07Już jutro rozpocznie się druga edycja wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Dubai Tour (kat. UCI 2.HC). Podczas czterech etapów kolarze przejadą w sumie 665 kilometrów. W imprezie wezmą udział Polacy – Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) i sześciu kolarzy z drużyny CCC Sprandi Polkowice. 

Trasa

Środa, 4 lutego, etap 1, Dubaj-Dubaj, 145 km

etap 1

Czwartek, 5 lutego, etap 2, Dubaj-Dubaj (Palm Jumeirah), 187 km

etap 2

Piątek, 6 lutego, etap 3, Dubaj-Hatta, 205 km

862239

Sobota, 7 lutego, etap 4, Dubaj-Dubaj (Burj Khalifa), 123 km

etap 4

O klasyfikacji generalnej z pewnością zdecyduje trzeci etap, który można nazwać królewskim. Na jego trasie znajdują się cztery nieoznaczone podjazdy, z czego jeden (maksymalne nachylenie 17%) prowadzi do mety.

Lista startowa

Na starcie stanie wiele gwiazd światowego peletonu, na czele z Vincenzo Nibalim (Astana), zwycięzcą Tour de France 2014. W związku z tym, że jest to wyścig przede wszystkim dla sprinterów, pojawią się choćby Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) czy szybki John Degenkolb (Giant-Alpecin), który jest także faworytem do zwycięstwa, gdyż jest w stanie “przetrzymać” niezbyt długie podjazdy. Ze znanych nazwisk będą jeszcze: Alejandro Valverde (Movistar), który znakomicie wszedł w sezon wygrywając trzeci etap Challenge Mallorca, były mistrz świata Philippe Gilbert (BMC), Tony Martin (Etixx-Quick Step), Joaquim Rodriguez (Katusha), Ben Swift (Sky). Tytułu zwycięzcy nie będzie bronił Taylor Phinney (BMC). Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Transmisje

Wszystkie etapy pokaże na żywo polskojęzyczny kanał Eurosportu – początek codziennie o 11:00, a w sobotę o 11:15. Powtórki w Eurosporcie 2. Sprawozdania tekstowe oraz pełne wyniki, newsy z wyścigu oraz wypowiedzi kolarzy będzie można znaleźć na naszej stronie Naszosie.pl. 

Foto+grafiki: dubaitour.com

Marta Wiśniewska