evansCadel Evans (BMC) będzie przewodził drużynie w ostatnim w swojej karierze wyścigu rangi World Tour – Tour Down Under. 37-latek na dobre zejdzie z roweru 1 lutego po Great Ocean Road Race. 

– Drużyna będzie ciężko pracowała na to, aby Cadel zaliczył jak najlepszy występ. Trasa jest wymagająca, ale myślę, że stać go na jeszcze jeden dobry start – powiedział Fabio Baldato, dyrektor sportowy BMC na ten wyścig.

Rohan Dennis, który na Tour Down Under był najlepszym młodzieżowcem i zwycięzcą klasyfikacji górskiej, deklaruje, że mimo iż jest faworytem miejscowej publiczności będzie pomagał starszemu koledze podczas jego ostatniego wyścigu.

– Jestem szczęśliwy, że mogłem ścigać się z Cadelem i się od niego uczyć. Teraz chcę mu pomóc w jego wielkim finale. Tour Down Under to specjalne wydarzenie zarówno dla mnie, jak i dla wszystkich Australijczyków. Ten wyścig z roku na rok staje się coraz lepszy, a wjeżdżanie na Willunga Hill jest podobne do pokonywania szczytów na Tour de France. Tłumy przy trasie i atmosfera to coś niesamowitego – podkreślił Dennis.

Pełny skład BMC Racing Team na Tour Down Under 2015: Cadel Evans, Michael Schär, Peter Stetina, Danilo Wyss, Silvan Dillier, Campbell Flakemore, Rohan Dennis.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska