Chantal Blaak (Boels – Dolmans Cycling Team) wygrała kobiecy wyścig Le Samyn des Dames. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) zajęła 15. miejsce.

Kobiety rywalizujące na trasie Le Samyn des Dames miały do pokonania 112 kilometrów. Na ten dystans składał się ponad 62. kilometrowy dojazd oraz rundy wokół Dour.

le samyn des dames profille samyn des dames profil 2Z numerem jeden startowała ubiegłoroczna triumfatorka Emma Johansson (Orica-AIS). Wśród 30. ekip mieliśmy jedną swoją reprezentantkę, czyli Katarzynę Niewiadomą w barwach Rabobank Liv Woman Cycling Team.

W połowie dystansu nadal cały peleton jechał razem. Pierwszą górską premię wygrała Anna van der Breggen (Rabobank-Liv Woman Cycling Team), a drugą Sofie de Vuyst (Lensworld.eu – Zannata).

Na ostatniej pętli wokół Dour (niespełna 25 kilometrów długości) zaatakowały: Emma Johansson (Orica – AIS), Ashleigh Moolman (Bigla Pro Cycling Team), Anna van der Breggen (Rabobank-Liv Woman Cycling Team), Chloe Hosking (Wiggle Honda Pro Cycling), Megan Guarnier (Boels – Dolmans Cycling Team) i Amy Pieters (Team Liv-Plantur).

Ostatnią górską premię wygrała Johansson. 12 kilometrów przed metą szóstka miała ponad minutę przewagi nad kolejną grupą. Na ostatnich kilometrach grupa pościgowa bardzo mocno przyspieszyła i zdołała dogonić liderującą szóstkę. Na ostatnim brukowanym odcinku około trzy kilometry przed metą zaatakowało pięć zawodniczek, ale także one zostały wchłonięte przez grupę.

O zwycięstwie podobnie jak w roku ubiegłym zadecydował sprinterski finisz. Najlepsza okazała się Chantal Blaak (Boels – Dolmans Cycling Team). Drugie miejsce zajęła Anna van der Breggen (Rabobank-Liv Woman Cycling Team), a trzecia była Emma Johansson (Orica – AIS).

Pełne wyniki:

1 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
3 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS
4 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
5 Jolien D`Hoore (Bel) Wiggle Honda
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla Pro Cycling Team
7 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
8 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
9 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
10 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies
11 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS
12 Shelley Olds (USA) Bigla Pro Cycling Team
13 Joelle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team
14 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
15 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team
16 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
17 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team
18 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
19 Lizzie Williams (Aus) Orica – AIS
20 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.Eu – Zannata
21 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
22 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team
23 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
24 Coryn Rivera (USA) USA National Team
25 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
26 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
27 Molly Weaver (GBr) Matrix Fitness
28 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
29 Jeanne Korevaar (Ned) Jan Van Arckel
30 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.Eu – Zannata
31 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
32 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
33 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
34 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team
35 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cycling Team
36 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
37 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team
38 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
39 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
40 Alexis Ryan (USA) USA National Team
41 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS
42 Loes Gunnewijk (Ned) Orica – AIS
43 Vita Heine (Nor) Hitec Products
44 Anna Zita Maria Stricker (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
45 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
46 Hanna Nilsson (Swe) Autoglas Wetteren Cycling Team
47 Amy Charity (USA) USA National Team
48 Christina Siggaard (Den) Matrix Fitness
49 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
50 Claudia Lichtenberg (Ger) Team Liv-Plantur
51 Daiva Tuslaite (Ltu) Inpa Sottoli Giusfredi
52 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
53 Valerie Demey (Bel) Keukens Redant Cycling Team
54 Nina Kessler (Ned) Lensworld.Eu – Zannata
55 Celine Van Severen (Bel) Lensworld.Eu – Zannata
56 Femke Verstichelen (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen
57 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
58 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
59 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
60 Kendall Ryan (USA) USA National Team
61 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
62 Laura Jorgensen (USA) USA National Team
63 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
64 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
65 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lotto Soudal Ladies
66 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products
67 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
68 Kaat Van Der Meulen (Bel) Lensworld.Eu – Zannata
69 Heather Fischer (USA) USA National Team
70 Corine Van Der Zijden (Ned) Feminine Cycling Team
71 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink Laclassica
72 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek Team
73 Simona Bortolotti (Ita) Bepink Laclassica
74 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
75 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
76 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek Team
77 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
78 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Inpa Sottoli Giusfredi
79 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
80 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
81 Steffy Van Den Haute (Bel) Topsport Vlaanderen – Pro – Duo
82 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies
83 Nathalie Verschelden (Bel) Keukens Redant Cycling Team
84 Jelena Eric (Srb) Wielerclub De Sprinters Malderen
85 Marie Schousboe Vilmann (Den) Bms Birn
86 Tamina Oliver (GBr) Jos Feron Lady Force
87 Evelyn Garcia (ESa) Lointek Team
88 Dani Christmas (GBr) Isorex Cycling Team
89 Daniela Gass (Ger) Autoglas Wetteren Cycling Team
90 Fiona Dutriaux (Fra) Autoglas Wetteren Cycling Team
91 Sarah Inghelbrecht (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen
92 Sophie Lacher (Ger) Feminine Cycling Team
93 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
94 Rebecca Nixon (GBr) Mix Team Velosport
95 Nike Beckerringh (Ned) Jan Van Arckel
96 Annabelle Dreville (Fra) Interregions Nord Pas De Calais-Picardie
97 Ashlynn Van Baarle (Ned) Swaboladies.Nl
98 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek Team
99 Giorgia Fraiegari (Ita) Bepink Laclassica
100 Claire Thomas (GBr) Isorex Cycling Team
101 Ilse Temmerman (Bel) Napoleon Games – St Martinus Ct – Kerksken
102 Jacqueline Hahn (Aut) Feminine Cycling Team
103 Desiree Ehrler (Swi) Feminine Cycling Team
104 Ana Maria Covrig (Rom) Bepink Laclassica
105 Stéphanie Borchers (Ger) Feminine Cycling Team
106 Els Belmans (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team