Davide Cimolai (Lampre-Merida) został triumfatorem tegorocznej edycji  Trofeo Laigueglia.

Włoski klasyk posiadający kategorię HC składał się z 191,8 kilometrowej trasy. Najlepiej poradził sobie na niej Davide Cimolai. 25-letni Włoch pokonał swojego rodaka Francesco Gavazziego (Southeast) oraz Amela Moinarda (BMC Racing). Przemysław Niemiec w końcówce pomagał dzisiejszemu triumfatorowi i zdołał zająć jeszcze dwudzieste czwarte miejsce.

Wyniki:

1    CIMOLAI DAVIDE    LAMPRE MERIDA    4:53’47
2    GAVAZZI FRANCESCO    SOUTHEAST
3    TCATEVICH ALEKSEI    TEAM KATUSHA
4    MONTAGUTI MATTEO    AG2R LA MONDIALE
5    FELLINE FABIO    NAZIONALE ITALIANA
6    TULIK ANGELO    TEAM EUROPCAR
7    BOOKWALTER BRENT    BMC RACING TEAM
8    GULDHAMMER RASMUS    CULT ENERGY PRO CYCLING
9    PETILLI SIMONE    UNIEURO WILIER
10    MEGIAS LEAL JAVIER    TEAM NOVO NORDISK
11    HIVERT JONATHAN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
12    MOSER MORENO    TEAM CANNONDALE – GARMIN
13    FINETTO MAURO    SOUTHEAST
14    PELLIZOTTI FRANCO    ANDRONI GIOCATTOLI
15    GERDEMANN LINUS    CULT ENERGY PRO CYCLING
16    CUNEGO DAMIANO    NIPPO – VINI FANTINI
17    SILIN EGOR    TEAM KATUSHA
18    NOCENTINI RINALDO    AG2R LA MONDIALE
19    VICIOSO ARCOS ANGEL    TEAM KATUSHA
20    ATAPUMA HURTADO DARWIN    BMC RACING TEAM
21    MARTIN DANIEL    TEAM CANNONDALE – GARMIN
22    SPILAK SIMON    TEAM KATUSHA
23    STORTONI SIMONE    ANDRONI GIOCATTOLI
24    NIEMIEC PRZEMYSLAW    LAMPRE MERIDA
25    ZAKARIN ILNUR    TEAM KATUSHA    15
26    PERICHON PIERRE-LUC    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    31
27    DRUCKER JEAN-PIERRE    BMC RACING TEAM    1’24
28    PEDRAZA MORALES WALTER FERNANDO    COLOMBIA    1’24
29    WEGMANN FABIAN    CULT ENERGY PRO CYCLING    1’24
30    BERARD JULIEN    AG2R LA MONDIALE    1’24
31    SANTORO ANTONIO    MG.KVIS-VEGA    1’24
32    MONSALVE YONATTAH    SOUTHEAST    1’24
33    BONIFAZIO NICCOLO    LAMPRE MERIDA    1’24
34    MOHORIC MATEJ    TEAM CANNONDALE – GARMIN    1’24
35    RAMIREZ CHACON BRAYAN STIVEN    COLOMBIA    1’24
36    PARRINELLO ANTONINO    D’AMICO BOTTECCHIA    1’24
37    SARMIENTO TUNARROSA CAYETANO JOSÉ    COLOMBIA    1’24
38    PIRAZZI STEFANO    BARDIANI CSF    1’24
39    FONSECA ARMINDO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    1’24
40    VORGANOV EDUARD    TEAM KATUSHA    1’24
41    VACHON FLORIAN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    1’24
42    BROWN NATHAN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    1’24
43    SENNI MANUEL    BMC RACING TEAM    1’24
44    GAZZARRA MICHELE    MG.KVIS-VEGA    1’24
45    DE NEGRI PIER PAOLO    NIPPO – VINI FANTINI    1’24
46    VIGANO DAVIDE    TEAM IDEA 2010 ASD    1’24
47    NARDELLI STEFANO    UNIEURO WILIER    1’24
48    ROSSKOPF JOSEPH    BMC RACING TEAM    1’24
49    FILOSI IURI    NIPPO – VINI FANTINI    1’24
50    DUCHESNE ANTOINE    TEAM EUROPCAR    1’24
51    MOINARD AMAËL    BMC RACING TEAM    1’24
52    RAVASI EDWARD    NAZIONALE ITALIANA    1’24
53    REDA FRANCESCO    TEAM IDEA 2010 ASD    1’24
54    GATTO OSCAR    ANDRONI GIOCATTOLI    1’24
55    FAVILLI ELIA    SOUTHEAST    1’24
56    ROTA LORENZO    UNIEURO WILIER    1’30
57    HERNANDEZ JARAMILLO    GM CYCLING TEAM    1’30
58    MONDORY LLOYD    AG2R LA MONDIALE    1’30
