Leopold König jest jednym z największych nabytków ekipy Sky, która nie miała udanego poprzedniego sezonu. Czeski zawodnik ma bardzo ambitne plany na ten sezon.

König rozpoczął sezon dwoma występami w Challenge Mallorca. Oba wyścigi może uznać za jako bardzo udane, a Trofeo Serra de Tramuntana zakończył na podium. Dziewiąty zawodnik ubiegłorocznej Vuelty w tym roku nie wystąpi na hiszpańskim Wielkim Tourze. Jego celem będzie przede wszystkim dobry występ na Giro d’Italia. Ma także wystąpić w Tour de France.

To jest kolejny wielki krok w mojej karierze. Walka na Giro d’Italia, a później na Tour de France będzie dużym wyzwaniem. Na Giro powinienem być liderem razem z Richiem Porte, a podczas TdF będę typowym pomocnikiem. Byłem już w TOP 10 na Wielkich Tourach, teraz pora na TOP 5, a być może na podium. Właśnie podium Giro jest moim marzeniem.

Powoli odnajduję się w strukturach mojej nowej ekipy. W NetApp – Endura pracowało sporo osób, ale w Sky jest ich znacznie więcej. Póki co nawet połowy nie zdołałem poznać. Atmosfera jest bardzo przyjazna i każdy chce pomóc, jak tylko potrafi najlepiej.

 

Foto: Team Sky