    m.t.
63    Sofian Nabil Omar,M. Bakr    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
64    Saleh,Mohd Zamri    TSG    Terengganu Cycling Team    m.t.
65    Grechyn,Sergiy    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
66    Dal Col,Andrea    STH    Southeast    m.t.
67    Iswana,Arin    PCT    Pegasus Continental Cycling    m.t.
68    Rastra,Patria    PCT    Pegasus Continental Cycling    m.t.
69    Mohd Saiful Anuar,Aziz    TSG    Terengganu Cycling Team    m.t.
70    Gu,Ying Chuan    MSS    Giant-Champion System Pro    m.t.
71    Nik M. Azwan,Zulkifle    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
72    Amir Mustafa,Rusli    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
73    Xue,Cheng    MSS    Giant-Champion System Pro    m.t.
74    Suhardi,Hassan        Malaysia National Team    m.t.
75    Diaz Cardenas,Edward F    COL    Colombia    m.t.
76    Fukuda,Shimpei    AIS    Aisan Racing Team    a 25’07″
77    Hanson,Kenneth    UHC    UnitedHealthCare Pro Cycling    m.t.
78    Sutton,Christopher    SKY    Team Sky    m.t.
79    Park,Sung Baek    KSP    KSPO    m.t.
80    Blythe,Adam    OGE    Orica Greenedge    m.t.
81    Trusov,Nikolay    TCS    Tinkoff – Saxo    m.t.
82    Kal,Mirac    TRK    Torku Sekerspor    m.t.
83    Komori,Ryohei    AIS    Aisan Racing Team    m.t.
84    Nakajima,Yasuharu    AIS    Aisan Racing Team    m.t.
85    Nakane,Hideto    AIS    Aisan Racing Team    m.t.
86    Earle,Nathan    SKY    Team Sky    m.t.
87    M. Ameer,Ahmad Kamal        Malaysia National Team    a 25’17″
88    M. Zawawi,Azman    MAS    National Sports Council Malaysia    m.t.
89    Novardianto,Jamalidin    PCT    Pegasus Continental Cycling    a 25’21″
90    Petacchi,Alessandro    STH    Southeast    a 25’23″
91    Jabrayilov,Samir    BCP    Synergy Baku Cycling Project    a 25’34″
92    Hasnaoui,Meher    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a 25’38″
93    Fominykh,Daniil    AST    Astana Pro Team    a 25’43″
94    Asanov,Enver    BCP    Synergy Baku Cycling Project    m.t.
95    Yeon,Je Sung    KSP    KSPO    m.t.
96    Wang,Bo    HEN    Hengxiang Cycling Team    m.t.
97    Goh,Choon Huat    TSG    Terengganu Cycling Team    m.t.
98    Tonelli,Alessandro    BAR    Bardiani CSF    m.t.
99    Kwon,Soon Yeong    KSP    KSPO    m.t.
100    Gusev,Vladimir    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    a 25’45″
101    M. Faruq,Daud        Malaysia National Team    a 25’47″
102    Al Murawwi,Mohd.    SKD    Skydive Dubai Pro Cycling Team    m.t.
103    Bakirci,Nazim    TRK    Torku Sekerspor    a 26’14″
104    Ebsen,John Kronborg    AND    Androni Giocattoli – Venezuela    a 26’15″
105    Andriato,Rafael    STH    Southeast    a 26’20″
106    Sun,Xiaolong    MSS    Giant-Champion System Pro    a 26’52″
107    M. Ameen,Ahmad Kamal        Malaysia National Team    a 26’56″
108    Mareczko,Jakub    STH    Southeast    a 27’43″
109    Ayabe,Takeaki    AIS    Aisan Racing Team    a 27’45″
110    Pantoja Tobar,Darwin F    COL    Colombia    a 27’50″
111    Kolar,Michael    TCS    Tinkoff – Saxo    a 28’01″
112    Sterbini,Luca    BAR    Bardiani CSF    a 28’17″
113    Bideau,Jean-Marc    BSE    Bretagne-Seche Environnement    a 28’28″
114    Kim,Hyeonseok    KSP    KSPO    a 29’52″
115    Seo,Joon Yong    KSP    KSPO    a 29’58″
116    Cam,Maxime    BSE    Bretagne-Seche Environnement    a 30’30″
117    Loh,Sea Keong        Malaysia National Team    m.t.
118    Sterbini,Simone    BAR    Bardiani CSF    a 30’47″
119    Dougall,Nicolas    MTN    MTN – Qhubeka    a 31’02″
120    Bertazzo,Liam    STH    Southeast    a 32’01″
121    Gong,Hyo Suk    KSP    KSPO    a 32’43″
122    Ayazbayev,Maxat    AST    Astana Pro Team    a 33’03″
123    Kozhatayev,Bakhtiyar    AST    Astana Pro Team    a 33’07″
124    Andreetta,Simone    BAR    Bardiani CSF    a 35’49″
125    Howson,Damien    OGE    Orica Greenedge    a 39’54