59    BISOLTI ALESSANDRO    NIPPO – VINI FANTINI    1’30
60    VOECKLER THOMAS    TEAM EUROPCAR    2’21
61    QUEMENEUR PERRIG    TEAM EUROPCAR    2’51
62    BELLETTI MANUEL    SOUTHEAST    2’51
63    LEDANOIS KEVIN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    4’53
64    DOMONT AXEL    AG2R LA MONDIALE    4’53
65    KING BENJAMIN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    4’53
66    CONTI VALERIO    LAMPRE MERIDA    6’33
67    MORI MANUELE    LAMPRE MERIDA    6’33
68    KOSHEVOY ILIA    LAMPRE MERIDA    6’33
69    DALL’ANTONIA TIZIANO    ANDRONI GIOCATTOLI    6’33
70    BANDIERA MARCO    ANDRONI GIOCATTOLI    6’33
71    ZILIOLI GIANFRANCO    ANDRONI GIOCATTOLI    6’33
72    COUSIN JEROME    TEAM EUROPCAR    6’33
73    DOMBROWSKI JOSEPH LLOYD    TEAM CANNONDALE – GARMIN    6’33
74    FEILLU ROMAIN    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    7’24
75    BRUN FRÉDÉRIC    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    7’24
76    PETACCHI ALESSANDRO    SOUTHEAST    7’24
77    FERRAROTTI ALESSANDRO MARIO    GM CYCLING TEAM    7’24
78    HUREL TONY    TEAM EUROPCAR    7’24
79    BAGDONAS GEDIMINAS    AG2R LA MONDIALE    7’24
80    MALAGUTI ALESSANDRO    NIPPO – VINI FANTINI    7’24
81    PIBERNIK LUKA    LAMPRE MERIDA    7’24
82    PICHOT ALEXANDRE    TEAM EUROPCAR    7’24
83    TIZZA MARCO    TEAM IDEA 2010 ASD    7’24
84    MARTÃ�NEZ DANIEL    COLOMBIA    7’24
85    CASTIBLANCO CUBIDES JORGE CAMILO    COLOMBIA    7’24
86    DURASEK KRISTIJAN    LAMPRE MERIDA    7’24
87    PAREDES JONATHAN    COLOMBIA    7’24
88    GARBY MARC    TEAM IDEA 2010 ASD    7’24
89    MOLANO SEBASTIÃ�N    COLOMBIA    7’24
90    LARSSON GUSTAV    CULT ENERGY PRO CYCLING    7’24
91    KOCHETKOV PAVEL    TEAM KATUSHA    7’24
92    PANTOJA TOBAR DARWIN FERNEY    COLOMBIA    7’24
93    TROIA OLIVIERO    NAZIONALE ITALIANA    7’24
94    APPOLLONIO DAVIDE    ANDRONI GIOCATTOLI    7’24
95    BROGI ADRIANO    D’AMICO BOTTECCHIA    7’24
96    CIAVATTA PAOLO    D’AMICO BOTTECCHIA    7’24
97    SANNINO GIUSEPPE    NAZIONALE ITALIANA    7’24
98    DI FRANCESCO GIAN MARCO    MG.KVIS-VEGA    7’24
99    GAFFURINI NICOLA    MG.KVIS-VEGA    7’24
100    REIHS MICHAEL    CULT ENERGY PRO CYCLING    7’24
101    VINTHER TROELS RONNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    7’24
102    ZANGERLE JOEL    CULT ENERGY PRO CYCLING    7’24
103    GIAMPAOLO MORENO    MG.KVIS-VEGA    7’24
104    MAGER CHRISTIAN    CULT ENERGY PRO CYCLING    7’30
105    CASTAGNARO FRANCESCO    NAZIONALE ITALIANA    10’21
106    CAPELLI LUCA    TEAM IDEA 2010 ASD    10’21
107    PIECHELE ANDREA    BARDIANI CSF    10’21
108    DI SANTE ANTONIO    GM CYCLING TEAM    10’21
109    RUFFONI NICOLA    BARDIANI CSF    10’21
110    TURGOT SÉBASTIEN    AG2R LA MONDIALE    10’21
111    DANIEL MAXIME    AG2R LA MONDIALE    10’21
112    CHINELLO FABIO    UNIEURO WILIER    10’21
113    RUSCETTA ANDREA    GM CYCLING TEAM    10’21
114    STERBINI SIMONE    BARDIANI CSF    10’21
115    CACCIOTTI ANDREA    GM CYCLING TEAM    10’21
116    NIBALI ANTONIO    NIPPO – VINI FANTINI    10’21
117    BELKOV MAXIM    TEAM KATUSHA    10’21
118    TECCHIO MARCO    UNIEURO WILIER    10’21
119    CAVASIN DANIELE    GM CYCLING TEAM    10’21
120    DONATO RICCARDO    NAZIONALE ITALIANA    10’21
121    BOEM NICOLA    BARDIANI CSF    10’21

 

Foto: Lampre-Merida