Przygotowania do sezonu 2015 w ekipie głogowskich młodzieżowców w pełni. W stosunku do poprzedniego sezonu zaszły zmiany zarówno w składzie, jak i w nazwie zespołu.

tc chrobry saroni głogów

Klub pozyskał sponsora strategicznego i w 2015 roku ekipa młodzieżowców będzie startowała w barwach TC CHROBRY SARONI GŁOGÓW.

Firma SARONI wyposażyła zawodników w sprzęt sportowy – karbonowy rower szosowy SARONI Ventus Plus w połączeniu z kompletną grupą Shimano Ultegra.  Koła jakich zawodnicy będą używali to JAGU Elite 50W. Kaski, buty i dodatkowe akcesoria dostarczyła firma Scott, a stroje uszyła firma Dmtex.

W 2015 roku skład TC CHROBRY SARONI GŁOGÓW został odmłodzony.  Patryk Stosz zmienił barwy klubowe i będzie startował w CCC Sprandi Polkowice. Ekipa TC Chrobry Saroni Głogów będzie reprezentowana przez młodych, perspektywicznych zawodników, którzy powinni pokazać się w sezonie 2015 z jak najlepszej strony: Marcin Bijak, Adrian Chojnacki, Mateusz Grabis, Piotr Jaromin, Michał Kasperek, Piotr Klukoszowski, Aleksander Leduchowski, Jakub Najs, Patryk Szymański.

Pieczę nad ekipą sprawować będą: Bolesław Bałd – dyrektor sportowy, Radosław Bałd – trener oraz mechanicy – Marek Angier i Jacek Tomczyk.

Grupa będzie finansowana jest przez miasto Głogów, które znane jest  ze swojej otwartości na sport. Kontynuujemy również współpracę długoletnimi, wypróbowanymi sponsorami: SCOTT Polska, DMTEX i BP Nowe Miasteczko.

Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu na grudniowym zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo, w lutym część zawodników trenowała w Hiszpanii. W dniach 11-25 marca 2015 cała ekipa udaje się na zgrupowanie do Lloret de Mare, gdzie będzie przygotowywać się do kwietniowych startów we włoskich klasykach. Pierwsze polskie starty to Dzierżoniów 11.04.2015 i dzień później Otwarcie sezonu Ślężański Mnich w Sobótce.

 

Źródło: Informacja Prasowa