Juan Jose LobatoJuan Jose Lobato (Movistar) udowodnił na drugim etapie Santos Tour Down Under, że początek sezonu 2015 może być dla niego bardzo udany. Liderem pozostał Jack Bobridge (Reprezentacja Australii).

Drugi dzień zmagań w australijskim wyścigu stał pod znakiem pagórkowatej trasy z Unley do Stirling. Do pokonania było 150 kilometrów, a finisz o zwycięstwo etapowe prowadził lekko pod górkę.

2. etap TDU

 

Peleton tym razem nie popełnił błędu i nie pozwolił na skuteczną jazdę ucieczki. Dziś trójkę harcowników utworzyli: Cameron Meyer (Orica-GreenEDGE), Campbell Flakemore (BMC) and Thomas De Gendt (Lotto-Soudal). Zasadnicza grupa dogoniła ich jednak na 30 kilometrów przed linią mety.

Ostatnie 5 kilometrów to walka ekip: Sky, Cannondale-Garmin, BMC Racing i Orica GreenEdge o dyktowanie  jak najmocniejszego tempa. Najlepiej rozprowadzany był zawodnik Cannondale – Nathan Haas, ale pracę jego kolegów idealnie wykorzystał Juan Jose Lobato. Hiszpan w siłowych finiszach czuje się jak ryba w wodzie i dziś pokonał Daryla Impeya (Orica GreenEdge) i klubowego kolegę Gorkę Izagirre.

Liderem pozostał wczorajszy triumfator – Jack Bobridge.

 

Wyniki:

1    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    MOVISTAR TEAM    3:42:24
2    Daryl IMPEY    ORICA GreenEDGE    0:00:00
3    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
4    Tom DUMOULIN    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:00
5    Cadel EVANS    BMC RACING TEAM    0:00:00
6    Luis Leon SANCHEZ GIL    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
7    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:00
8    Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
9    Nathan HAAS    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:00
10    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
11    Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:00
12    Gianni MEERSMAN    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
13    Simon GESCHKE    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:00
14    Domenico POZZOVIVO    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
15    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:00
16    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:00
17    Sergei LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:00:00
18    Michael ROGERS    TINKOFF – SAXO    0:00:00
19    Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:00:00
20    Jack BOBRIDGE    UNISA AUSTRALIA    0:00:00
21    Adam HANSEN    LOTTO SOUDAL    0:00:00
22    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:00:00
23    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:00:00
24    Lieuwe WESTRA    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
25    George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
26    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:00
27    Maxime BOUET    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
28    Jack HAIG    UNISA AUSTRALIA    0:00:00
29    Peter STETINA    BMC RACING TEAM    0:00:00
30    Simon CLARKE    ORICA GreenEDGE    0:00:00
31    Jarlison PANTANO GOMEZ    IAM CYCLING    0:00:00
32    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
33    Christopher JUUL JENSEN    TINKOFF – SAXO    0:00:00
34    José HERRADA LOPEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:00
35    David TANNER    IAM CYCLING    0:00:00
36    Timothy ROE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:00
37    Julien BERARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
38    Lars Ytting BAK    LOTTO SOUDAL    0:00:00
39    Jérémy ROY    FDJ    0:00:00
40    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
41    Bertjan LINDEMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
42    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
43    Moreno MOSER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:00
44    Daniel MCCONNELL    TREK FACTORY RACING    0:00:00
45    Aleksei TCATEVICH    TEAM KATUSHA    0:00:00
46    Jussi VEIKKANEN    FDJ    0:00:00
47    Jesper HANSEN    TINKOFF – SAXO    0:00:00
48    Manuele MORI    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
49    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ETIXX – QUICK STEP    0:00:25
50    Robert POWER    UNISA AUSTRALIA    0:00:25
51    Vicente REYNES MIMO    IAM CYCLING    0:00:28
52    Gert DOCKX    LOTTO SOUDAL    0:00:32
53    Pablo LASTRAS GARCIA    MOVISTAR TEAM    0:00:32
54    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:00:32
55    Ryder HESJEDAL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:34
56    Davide VILLELLA    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:34
