Tour Down Under - Stage 4Steele von Hoff (Australia) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Santos Tour Down Under. Liderem pozostał Rohan Dennis (BMC Racing).

Czwarty dzień ścigania w Australii przyniósł nam ponad 144 kilometrowy odcinek z Glenelg do Mount Barker. Etap był gość pofałdowany, a w pierwszej części na kolarzy czekała premia górska drugiej kategorii.

Santos-Tour-Down-Under-Stage-4-1411494344

Inny pomysł niż walka na ostatnich metrach mieli dziś: Jack Bobridge (Australia), Michael Hepburn (Orica-GreenEdge), Peter Kennaugh (Team Sky) i Cedric Pineau (FDJ). Po wygraniu górskiej premii i zdobyciu koszulki lidera tej klaysfikacji Bobridge postanowił odpuścić ucieczkę. Pozostała trójka została wchłonięta przez peleton przed pierwszą lotną premią (56 km przed metą). Kolejnymi śmiałkami byli Ruslan Tleubayev (Astana), Maxim Belkov (Katusha) i Pieter Serry (Etixx-Quick Step), ale ich akcja zakończyła się 9 kilometrów przed kreską.

Sprinterską końcówkę rozbiła niestety spora kraksa, która miała miejsce około 500 metrów przed metą. W takich warunkach najlepiej zachował się Steele von Hoff (Australia), dla którego jest to pierwszy triumf w wyścigach z cyklu WT. Drugi był Daryl Impey (Orica GreenEdge), a trzeci Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling).

Koszulkę lidera zachował Rohan Dennis (BMC Racing Team).

Wyniki:

1 Steele VON HOFF UNISA AUSTRALIA 3:24:28
2 Daryl IMPEY ORICA GreenEDGE 0:00:00
3 Wouter WIPPERT DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
4 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
5 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:00:00
6 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 0:00:00
7 Rudiger SELIG TEAM KATUSHA 0:00:00
8 Gianni MEERSMAN ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
9 Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 0:00:00
10 Koen DE KORT TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
11 Jérémy ROY FDJ 0:00:00
12 Roger KLUGE IAM CYCLING 0:00:00
13 Michael ROGERS TINKOFF – SAXO 0:00:00
14 Oliver ZAUGG TINKOFF – SAXO 0:00:00
15 Davide VILLELLA TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
16 Simon GESCHKE TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
17 Sergei LAGUTIN TEAM KATUSHA 0:00:00
18 Tom DUMOULIN TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
19 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA 0:00:00
20 Adam HANSEN LOTTO SOUDAL 0:00:00
21 Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
22 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:00
23 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
24 Jack HAIG UNISA AUSTRALIA 0:00:00
25 Pablo LASTRAS GARCIA MOVISTAR TEAM 0:00:00
26 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
27 Tsgabu Gebremaryam GRMAY LAMPRE – MERIDA 0:00:00
28 Jarlison PANTANO GOMEZ IAM CYCLING 0:00:00
29 Bertjan LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
30 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 0:00:00
31 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
32 Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 0:00:00
33 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:00:00
34 Lars Ytting BAK LOTTO SOUDAL 0:00:00
35 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:00:00
36 Miles SCOTSON UNISA AUSTRALIA 0:00:00
37 Greg HENDERSON LOTTO SOUDAL 0:00:00
38 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
39 Stef CLEMENT IAM CYCLING 0:00:00
40 Richie PORTE TEAM SKY 0:00:00
41 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL 0:00:00
42 Maxime BOUET ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
43 Martin VELITS ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
44 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:00:00
45 Ryder HESJEDAL TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
46 Gert DOCKX LOTTO SOUDAL 0:00:00
47 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
48 Giampaolo CARUSO TEAM KATUSHA 0:00:00
49 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:00:00
50 David TANNER IAM CYCLING 0:00:00
51 Jack BOBRIDGE UNISA AUSTRALIA 0:00:00
52 Ian STANNARD TEAM SKY 0:00:00
53 Moreno MOSER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
54 Daniel MCCONNELL TREK FACTORY RACING 0:00:00
55 Vicente REYNES MIMO IAM CYCLING 0:00:00
