omanTejay van Garderen będzie liderem ekipy BMC na wyścig Tour of Oman. W Katushy takie role będą spełniać Alexander Kristoff i Joaquim Rodriguez.

Wyścig w Omanie rozpoczyna się już we wtorek. Na kolarzy czeka sześć etapów, a wszystko powinno rozstrzygnąć się w piątek na podjeździe pod Green Mountain. W ubiegłym roku ten etap wygrał Christopher Froome, który został także zwycięzcą całej imprezy.

Na drugim miejsce wyścig zakończył wtedy Tejay van Garderen, który wystąpi w Omanie jako lider BMC Racing Team. Będzie to jego pierwszy występ w tym sezonie. Dylan Teuns i Damiano Caruso zadebiutują w nowej ekipie podczas ToO.

Skład BMC Racing Team na Tour of Oman:

Damiano Caruso (ITA), Alessandro De Marchi (ITA), Ben Hermans (BEL), Michael Schär (SUI), Dylan Teuns (BEL), Greg Van Avermaet (BEL), Tejay van Garderen (USA), Peter Velits (SVK).

Tuż za podium w Omanie w 2014 roku znalazł się Joaquim Rodríguez. Tym razem “Purito” będzie chciał poprawić ten wynik. Drugim liderem Katushy będzie Alexander Kristoff, który będzie chciał poprawić liczbę wygranych w tym sezonie. Norweski sprinter w Katarze wygrał trzy etapy i był najlepszy w klasyfikacji punktowej.

Skład Katushy na Tour of Oman:

Jacopo Guarnieri, Marco Haller, Vladimir Isaychev, Alexander Kristoff, Daniel Moreno, Luca Paolini, Joaquim Rodriguez i Gatis Smukulis.

Program Tour of Oman 2015:

Etap 1 – Bayt Al Naman Castle › Al Wutayyah (161 km)
Etap 2 – Al Hazm Castle › Al Bustan (195 km)
Etap 3 – Al Mussanah Sports City › Al Mussanah Sports City (158.5 km)
Etap4 – Sultan Qaboos Grande Mosque › Jabal Al Akhdhar /Green Mountain (189 km)
Etap 5 – Al Sawadi Beach › Ministry of Housing (151.5 km)
Etap 6 – Oman Air › Muttrah Promenade (133.5 km)

 

@ArekWaluga77

Foto: Tour of Oman