Elmar Reinders (Cycling Team Jo Piels) wygrał w Holandii wyścig drugiej kategorii UCI – Ster van Zwolle.

Ster van Zwolle (1.2 UCI) to pierwszy z wyścigów jednodniowych w Holandii. Na starcie stanęła m.in ekipa AWT-GreenWay z Przemysławem Kasperkiewiczem na czele. Zawodnicy do pokonania mieli 178 kilometrów na wietrznej trasie.

Wjeżdżając na ostatnie 10 kilometrów, na czele utrzymywała się dziesięcioosobowa grupka z przewagą 25 sekund. Harcownicy zdołali jako pierwsi zameldować się na mecie, a finisz po zwycięstwo wygrał 22-letni Elmar Reinders (Cycling Team Jo Piels). Drugi był Dimitri Claeys (Verandas Willems), a trzeci Havard Blikra (Team Coop – Oster Hus).

Przemysław Kasperkiewicz zajął 115. miejsce.

Wyniki:

1. Elmar Reinders Cyclingteam Jo Piels 03:55:53
2. Dimitri Claeys Verandas Willems zt.
3. Havard Blikra Team Coop-Oster Hus zt.
4. Remco Te Brake Metec-TKH Powered By Mantel zt.
5. Twan Castelijns Baby-Dump Cyclingteam zt.
6. Ronan Van Zandbeek Cyclingteam Join’s – De Rijke zt.
7. Jeff Vermeulen Cyclingteam Jo Piels 00:04
8. Coen Vermeltfoort Cyclingteam Join’s – De Rijke 00:05
9. Daan Myngheer Verandas Willems zt.
10. Twan Brusselman Cyclingteam Jo Piels 00:09
11. Gaetan Bille Verandas Willems 00:17 40 –
12. Peter Schulting Parkhotel Valkenburg Continental Team 00:34
13. Tijmen Eising Metec-TKH Powered By Mantel 00:38
14. Yoeri Havik SEG Racing zt.
15. Kristian Dyrnes Team Coop-Oster Hus zt.
16. Egidijus Juodvalkis Colba – Superano Ham zt.
17. Joeri Calleeuw Verandas Willems zt.
18. Robbert De Greef Cyclingteam Join’s – De Rijke zt.
19. Steven Lammertink SEG Racing zt.
20. Harry Sweering Baby-Dump Cyclingteam zt.
21. Stefan Poutsma Cyclingteam Jo Piels zt.
22. Piotr Havik Rabobank Development Team zt.
23. Jochem Hoekstra Cyclingteam Jo Piels zt.
24. Niels Goeree Metec-TKH Powered By Mantel zt.
25. Jarno Gmelich Meijling Metec-TKH Powered By Mantel 00:42
26. Christophe Premont Verandas Willems 01:12
27. Maarten Van Trijp Rabobank Development Team zt.
28. Johim Ariesen Metec-TKH Powered By Mantel zt.
29. Joey Van Rhee Cyclingteam Jo Piels zt.
30. Kobus Hereijgers Cyclingteam Join’s – De Rijke zt.
31. Dennis Bakker Parkhotel Valkenburg Continental Team zt.
32. Johan Hemroulle BMC Development Team zt.
33. Alexander Krieger Leopard Development Team zt.
34. Taco Van Der Hoorn Cyclingteam Join’s – De Rijke zt.
35. Rene Hooghiemster Baby-Dump Cyclingteam zt.
36. Jasper Bovenhuis SEG Racing zt.
37. Lukas Spengler BMC Development Team zt.
38. Merijn Korevaar Rabobank Development Team zt.
39. Wouter Mol Cyclingteam Join’s – De Rijke zt.
40. Bas Tietema BMC Development Team 01:19
41. Bram De Kort LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner 03:04 – –
42. Rasmus Mygind Riwal Platform Cycling Team zt. – –
43. Michael Goolaerts Lotto-Belisol U23 zt. – –
44. Jonas Weber Team Stuttgart zt. – –
45. Jurgen Van Diemen Parkhotel Valkenburg Continental Team 03:06 – –
46. Stephan Bakker Cyclingteam Jo Piels zt. – –
47. Alexander Geuens Lotto-Belisol U23 zt. – –
48. Joris Blokker Parkhotel Valkenburg Continental Team zt. – –
49. Markus Hoelgaard Team Coop-Oster Hus zt. – –
50. Ivan Garcia Cortina AWT Greenway zt. – –
51. Janis Dakteris Team Differdange – Losch zt. – –