56 Jesper HANSEN TINKOFF – SAXO 0:00:00
57 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:00:00
58 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 0:00:00
59 Mathew HAYMAN ORICA GreenEDGE 0:00:00
60 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:00:00
61 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:00:00
62 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO 0:00:00
63 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:00
64 Dario CATALDO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
65 Salvatore PUCCIO TEAM SKY 0:00:00
66 Robert POWER UNISA AUSTRALIA 0:00:00
67 Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM 0:00:00
68 Luis Leon SANCHEZ GIL ASTANA PRO TEAM 0:00:00
69 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
70 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 0:00:00
71 Martin KOHLER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
72 Manuele BOARO TINKOFF – SAXO 0:00:00
73 David DE LA CRUZ MELGAREJO ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
74 Yves LAMPAERT ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
75 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
76 Alex HOWES TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
77 Nathan HAAS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:00
78 Chad HAGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
79 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 0:00:00
80 Juan Jose LOBATO DEL VALLE MOVISTAR TEAM 0:00:00
81 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF – SAXO 0:00:00
82 Ruben FERNANDEZ MOVISTAR TEAM 0:00:00
83 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM 0:00:00
84 Maarten TJALLINGII TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
85 Kenny DE HAES LOTTO SOUDAL 0:00:00
86 Lorrenzo MANZIN FDJ 0:00:00
87 Jussi VEIKKANEN FDJ 0:00:00
88 Sébastien CHAVANEL FDJ 0:00:00
89 George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
90 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:00
91 Calvin WATSON TREK FACTORY RACING 0:00:00
92 Luke DURBRIDGE ORICA GreenEDGE 0:00:00
93 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 0:00:00
94 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE 0:00:00
95 Aleksei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:00:00
96 Olivier LE GAC FDJ 0:00:00
97 Martijn KEIZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:20
98 Sam BEWLEY ORICA GreenEDGE 0:03:20
99 Enrique SANZ MOVISTAR TEAM 0:03:20
100 Alexander EDMONDSON UNISA AUSTRALIA 0:03:20
101 Jordan KERBY DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:03:20
102 Rick FLENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:20
103 Michael HEPBURN ORICA GreenEDGE 0:03:20
104 Neil VAN DER PLOEG UNISA AUSTRALIA 0:03:20
105 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA 0:03:20
106 Timothy ROE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:03:20
107 Simon CLARKE ORICA GreenEDGE 0:00:00
108 William CLARKE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:03:20
109 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 0:03:20
110 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:03:20
111 Albert TIMMER TEAM GIANT – ALPECIN 0:03:20
112 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:03:45
113 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:03:45
114 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:03:45
115 Cédric PINEAU FDJ 0:03:45
116 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA 0:03:45
117 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:03:45
118 Luke ROWE TEAM SKY 0:03:45
119 Peter KENNAUGH TEAM SKY 0:03:45
120 Jack BAUER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:04:40
121 Pieter SERRY ETIXX – QUICK STEP 0:04:45
122 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
123 Travis MEYER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:00:00
124 Marcel KITTEL TEAM GIANT – ALPECIN 0:13:23
125 Christopher SUTTON TEAM SKY 0:13:23
126 Lasse Norman HANSEN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:13:23
127 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 0:13:23
128 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 0:13:23
129 Boris VALLEE LOTTO SOUDAL 0:13:23
130 Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:23
Lawson CRADDOCK TEAM GIANT – ALPECIN Abandon