57    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:00:34
58    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:00:34
59    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:34
60    Dario CATALDO    ASTANA PRO TEAM    0:00:34
61    Mathew HAYMAN    ORICA GreenEDGE    0:00:46
62    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    0:00:49
63    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:00:49
64    Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:52
65    Martin VELITS    ETIXX – QUICK STEP    0:00:52
66    Giampaolo CARUSO    TEAM KATUSHA    0:00:57
67    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:01:07
68    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:01:07
69    Peter KENNAUGH    TEAM SKY    0:01:07
70    Cédric PINEAU    FDJ    0:01:07
71    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:07
72    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:01:07
73    Oliver ZAUGG    TINKOFF – SAXO    0:01:07
74    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:01:07
75    Chad HAGA    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:21
76    Ian STANNARD    TEAM SKY    0:01:26
77    Salvatore PUCCIO    TEAM SKY    0:01:26
78    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:01:26
79    Stef CLEMENT    IAM CYCLING    0:01:33
80    Davide MALACARNE    ASTANA PRO TEAM    0:01:33
81    Timo ROOSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:36
82    Maxim BELKOV    TEAM KATUSHA    0:01:36
83    Martijn KEIZER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:36
84    Olivier LE GAC    FDJ    0:01:36
85    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:57
86    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:09
87    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:03:00
88    Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:03:16
89    Albert TIMMER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:03:32
90    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:03:52
91    Pieter SERRY    ETIXX – QUICK STEP    0:03:52
92    Manuele BOARO    TINKOFF – SAXO    0:04:10
93    Martin KOHLER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:04:10
94    Steele VON HOFF    UNISA AUSTRALIA    0:04:10
95    Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT – ALPECIN    0:04:10
96    Luke ROWE    TEAM SKY    0:04:10
97    Vladimir ISAYCHEV    TEAM KATUSHA    0:04:10
98    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:04:10
99    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:04:46
100    Michael HEPBURN    ORICA GreenEDGE    0:05:48
101    Sam BEWLEY    ORICA GreenEDGE    0:05:48
102    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:05:48
103    Christophe RIBLON    AG2R LA MONDIALE    0:05:48
104    Greg HENDERSON    LOTTO SOUDAL    0:05:48
105    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:05:48
106    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:05:48
107    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:05:48
108    Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:05:48
109    Rick FLENS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:05:48
110    Alexander EDMONDSON    UNISA AUSTRALIA    0:05:48
111    Neil VAN DER PLOEG    UNISA AUSTRALIA    0:05:48
112    Calvin WATSON    TREK FACTORY RACING    0:05:48
113    Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:05:48
114    Roger KLUGE    IAM CYCLING    0:05:48
115    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:09:59
116    Lorrenzo MANZIN    FDJ    0:10:12
117    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:11:39
118    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:13:43
119    Kenny DE HAES    LOTTO SOUDAL    0:13:43
120    Miles SCOTSON    UNISA AUSTRALIA    0:13:43
121    Jordan KERBY    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:13:43
122    Axel DOMONT    AG2R LA MONDIALE    0:13:43
123    Enrique SANZ    MOVISTAR TEAM    0:13:43
124    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:13:43
125    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:13:43
126    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:13:43
127    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:13:43
128    Rudiger SELIG    TEAM KATUSHA    0:13:43
129    Marcel KITTEL    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:43
130    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:13:43
131 171 Wouter WIPPERT DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 00:19:36
132 154 Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:19:48
Michael KOLÁR    TINKOFF – SAXO    Abandon

