Nairo QuintanaKiedy przyjadę na Tour de France, chcę mieć w nogach około 35 dni wyścigowych – mówi Nairo Quintana, którego największym celem w sezonie 2015 będzie Tour de France. Kolumbijczyk, który w tym roku zwyciężył w Giro d`Italia udostępnił właśnie swój plan startowy. 

W pierwszej części sezonu wystąpi w: Tour de San Luis, Vuelta a Andalucia, Tirreno-Adriatico oraz Vuelta al Pais Vasco. Zanim przyjdą starty bezpośrednio przygotowujące do Tour de France, Quintana chciałby wystartować w jednym z ardeńskich klasyków: Amstel Gold Race, Fleche Wallone lub Liege-Bastogne-Liege.

– To plan na pierwszą cześć sezonu. Jestem z niego zadowolony, myślę, że pozwoli mi się dobrze przygotować do Tour de France. Drugą część sezonu zaplanuję po TdF, kiedy będę wiedział jak mi w tym wyścigu poszło – skomentował Quintana.

Przypomnijmy, że w wygraniu Tour de France Quintanie, będzie pomagał sam Alejandro Valverde. Hiszpan w listopadzie powiedział, że pomaganie koledze nie będzie dla niego problemem, jeżeli tylko drużyna będzie mogła skorzystać na współpracy silnego duetu.

Marta Wiśniewska