Klasyfikacja generalna:

1 Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 13:41:34
2 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:07
3 Tom DUMOULIN TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:09
4 Daryl IMPEY ORICA GreenEDGE 0:00:13
5 Richie PORTE TEAM SKY 0:00:15
6 Michael ROGERS TINKOFF – SAXO 0:00:15
7 Jack HAIG UNISA AUSTRALIA 0:00:15
8 Maxime BOUET ETIXX – QUICK STEP 0:00:15
9 Ruben FERNANDEZ MOVISTAR TEAM 0:00:15
10 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:15
11 Simon GESCHKE TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:23
12 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA 0:00:25
13 Luis Leon SANCHEZ GIL ASTANA PRO TEAM 0:00:25
14 Tsgabu Gebremaryam GRMAY LAMPRE – MERIDA 0:00:25
15 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:00:27
16 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:00:28
17 Jarlison PANTANO GOMEZ IAM CYCLING 0:00:28
18 George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:28
19 Adam HANSEN LOTTO SOUDAL 0:00:31
20 Nathan HAAS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:31
21 Lars Ytting BAK LOTTO SOUDAL 0:00:31
22 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 0:00:31
23 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:00:31
24 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:00:37
25 Jack BOBRIDGE UNISA AUSTRALIA 0:00:39
26 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:00:43
27 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:00:45
28 Sergei LAGUTIN TEAM KATUSHA 0:00:52
29 David TANNER IAM CYCLING 0:00:52
30 Jérémy ROY FDJ 0:00:52
31 Jesper HANSEN TINKOFF – SAXO 0:00:52
32 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:52
33 Bertjan LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:00
34 Daniel MCCONNELL TREK FACTORY RACING 0:01:00
35 David DE LA CRUZ MELGAREJO ETIXX – QUICK STEP 0:01:17
36 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:01:24
37 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF – SAXO 0:01:24
38 Simon CLARKE ORICA GreenEDGE 0:01:24
39 Robert POWER UNISA AUSTRALIA 0:01:25
40 Davide VILLELLA TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:01:26
41 Aleksei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:01:34
42 Ryder HESJEDAL TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:01:34
43 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:01:38
44 Moreno MOSER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:01:38
45 Martin VELITS ETIXX – QUICK STEP 0:01:52
46 Oliver ZAUGG TINKOFF – SAXO 0:01:59
47 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:01:59
48 Vicente REYNES MIMO IAM CYCLING 0:02:06
49 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:02:09
50 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE 0:02:09
51 Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM 0:02:33
52 Pablo LASTRAS GARCIA MOVISTAR TEAM 0:02:41
53 Travis MEYER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:02:42
54 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:02:51
55 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:02:58
56 Gianni MEERSMAN ETIXX – QUICK STEP 0:03:03
57 Gert DOCKX LOTTO SOUDAL 0:03:05
58 Giampaolo CARUSO TEAM KATUSHA 0:03:06
59 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:03:41
60 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:03:42
61 Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:45
62 Olivier LE GAC FDJ 0:03:45
63 Luke DURBRIDGE ORICA GreenEDGE 0:03:51
64 Stef CLEMENT IAM CYCLING 0:03:52
65 Mathew HAYMAN ORICA GreenEDGE 0:04:08
66 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 0:04:31
67 Jussi VEIKKANEN FDJ 0:04:44
68 Sébastien CHAVANEL FDJ 0:04:52
69 Chad HAGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:05:06
70 Ian STANNARD TEAM SKY 0:05:11
71 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM 0:05:16
72 Dario CATALDO ASTANA PRO TEAM 0:05:18
73 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 0:05:28
74 Alex HOWES TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:05:54
75 Koen DE KORT TEAM GIANT – ALPECIN 0:06:10
76 Timothy ROE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:06:44
77 Manuele BOARO TINKOFF – SAXO 0:06:57
78 Steele VON HOFF UNISA AUSTRALIA 0:07:24
79 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA 0:07:24
80 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:07:30
81 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 0:07:44
82 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 0:07:51
83 Cédric PINEAU FDJ 0:07:55
84 Greg HENDERSON LOTTO SOUDAL 0:07:57
85 Yves LAMPAERT ETIXX – QUICK STEP 0:08:14
86 Martijn KEIZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:08:20
87 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 0:08:55
88 Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 0:09:29
89 Peter KENNAUGH TEAM SKY 0:09:39
90 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 0:09:45
91 Pieter SERRY ETIXX – QUICK STEP 0:09:56
92 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 0:10:13
93 Roger KLUGE IAM CYCLING 0:10:32
94 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO 0:11:18
95 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:11:32
96 Juan Jose LOBATO DEL VALLE MOVISTAR TEAM 0:11:35
97 Jack BAUER TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:11:38
98 William CLARKE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:11:49
99 Calvin WATSON TREK FACTORY RACING 0:12:09
100 Alexander EDMONDSON UNISA AUSTRALIA 0:12:32
101 Sam BEWLEY ORICA GreenEDGE 0:12:44
102 Martin KOHLER DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:13:31
103 Rick FLENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:14:00
104 Albert TIMMER TEAM GIANT – ALPECIN 0:15:04
105 Graeme BROWN DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:15:18
106 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL 0:15:46
107 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:15:47
108 Miles SCOTSON UNISA AUSTRALIA 0:16:25
109 Neil VAN DER PLOEG UNISA AUSTRALIA 0:17:53
110 Kenny DE HAES LOTTO SOUDAL 0:18:12
111 Maarten TJALLINGII TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:18:12
112 Michael HEPBURN ORICA GreenEDGE 0:18:33
113 Luke ROWE TEAM SKY 0:18:44
114 Salvatore PUCCIO TEAM SKY 0:18:51
115 Lorrenzo MANZIN FDJ 0:19:04
116 Rudiger SELIG TEAM KATUSHA 0:20:01
117 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING 0:23:24
118 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:23:46
119 Jordan KERBY DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:25:23
120 Lasse Norman HANSEN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:25:54
121 Roberto FERRARI LAMPRE – MERIDA 0:26:52
122 Enrique SANZ MOVISTAR TEAM 0:29:05
123 Wouter WIPPERT DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 0:31:17
124 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:31:41
125 Marcel KITTEL TEAM GIANT – ALPECIN 0:35:51
126 Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:36:56
127 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 0:38:49
128 Christopher SUTTON TEAM SKY 0:38:51
129 Boris VALLEE LOTTO SOUDAL 0:42:02
130 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 0:45:02

 

@ArekWaluga77

Foto:Santos Tour Down Under