Klasyfikacja generalna:
1    Jack BOBRIDGE    UNISA AUSTRALIA    6:41:55
2    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    MOVISTAR TEAM    0:00:03
3    Lieuwe WESTRA    ASTANA PRO TEAM    0:00:04
4    Daryl IMPEY    ORICA GreenEDGE    0:00:07
5    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:09
6    Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:00:13
7    Gianni MEERSMAN    ETIXX – QUICK STEP    0:00:13
8    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:13
9    Nathan HAAS    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:13
10    Cadel EVANS    BMC RACING TEAM    0:00:13
11    Simon GESCHKE    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:13
12    Luis Leon SANCHEZ GIL    ASTANA PRO TEAM    0:00:13
13    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:00:13
14    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:13
15    Tom DUMOULIN    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:13
16    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:13
17    Adam HANSEN    LOTTO SOUDAL    0:00:13
18    Jack HAIG    UNISA AUSTRALIA    0:00:13
19    David TANNER    IAM CYCLING    0:00:13
20    Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:13
21    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:13
22    Michael ROGERS    TINKOFF – SAXO    0:00:13
23    George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:13
24    Aleksei TCATEVICH    TEAM KATUSHA    0:00:13
25    Sergei LAGUTIN    TEAM KATUSHA    0:00:13
26    José HERRADA LOPEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:13
27    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:00:13
28    Julien BERARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:13
29    Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:00:13
30    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:13
31    Simon CLARKE    ORICA GreenEDGE    0:00:13
32    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:00:13
33    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    LAMPRE – MERIDA    0:00:13
34    Jesper HANSEN    TINKOFF – SAXO    0:00:13
35    Maxime BOUET    ETIXX – QUICK STEP    0:00:13
36    Jarlison PANTANO GOMEZ    IAM CYCLING    0:00:13
37    Manuele MORI    LAMPRE – MERIDA    0:00:13
38    Domenico POZZOVIVO    AG2R LA MONDIALE    0:00:13
39    Christopher JUUL JENSEN    TINKOFF – SAXO    0:00:13
40    Jérémy ROY    FDJ    0:00:13
41    Timothy ROE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:13
42    Bertjan LINDEMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:13
43    Peter STETINA    BMC RACING TEAM    0:00:13
44    Moreno MOSER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:13
45    Lars Ytting BAK    LOTTO SOUDAL    0:00:13
46    Kristijan DURASEK    LAMPRE – MERIDA    0:00:13
47    Jussi VEIKKANEN    FDJ    0:00:13
48    Daniel MCCONNELL    TREK FACTORY RACING    0:00:13
49    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ETIXX – QUICK STEP    0:00:38
50    Robert POWER    UNISA AUSTRALIA    0:00:38
51    Luke DURBRIDGE    ORICA GreenEDGE    0:00:40
52    Vicente REYNES MIMO    IAM CYCLING    0:00:41
53    Pablo LASTRAS GARCIA    MOVISTAR TEAM    0:00:45
54    Hayden ROULSTON    TREK FACTORY RACING    0:00:45
55    Dario CATALDO    ASTANA PRO TEAM    0:00:47
56    Ryder HESJEDAL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:47
57    Davide VILLELLA    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:47
58    Cameron MEYER    ORICA GreenEDGE    0:00:58
59    Mathew HAYMAN    ORICA GreenEDGE    0:00:59
60    Martin ELMIGER    IAM CYCLING    0:01:02
61    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:04
62    Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:05
63    Martin VELITS    ETIXX – QUICK STEP    0:01:05
64    Giampaolo CARUSO    TEAM KATUSHA    0:01:10
65    Oliver ZAUGG    TINKOFF – SAXO    0:01:20
66    Cédric PINEAU    FDJ    0:01:20
67    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:01:20
68    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:01:20
69    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:01:20
70    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:01:20
71    Peter KENNAUGH    TEAM SKY    0:01:20
72    Chad HAGA    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:34
73    Ian STANNARD    TEAM SKY    0:01:39
74    Maxim BELKOV    TEAM KATUSHA    0:01:46
75    Davide MALACARNE    ASTANA PRO TEAM    0:01:46
76    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:01:46
77    Stef CLEMENT    IAM CYCLING    0:01:46
78    Timo ROOSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:49
79    Olivier LE GAC    FDJ    0:01:49
80    Martijn KEIZER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:49
81    Gert DOCKX    LOTTO SOUDAL    0:01:54
82    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:02:02
83    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:02:19
84    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:22
85    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:02:27
86    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:03:13
87    Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:03:29
88    Pieter SERRY    ETIXX – QUICK STEP    0:04:05
89    Albert TIMMER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:04:10
90    Steele VON HOFF    UNISA AUSTRALIA    0:04:23
91    Vladimir ISAYCHEV    TEAM KATUSHA    0:04:23
92    Manuele BOARO    TINKOFF – SAXO    0:04:23
93    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:04:23
94    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:04:42
95    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:04:59
96    Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:06:01
97    Greg HENDERSON    LOTTO SOUDAL    0:06:01
98    Calvin WATSON    TREK FACTORY RACING    0:06:01
99    Alexander EDMONDSON    UNISA AUSTRALIA    0:06:01
100    Roger KLUGE    IAM CYCLING    0:06:01
101    Rick FLENS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:06:01
102    Sam BEWLEY    ORICA GreenEDGE    0:06:01
103    Neil VAN DER PLOEG    UNISA AUSTRALIA    0:06:01
104    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:06:18
105    Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:06:22
106    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:06:47
107    Salvatore PUCCIO    TEAM SKY    0:07:19
108    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:07:29
109    Pavel BRUTT    TINKOFF – SAXO    0:08:09
110    Martin KOHLER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:10:03
111    Luke ROWE    TEAM SKY    0:10:03
112    Lorrenzo MANZIN    FDJ    0:10:25
113    Michael HEPBURN    ORICA GreenEDGE    0:11:41
114    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:11:52
115    Christophe RIBLON    AG2R LA MONDIALE    0:12:12
116    Thomas DE GENDT    LOTTO SOUDAL    0:13:50
117    Miles SCOTSON    UNISA AUSTRALIA    0:13:56
118    Marcel KITTEL    TEAM GIANT – ALPECIN    0:13:56
119    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:13:56
120    Axel DOMONT    AG2R LA MONDIALE    0:13:56
121    Rudiger SELIG    TEAM KATUSHA    0:13:56
122    Enrique SANZ    MOVISTAR TEAM    0:14:13
123    Kenny DE HAES    LOTTO SOUDAL    0:14:21
124    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:14:40
125    Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT – ALPECIN    0:15:13
126    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:16:23
127    Wouter WIPPERT    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:19:49
128    Barry MARKUS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:20:01
129    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:20:07
130    Jordan KERBY    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:20:07
131    Boris VALLEE    LOTTO SOUDAL    0:20:07
132    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:20:07

 

Andrzej Gucwa