Tour de France TVEurosport niezmiennie utrzymuje status najbardziej kolarskiej telewizji na świecie. W sezonie 2015, stacja pokaże relacje z 47 wyścigów! Większość relacji będzie „na żywo”.

Eurosport podał listę wyścigów, które będą pokazane na antenie stacji należącej do Discovery Communications. W stosunku do roku poprzedniego gdzie obejrzeliśmy 40 wyścigów, w 2015 będzie to aż 47 imprez. Oczywiście tradycyjnie już zobaczymy Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana, a także większość wyścigów z kalendarza World Tour. Zabraknie jedynie mistrzostw świata, bo prawa do tej imprezy, do 2017 roku posiada telewizja Polsat.

W zestawieniu znajduje się Tour de Pologne, choć załączono adnotację, która informuje, że relacja z wyścigu Dookoła Polski w Eurosporcie czeka na oficjalne potwierdzenie.

Pierwszą imprezą w nowym roku jaką pokaże Eurosport będzie Tour of Dubai. Nowy wyścig w kalendarzu zaplanowano od 4 do 7 lutego.

Serdecznie zapraszamy przez telewizory i mamy nadzieję, że emocji z Polakami w roli głównej, będzie przynajmniej tyle, ile w roku ubiegłym.

Transmisje Eurosport 2015

 

 

Foto: @TourDeJose