Michael Woods (Optum p/b Kelly Benefit Strategies) został zwycięzcą portugalskiego wyścigu Clássica Internacional Loulé Cidade Europeia do Desporto.

18. ekip stanęło dziś na starcie portugalskiego wyścigu Clássica Internacional Loulé Cidade Europeia do Desporto. Była wśród nich drużyna ActiveJet Team w składzie: Arkadiusz Owsian, Konrad Dąbkowski, Tomasz Mickiewicz, Mario Gonzalez, Jesus Ezquerra i Paweł Bernas.

Trasa liczyła prawie 160 kilometrów, a jedynymi trudnościami były trzy krótkie, oznaczone trzecią kategorią podjazdy. Po około 50 kilometrach wyścigu peleton podzielił się i na czele kręciła grupa około 40 zawodników.

50 kilometrów przed metą sytuacja uległa zmianie. Na czele była dwójka: Ricardo Mestre (Team Tavira) i Alberto Gallego (Rádio Popular-Boavista). Za nimi z niewielką stratą jechało 24 kolarzy, a kolejna grupa traciła już ponad minutę.

Dwójka została doścignięta przez większą grupę i mieliśmy około 30 kolarzy chcących walczyć o triumf. Pięć kilometrów przed metą na atak z tej grupy zdecydował się Michael Woods (Optum p/b Kelly Benefit Strategies) i to on na solo wygrał portugalski klasyk. Drugie miejsce wywalczył César Fonte (Rádio Popular-Boavista), a podium uzupełnił Jesse Anthony (Optum p/b Kelly Benefit Strategies).

Najlepiej z ekipy ActiveJet Team zaprezentował się Mario Gonzalez, który zajął 29. miejsce. Najlepszy z Polaków, Paweł Bernas stracił ponad 9. minut.