52. Jasper Hamelink Metec-TKH Powered By Mantel zt. – –
53. Bob Schoonbroodt Parkhotel Valkenburg Continental Team zt. – –
54. Rick Ottema Colba – Superano Ham zt. – –
55. Jenthe Biermans SEG Racing zt. – –
56. Adrie Lindeman NWV Groningen zt. – –
57. Sjors Dekker West Frisia zt. – –
58. Luuc Bugter Baby-Dump Cyclingteam zt. – –
59. Jan Dieteren Leopard Development Team 03:13 – –
60. Arno Van Der Zwet Metec-TKH Powered By Mantel 03:19 – –
61. Stef Krul Metec-TKH Powered By Mantel zt. – –
62. Kai Reus Verandas Willems zt. – –
63. Jetse Bol Cyclingteam Join’s – De Rijke zt. – –
64. Rens Te Stroet Cyclingteam Jo Piels zt. – –
65. Cees Bol Rabobank Development Team zt. – –
66. Martijn Tusveld Rabobank Development Team zt. – –
67. Lars Van De Vall Baby-Dump Cyclingteam 04:37 – –
68. Bram Nolten Parkhotel Valkenburg Continental Team zt. – –
69. Kevin Snijder LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner 05:12 – –
70. Kevin Suarez Martinez Colba – Superano Ham 05:13 – –
71. Bart Dielissen Baby-Dump Cyclingteam zt. – –
72. Koos Jeroen Kers Baby-Dump Cyclingteam zt. – –
73. Ricardo Van Dongen SEG Racing zt. – –
74. Gediminas Kaupas Team Differdange – Losch zt. – –
75. Kevin Feiereisen Leopard Development Team zt. – –
76. Fabio Jakobsen SEG Racing zt. – –
77. Krisztian Lovassy Team Differdange – Losch zt. – –
78. Jaap De Man Team 3M zt. – –
79. Pit Schlechter Leopard Development Team zt. – –
80. Mitchell Cornelisse Rabobank Development Team zt. – –
81. August Jensen Team Coop-Oster Hus zt. – –
82. Martin Herbæk Grön Riwal Platform Cycling Team zt. – –
83. Martin Kelderman LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner 07:43 – –
84. Rick Van Breda Parkhotel Valkenburg Continental Team zt. – –
85. Tom Bohli BMC Development Team zt. – –
86. Jesse Kerrison BMC Development Team zt. – –
87. Milan Menten Lotto-Belisol U23 zt. – –
88. Floris Gerts BMC Development Team zt. – –
89. Jaap Kooijman Parkhotel Valkenburg Continental Team zt. – –
90. Max Walsleben zt. – –
91. Mats Boeve LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner zt. – –
92. Pontus Kastemyr Team Differdange – Losch zt. – –
93. Johan Coenen Team Differdange – Losch zt. – –
94. Mads Christensen Riwal Platform Cycling Team zt. – –
95. Ian Richards DRC De Mol zt. – –
96. Joren Touquet Verandas Willems zt. – –
97. Tyler Williams BMC Development Team zt. – –
98. Fabrice Mels Team 3M 09:17 – –
99. Dylan Van Zijl Team 3M zt. – –
100. Elliot Porter Team 3M zt. – –
101. Florian Smits West Frisia zt. – –
102. Folkert Oostra West Frisia zt. – –
103. Robbert-jan Mol West Frisia zt. – –
104. Nikola Aistrup Riwal Platform Cycling Team zt. – –
105. Peter Lenderink Rabobank Development Team zt. – –
106. Arnold Fiek Team Stuttgart zt. – –
107. Marco Hoekstra NWV Groningen zt. – –
108. Arjan Hofman WV De IJsselstreek zt. – –
109. Jan Maas Rabobank Development Team zt. – –
110. Rutger Schellevis LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner zt. – –
111. Julius Van Den Berg SEG Racing zt. – –
112. Rayan Bouhanni AWT Greenway zt. – –
113. Maikel Bos LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner zt. – –
114. Erik Baska AWT Greenway zt. – –
115. Przemyslaw Kasperkiewicz AWT Greenway zt. – –
116. Henk Wildeman 09:21 – –
117. Dennis Buijs Restore Cycling zt. – –
118. Robin Lowik 10:45 – –
119. Coen Rijpma NWV Groningen zt. – –
120. Floran Bathoorn NWV Groningen zt. – –
121. Sven Broekaart West Frisia zt. – –
122. Jasper Plender 10:48 – –
123. Stan Wijkel NWV Groningen zt. – –
124. Ruben Dorren West Frisia zt. – –
125. Marco König Leopard Development Team zt. – –
126. Alexis Guerin AWT Greenway zt. – –
127. Michal Schlegel AWT Greenway zt. – –
128. Nicky Gieskens Restore Cycling zt. – –
129. Cedric Raymackers Team Differdange – Losch zt. – –
130. Berry Nagelhout WV De IJsselstreek zt. – –
131. Jelle Donders Colba – Superano Ham zt. – –
132. Morten Ollegaard Riwal Platform Cycling Team zt. – –
133. Larsen Schjønnemann Riwal Platform Cycling Team zt. – –
134. Théry Schir BMC Development Team zt. – –
135. Jos Harms NWV Groningen zt. – –
DNF Robert Berk Restore Cycling – –
DNF Thijs Poelstra RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Joris De Boer West Frisia – –
DNF Geert Van Der Weijst Team 3M – –
DNF Pieter-paul De Weerd WV De IJsselstreek – –
DNF Jurriën Bosters LottoNL-Jumbo – De Jonge Renner – –
DNF Ike Groen Cyclingteam Join’s – De Rijke – –
DNF Arjan De Haan WV De IJsselstreek – –
DNF Diederik Deelen Restore Cycling – –
DNF Jan Essers WV De IJsselstreek – –
DNF Joost Van Weerd RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Kees Janssen – –
DNF Olivier Pardini Verandas Willems – –
DNF Laurent Vandenbak Leopard Development Team – –
DNF Rick Mensink NWV Groningen – –
DNF Stan Veldscholten – –
DNF Jerry Roling Restore Cycling – –
DNF Stephen Van Den Berg – –
DNF Edgaras Kovaliovas Team Differdange – Losch – –
DNF Jelle Mannaerts Colba – Superano Ham – –
DNF Martijn Dijkstra WV De IJsselstreek – –
DNF Wim Kleiman – –
DNF Stein Van Couter Colba – Superano Ham – –
DNF Jorrit Van De Kant NWV Groningen – –
DNF Nick Van Der Meer Colba – Superano Ham – –
DNF Tim Scholten RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Mark Sonneveld Restore Cycling – –
DNF Tim Gebauer Team Stuttgart – –
DNF Frederik Strand Galta Team Coop-Oster Hus – –
DNF Manuel Stocker Team Differdange – Losch – –
DNF Massimo Vanderaerden Lotto-Belisol U23 – –
DNF Kristian Haugaard Jensen Leopard Development Team – –
DNF Julian Schulze Team Stuttgart – –
DNF Florian Nowak Team Stuttgart – –
DNF Nicolai Bröchner Riwal Platform Cycling Team – –
DNF Brent Luyckx Leopard Development Team – –
DNF Maarten Schoemaker RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Han Van Der Poppe – –
DNF Jan Rozendom – –
DNF Magnus Børresen Team Coop-Oster Hus – –
DNF Glenn Van De Maele Colba – Superano Ham – –
DNF Enzo Wouters Lotto-Belisol U23 – –
DNF Steff Cras Lotto-Belisol U23 – –
DNF Emil Halvorsen Riwal Platform Cycling Team – –
DNF Jurgen Timmerman RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Mathias Krigbaum Lotto-Belisol U23 – –
DNF James Shaw Lotto-Belisol U23 – –
DNF Matthijs Koedijk WV De IJsselstreek – –
DNF Rik Brouwer RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Kai Kautz Team Stuttgart – –
DNF Jurriaan Vos Restore Cycling – –
DNF Jack Sadler Team 3M – –
DNF Roman Lehky AWT Greenway – –
DNF Jelle Johannink RTV Oldenzaalse WCL – –
DNF Pim Jansma Restore Cycling – –
DNF Jasper Schouten WV De IJsselstreek – –

 

Fot: Twitter